Close

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 79

Wątek: NX Studio

  1. #51

    Domyślnie

    Walnę z głupa: stery do grafy aktualizowałeś?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #52
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Laptop nie ma nawet miesiąca, nie aktualizowałem. Grafika Nvidia, karta GeForce RTX 2060, 6 GB pamięci.
    EDIT - w managerze urządzeń, właściwości karty, aktualizacja - info, że są najnowsze sterowniki. Nie ma konfliktów.

    Przed chwilą odinstalowałem Nikon Studio i Nikon NEF Codec, wyłączyłem antywirusa, zainstalowałem ponownie. Nic.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 13-06-2021 o 22:34
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #53

    Domyślnie

    W LR jak mi nie chciało wyświetlać RAW w obszarze roboczym (tym na środku, nie wiem jak to się fachowo nazywa), a na belce na dole albo w lewym górnym miniatury się normalnie wyświetlały, to w moim przypadku należało wyłączyć sprzętowe wspomaganie karty graficznej.

    Może w oprogramowaniu Nikona jest podobnie.

  4. #54
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    U mnie właśnie tak jest. To jakis trop. Spróbuję.
    Na razie odinstalowałem Studio, zainstalowałem ViewNX i ... z nim jest dokładnie to samo.

    EDIT - spróbowałem. Restart - bez zmian
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 14-06-2021 o 21:42
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #55

    Domyślnie

    To jeszcze spróbowałbym starszej wersji sterowników karty graficznej, z 1-2 wydania w dół, więcej pomysłów nie mam.

    A tak w ogole to masz dwie karty graficzne w tym laptopie, czyli tego RTXa i dodatkowo jeszcze zintegrowaną w procesorze, podobnie jak w stacjonarnych, czy tylko RTX?

  6. #56
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Dwie, jedna Intelowska, druga nVidia.
    Nie wiem gdzie szukać przyczyny by szukać wsparcia technicznego. Windows? Nvidia? Nikon?
    Muszę to naprawić. Laptop by kupiony właśnie dlatego, że mój staruszek się nie nadawał do plików z matrycy 45 Mpx, zamulał. Mam teraz 4 sesje grup tanecznych, ponad 1000 zdjęć, 51 GB na dysku i ... stoję z robotą.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #57

    Domyślnie

    Jak nie masz nic do stracenia, to spróbuj formata i postaw system od początku sam. Może to wina jakiejś pierdoły, która była preinstalowana na laptopie, przez sprzedawcę/producenta. A jak postawisz golasa sam wg. swoich potrzeb to powinno być lepiej.
    10 na nowym PC stawia się teraz w trochę ponad pół godziny, sam zaciąga większość sterowników, także to nie zabawa na cały dzień jak w czasach win98
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  8. #58
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Dwie karty graficzne mogą robić bałagan, ile ja się namęczyłem, żeby skalibrować monitor. XRite kalibrował pod jedną kartę, a zdjęcia wyświetlał korzystając z drugiej.
    EDIT: W ustawieniach nVidia można wskazać, który program używa której karty lub ustawić globalnie użycie jednej. U mnie to Zarządzanie ustawieniami 3D w panelu nVidia i dalej wybierałka "Preferowany procesor graficzny".
    Ostatnio edytowane przez _Pawel ; 15-06-2021 o 09:06
    Z5|D750|35(T)|40(N)|50(A)|85(NA)|135(A)

  9. #59

    Domyślnie

    No właśnie, jak masz dwie karty, to może spróbuj wymusić konkretną z nich do odpalenia NX-a, może przynajmniej wyjdzie, która jest problematyczna.

  10. #60

    Domyślnie

    Sorry, że wskrzeszam starawy wątek, ale nie daje mi spokoju jedna rzecz - w NX-D bez problemu mam podessane wtyki NIK (darmowa wersja Google). Natomiast w NX Studio kiedy próbuję otworzyć plik, dostaję komunikat "unsupported file format". Nie działa to nijak - ani 64 bit ani 32 bit. Czy ktoś ma jakieś pomysły? z góry dzięki.
    Fiat Lux

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Studio kit
    By joykoz in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2010, 23:19
  2. 1.8 w studio
    By 1979 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 22:54
  3. [ Foto-żart ] studio
    By LWO in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-12-2008, 16:05
  4. D50 a studio...
    By BlingBling in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-07-2006, 03:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •