Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 79

Wątek: NX Studio

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    D7500, Z50, kiedyś wiele innych, analogi, aż do Zorkij S i Start 66. Zabawki Nikon 1 J5, V3. Obiektywy: N10-24, N16-80, N80-400G, Sam8,5. Dawniej dużo szkieł do różnych systemów. Wyliczam, żeby żadna cholera mi nie mówiła, że nie wiem o czym piszę. No!

  2. #2

    Domyślnie

    Ktoś już to próbował?

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie. Testów i opinii jak na lekarstwo. Bardzo przypomina CaptureOne.

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Przecież można pobrać zainstalować i samodzielnie sprawdzić.

    Pierwsze wrażenia mam takie, że to jest połączenie (trochę na siłę): Nikon Transfer, View NX i NX-D z dołożonym szczątkowym zestawem funkcji filmowych. Taki kolejny dość prosty kombajn niby do wszystkiego, ale chyba do niczego. Do mnie to nie przemawia, bo wolę jak to wszystko jest porozdzielane na osobne aplikacje, które można sobie samemu powybierać i skonfigurować jak i z czego się korzysta. Te wszystkie browsery nie są jakoś specjalnie lepsze, niż normalne funkcje Windowsa. Te idiotyczne kolorowe znaczniki trochę mnie drażnią i też ich nie używam. Nie muszę mieć wszystkiego automatycznie skatalogowanego, bo potrafię to robić inaczej - wygodniej (dla mnie lepiej). Z tego całego zestawu używam właściwie tylko NX-D. Stary dobry NX2 nie obsługuje niestety nowych puszek, a trzeba jakoś te NEF-y przygotować i przekształcić w 16-to bitowego TIFF-a. Moim zdaniem, do obróbki plików NEF NX-D jest sensownym rozwiązaniem, choć wiem, że każdy ma swoje preferencje Podstawowe działania i korekty na NEF-ach idą w tym NX-D bardzo sprawnie i z bardzo dobrymi efektami (w nowym NX Studio pewnie też tak będzie), ale NX2 ciągle jeszcze ma funkcje, których w nowych wersjach brakuje, więc z niego też często korzystam. Po zdefiniowaniu specjalnej programowalnej klawiatury wszystko (NX-D, NX2 i PhotoPaint) działa wygodnie, sprawnie i szybko. Moim zdaniem, wygodniej niż te wszystkie Lightroom-y, PS-y i inne wynalazki. To nowe dziecko Nikona ma jeszcze różne braki w stosunku do wcześniejszych rozwiązań. Być może w następnych wersjach to pouzupełniają i rozbudują. Może te funkcje gdzieś są pochowane, ale na dziś pozostaję przy starych narzędziach. Nie lubię takich kombajnów. Chyba, że za chwilę zakończą obsługę NX-D, znów nie będzie sensownego wyboru i trzeba będzie się przyzwyczaić.
    Ostatnio edytowane przez JK ; 06-03-2021 o 00:39
    Jacek

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Chyba, że za chwilę zakończą obsługę NX-D, znów nie będzie sensownego wyboru i trzeba będzie się przyzwyczaić.
    Przecież na stronie Nikona, do której link jest w pierwszym poście, oficjalnie zapowiedzieli, że do Nikon Transfer, View NX i NX-D w momencie pojawienia się tego programu zostaje zakończone wszelkie wsparcie dla nowych puszek i systemów operacyjnych.
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

  7. #7

    Domyślnie

    Przeczytałem na dpreview artykuł pod znamiennym tytułem: Nikon NX Studio hopes to be a free Lightroom alternative for Nikon users i jestem ciekaw, czy taka sytuacja w ogóle ma szansę zaistnieć.

    Już nie wspominam o kosztach, tylko o całokształcie - wygodzie, efektywności, ergonomii, ewentualnych ograniczeniach...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie pojawia się problem. Odpalam program wyświetla foldery i po chwili się wyłącza. 5 - 10 sekund i go nie ma. Co może być przyczyną?
    D70s + D300 + D700 + D750 + S 14-24/2,8 + S35/1,4 + N50/1,8 + N24-70/2,8 + N70-200/2,8 VRII + SB-800 + SB-900 + Zenit 122 + SLIK PX RO 500D

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jolania Zobacz posta
    5 - 10 sekund i go nie ma. Co może być przyczyną?

    Myślę, że to po prostu wcześniactwo.

    Albo chcieli za szybko, albo mieli za wąską grupę beta~ i alfatesterów i nie przygotowali się na tzw. każdą okoliczność. Okaże się zaraz, że jak ktoś ma cokolwiek niestandartowego w systemie, jakiś stary sterownik lewej słuchawki, albo ustawiony kwadrat w opcjach drukarki - to na drugim końcu systemu jakiś błąd wywala...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jolania Zobacz posta
    U mnie pojawia się problem. Odpalam program wyświetla foldery i po chwili się wyłącza. 5 - 10 sekund i go nie ma. Co może być przyczyną?
    Rozwiązanie podsunął mi kolega informatyk. Okazało się, że jeden z luźnych plików w folderze obrazy powoduje ten problem. Wystarczyło je wrzucić do osobnego folderu i problem znikł. Teraz powoli drogą eliminacji szukam sprawcy.
    D70s + D300 + D700 + D750 + S 14-24/2,8 + S35/1,4 + N50/1,8 + N24-70/2,8 + N70-200/2,8 VRII + SB-800 + SB-900 + Zenit 122 + SLIK PX RO 500D

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Studio kit
    By joykoz in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2010, 23:19
  2. 1.8 w studio
    By 1979 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 22:54
  3. [ Foto-żart ] studio
    By LWO in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-12-2008, 16:05
  4. D50 a studio...
    By BlingBling in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-07-2006, 03:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •