Close

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 79 z 79

Wątek: NX Studio

  1. #71
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Działa. Streszczę co pomogło.
    1. Karta grafiki jak sugerowano - to nie tu był problem. Kupiłem lapka Lenovo z dwoma kartami - zintegrowana na procesorze Intel i7 oraz Nvidia Geforce RTX. I .. nie miałem jak zmuszać aplikacji do działania pod konkretną grafiką, bo ... pokazywał mi system, bios, aplikacje typu Speccy, że mam tylko grafikę Nvidii. Nie ma zintegrowanej Intela!!! Co ja sie naszukałem co zrobić by znaleźć te grafikę Intela. Masakra. Pomijam sprawę, że na razie wszystkie wsparcia generalnie mówią o Win 10 a nie Win 11.
    Wiecie co było? Lenovo ma swoją aplikacje Vantage, którą trzeba zainstalować i w niej zaznaczyć opcję tryb hybrydowy. Kurcze, żeby jeszcze gdziekolwiek napisano, że tryb hybrydowy zajmuje się kartami grafiki.

    2. Nie wiem czy pisałem, ale musiałem prowadzić transmisje na Classroom - Meet. I ... Za chiny nie chciało mi pozwolić używać mikrofonu. Odpalam transmisje i ... automatycznie uruchamia mi kamerkę Video!!! ale istotniejsza rzecz - mikrofon przekreślony. Pokazuje by zmienić ustawienia w Chrome. Sęk w tym, że w Chrome pokazuje, że mikrofon udostępnia. No to system. Wykaz aplikacji - Chrome ma dostęp. A mikrofon jak nie działał tak nie działa. Podpiąłem zewnętrzny mikrofon. Nie działa. Jak wiecie można ustawić mikrofony różnie - żadna kombinacja nie działa. No i winna jest znowu aplikacja Lenovo Vantage, w której to mikrofon jest .... wyłączony. Naprawdę tych w Lenovo nieźle porąbało by tak zrobić domyślne ustawienie zamiast zostawic te decyzje systemowi czy aplikacjom. Ich aplikacja jest istotniejsza.

    3. Co pomogło w tym by NX studio wyświetlał pliki, zamiast pokazywać idiotyczny komunikat "nieobsługiwany typ pliku"? Geniusze w Lenovo zdecydowali, że to co jest zainstalowane w laptopie ma korzystać z profilu koloru ... Lenovo Display, a nie z sRGB. Trzeba wejść w NX studio w Edit/Options/Color Management i jako profil default wybrać sRGB a nie ten od Lenovo. I tyle.

    Jeżeli Wam coś nie działa w Lenovo to nie szukajcie rozwiązania problemu w systemie czy aplikacjach, tylko w tym co "nakłada" Lenovo. Zmiana ustawień w Lenovo Vantage często załatwia sprawę. Ten program wygląda skromnie i ubogo, ale decyduje o wielu sprawach.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #72

    Domyślnie

    @Jacek_Z jak się to czyta to się ma od razu jeża na głowie... ja na dniach będę próbował odpalić to cudo na normalnym kompie z Win 10 i kartą Nvidia Asus Geforce GTX 1660 Super ROG Advanced 6GB GDDR6. No zobaczymy...

  3. #73

    Domyślnie

    Witam! Czy ktoś może mi podpowiedzieć co tu jest grane? Dlaczego w tym NX Studio nie mogę przestawić rozdzielczości plików przy próbie exportu do jpeg z tych durnych 320pix cokolwiek bym nie odznaczył?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230319_073727735.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	4,48 MB
ID:	70645

  4. #74

    Domyślnie

    Ale nie możesz wklepac innego rozmiaru?

  5. #75

    Domyślnie

    @jurkarol dokładnie tak. Wszelkie możliwe próby i wraca jak bumerang te 320!

  6. #76

    Domyślnie

    Aż jeszcze raz to zainstaluje i sprawdzę. Powiem jak zwykły informayk: a u mnie działa

  7. #77

    Domyślnie

    Właśnie stał się cud i za trzecim uruchomieniem kompa z tym softem wszystko zadziałało.

  8. #78

    Domyślnie

    Nie cud, jak zwykle w obecności informatyka wszystko zaczyna działać. Często wystarczy spojrzenie z oddali

  9. #79

    Domyślnie

    Aaa to już by było jak uzdrowienie na odległość

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Podobne wątki

  1. Studio kit
    By joykoz in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2010, 23:19
  2. 1.8 w studio
    By 1979 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 22:54
  3. [ Foto-żart ] studio
    By LWO in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-12-2008, 16:05
  4. D50 a studio...
    By BlingBling in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-07-2006, 03:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •