Close

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 79

Wątek: NX Studio

  1. #61
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Gdzieś zaginął mi wątek z pytaniem, jak zrobić Undo w NX Studio, więc piszę tutaj. Dzisiaj znalazłem youtuba i z rozbawieniem obejrzałem, że jest wyszarzone, bo źle robicie, towarzysze. https://youtu.be/9T_um1sEXV4?t=172
    Jest tylko opcja Original Value przy wszystkich opcjach edycji. Trochę słabo.
    Wykryłem też kolejnego babola. Jak zrobię cropa i wstawiam Color Control Point, to działa on w zupełnie innym miejscu niż stoi. Jak stawiam bez cropa - działa jak powinien. A nawet lepiej niż w NX-D, bo świetnie potrafi wykryć, że leży na osobie.
    Z5|D750|35(T)|40(N)|50(A)|85(NA)|135(A)

  2. #62

    Domyślnie

    Zainstaluj capture one, olej adobe.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Pawel Zobacz posta
    Gdzieś zaginął mi wątek z pytaniem, jak zrobić Undo w NX Studio, więc piszę tutaj. Dzisiaj znalazłem youtuba i z rozbawieniem obejrzałem, że jest wyszarzone, bo źle robicie, towarzysze. https://youtu.be/9T_um1sEXV4?t=172
    Jest tylko opcja Original Value przy wszystkich opcjach edycji. Trochę słabo.
    Wykryłem też kolejnego babola. Jak zrobię cropa i wstawiam Color Control Point, to działa on w zupełnie innym miejscu niż stoi. Jak stawiam bez cropa - działa jak powinien. A nawet lepiej niż w NX-D, bo świetnie potrafi wykryć, że leży na osobie.
    To po co ta funkcja undo tam się znajduje. Jak wspomniałem wcześniej, w podręczniku do tego programu opcja undo nie jest wyszarzona. A jeśli trzeba, to robimy tak jak ten pan z youtube, a nawet więcej, bo niekoniecznie wracamy do oryginalnej wartości. A tę sprawę dyskutujemy tutaj: https://forum.nikoniarze.pl/threads/...81#post4195581

  4. #64

    Domyślnie

    Undo i inne funkcje chyba już są aktywne w najnowszej wersji softu: https://downloadcenter.nikonimglib.c...ad/sw/208.html

  5. #65
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    To jeszcze spróbowałbym starszej wersji sterowników karty graficznej, z 1-2 wydania w dół, więcej pomysłów nie mam.

    A tak w ogole to masz dwie karty graficzne w tym laptopie, czyli tego RTXa i dodatkowo jeszcze zintegrowaną w procesorze, podobnie jak w stacjonarnych, czy tylko RTX?
    Pewnie sie zdziwicie, ale sprawa nie jest nadal rozwiązana.
    Uaktualniłem prawie wszystko (nadal Win 10 Pro). Nawet BIOS w tym Lenovo. Uaktualniona karta grafiki. Wywaliłem Nikon View. Zainstalowałem najnowsze Nikon Studio. Nef Codec nowy, ten który ma nawet Z9.
    Wymuszam działanie na karcie grafiki RTX2060, wymuszam na Intelowskiej - nic.
    Wszędzie indziej RAWy są pokazywane, zapewne przez to, że pokazywane sa zaszyte jpg, a nie RAw.
    Nikon Studio pokazuje miniatury, ale w głównym oknie ciagle nie chce pokazać pliku RAW (wtedy jest komunikat Failed to load images. Jpg pokazuje. Najciekawsze jest to, że pozwala obrabiac plik NEF, którego nie wyświetla! Ruszyłem mocno suwakiem WB, wyeksportowałem zdjęcie do jpg i zmieniło ono kolorystykę. O co tu chodzi??? Obrabia zdjęcie, którego nie potrafi pokazać. Tak sie nie da pracować
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #66
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Pewnie sie zdziwicie, ale sprawa nie jest nadal rozwiązana.
    Uaktualniłem prawie wszystko (nadal Win 10 Pro). Nawet BIOS w tym Lenovo. Uaktualniona karta grafiki. Wywaliłem Nikon View. Zainstalowałem najnowsze Nikon Studio. Nef Codec nowy, ten który ma nawet Z9.
    Wymuszam działanie na karcie grafiki RTX2060, wymuszam na Intelowskiej - nic.
    Wszędzie indziej RAWy są pokazywane, zapewne przez to, że pokazywane sa zaszyte jpg, a nie RAw.
    Nikon Studio pokazuje miniatury, ale w głównym oknie ciagle nie chce pokazać pliku RAW (wtedy jest komunikat Failed to load images. Jpg pokazuje. Najciekawsze jest to, że pozwala obrabiac plik NEF, którego nie wyświetla! Ruszyłem mocno suwakiem WB, wyeksportowałem zdjęcie do jpg i zmieniło ono kolorystykę. O co tu chodzi??? Obrabia zdjęcie, którego nie potrafi pokazać. Tak sie nie da pracować
    https://apps.microsoft.com/store/det...n/9NCTDW2W1BH8

    to instalowałeś?
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  8. #68
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Sprawa rozwiązana. Dziś bylem na uczelni, w dziale obsługi IT gdzie ponad godzinkę pan grzebał, grzebał i .. nie udało mu się nic zrobić.
    Za to ja w domku zacząłem wojować z ustawieniem karty graficznej. No i bingo, okazuje się, że karta grafiki ma przypisane różne profile ICC do różnych urządzeń. Pierwsze urządzenie na liście to ... fax (to coś jeszcze istnieje? ) więc przedtem tej listy nie rozwijałem, a jak to zrobiłem to okazało się, że jest tam też pozycja monitor ma on ustawiony profil ICC z Lenovo w nazwie. Na tym profilu się wszysko ogląda, ale dało sie wybrać z listy profil sRGB i ustawić go jako domyślny. I .. NX studio działa jak powinien, tzn wyświetla RAWy! Dlaczego dało radę w tym samym oknie programu wyświetlać jpg, przy przecież takim samym profilu Lenovo to nie wiem. Cuda

    Kombinowałem by zmienić Windows na 11, ale choć apka pokazuje, że komp spełnia wymagania Win 11 (i to z dużym nadmiarem) to jednak na mojego laptopa (Lenovo Legion) Windows update nie pokazuje opcji zainstalowania Win 11.
    Ciągle mam pod górkę
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 29-07-2022 o 02:40
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #69

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź .
    W moim Lenovo Legion nic nie pomagało, a doszedłem do tego, że wystarczyło przejść "Calibrate Display Color" tylko klikajac "next" na kolejnych ustawiniach bez ich zmiany. Faktycznie cuda.

  10. #70

    Domyślnie

    Witam! Że tak zapytam: jak to teraz chodzi? Wszystko już gra w miarę ok w tym sofcie?

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Studio kit
    By joykoz in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2010, 23:19
  2. 1.8 w studio
    By 1979 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 22:54
  3. [ Foto-żart ] studio
    By LWO in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-12-2008, 16:05
  4. D50 a studio...
    By BlingBling in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-07-2006, 03:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •