Close

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 79

Wątek: NX Studio

  1. #41
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2015
    Miasto
    Grudziądz
    Posty
    100

    Domyślnie

    I tak trzymać, nikt nikomu nie powinien na siłę ''wciskać'' swoich racji. Jak widać, niektórzy forumowicze mają do tego przeogromny dar.

  2. #42

    Domyślnie

    Punkt 5 - dolny pasek z miniaturami można przenieść na bok. Jako lewy pasek już tak nie przeszkadza.
    Na razie NX Studio nie zamieni mi DxO, ale jest miły.

  3. #43

    Domyślnie

    Ten pasek z miniaturkami idzie kompletnie wyłączyć.
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    Ja widze tu maly krok do przodu :P Z LR'a dawno zszedlem, chyba po trzech probach, na capture one. Pierwsze co mi sie rzucilo w oczy to zoom pod kolkiem myszki, capture nx pod tym wzgledem to byla sieczka.

    Eh, moze sobie wypunktuje pierwsze wrazenia.

    1. Zoom pod kolkiem + autoraczka, to na plus, dosc transparentne przejscie z capture one
    2. Katalogi - tez transparentne przejscie, bo od zawsze bazuje na fizycznych folderach
    3. Image info jest, chociaz spokojnie upchneliby to w jednej linii, pewnie do przywykniecia
    4. Spora czesc ikonek ze skrotami do grid-view oraz innych opcji tez jakby troche nawiazuje do mixu lr/capture
    5. Dolny pas z miniaturami zdjec, nie umiem albo nie da sie go auto-chowac/odlaczac, do tego wszystkie ikony za duze - patrze tu mocno pod katem dostepnego obszaru w pionie. Przez te wszystkie masywne paski i ikony zdjecie wypelnia mala czesc obszaru roboczego. Minus. (toolbar gorny da sie schowac )
    6. Nie wiem w czym to pisali, wyglada troche jak przerobiony capture nx. Ciemny motyw, ale jakis nieudolny, w menu gryzace biale krawedzie do tego jeszcze cieniowane.
    7. Caly prawy panel (no wiadomo wersja 1.0) - poki co da sie chyba tylko zmieniac kolejnosc i selektywnie ustawiac profile z narzedziami, do przezycia. Sa tam jednak dwie potezne bukwy. Nr 1. Listy rozwijalne, klikniecie rozwija liste, drugie klikniecie chowa ja i znowu ja rozwija. No ludzie :P Nr 2. Mogli jednak zmalpowac do konca dwuklik w suwak, ktory resetuje ustawienie. Tutaj trzeba trafic w mikrotrojkat.
    8. Ustawienia idzie zapisac do profilu, wiec jakis poczatek presetow jest.
    9. Kopia/wklejka ustawien jest, chociaz to tez dopiero namiastka.
    10. Szybkosc dzialania, dziala normalnie, ale kompa zmienilem wiec chyba juz nie mam porownania.

    Do czego to zmierza nie wiem, niech malpuja z capture one to tragedii nie bedzie. Spory plus za to, ze to nikon, wiec jest adl, sa poprawne profile, poprawne korekty obiektywow i winiety, focus point za free, a nie jakies wtyczki. Niech dopracuja troche ui/ergonomie i te idiotyczne listy rozwijalne to od razu bedzie przyjemniejsze w odbiorze. Po samych skrotach i objetosci menu widac, ze to silna alfa/beta. Nie jest to w sumie zly poczatek, pytanie czy to urosnie i czy nie rzuca tego na bok, a jest darmowe, wiec roznie moze byc Chociaz adobe bierze pieniadze, a LR ciagle wydaje mi sie jakis niedorobiony. Osobiscie predzej wlacze to, niz capture nx-d. Na dluzsza mete powyzsze 'listy rozwijalne' mnie wykoncza :P
    Potwierdzam szybkość działania dużo lepsza. Dodałbym:
    11. fajna opcja wyświetlania 2 zdjęć i synchronicznego zoomowania / przesuwania (każdy ruch działa na oba zdjęcia jednocześnie).
    12. SHIFT - zoomuje do 100% w miejscu gdzie jest kursor myszy, po zwolnieniu wraca do poprzedniego zooma.
    13. Nowe Picture control jako opcja. Można ustawić z defaultu. Na moich nefach z D610 pozwala stosować PC niedostępne w aparacie (pojawiają się np. suwaki Clarity, mid-tome sharpening).

    Minusy:
    - Otwarcie do edycji w innej aplikacji nie konwertuje w locie do TIFF jak NX-D. Otwiera się aplikacja ale wczytuje się plik źródłowy (bez zmian naniesionych w NX Studio). Dla mnie funkcja ta stała się bezużyuteczna. W NX-D często wywoływałem i otwierałem do edycji np. w Luminar czy Affinity.
    - po wybraniu Crop (T) po raz kolejny poprzedni crop sie resetuje całkowicie. Jeżeli się rozmyślisz przy ponownym cropowaniu - musisz zaczynać od początku. Inaczej niż w NX-D (tak jak się rezygnowało zostawał poprzedni crop).
    - NIE DZIAŁA UNDO!!! Już na kilku RAWach straciłem wcześniejsze zmiany...

    Czy u was działa CTR+Z? Bez tego nieużywalne dla mnie
    Nikon D610, N85/1.8G, N35/1.8G

  5. #45

    Domyślnie

    Nie używam LR, tylko PS. Dla osoby, która miałaby się uczyć LR i jeszcze za to płacić co miesiąc, wydaje mi się ze produkt Nikona będzie lepszy. Teraz jest wersja 1.0 i wymaga sporo poprawek ale widzę w tym ogromny potencjał, także marketingowy dla powiększenia bazy użytkowników systemu Nikona. Trzymam kciuki.
    Poza tym chyba prawdziwą konkurencję może mieć w postaci RawTerapee

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jolania Zobacz posta
    U mnie pojawia się problem. Odpalam program wyświetla foldery i po chwili się wyłącza. 5 - 10 sekund i go nie ma. Co może być przyczyną?
    Rozwiązanie podsunął mi kolega informatyk. Okazało się, że jeden z luźnych plików w folderze obrazy powoduje ten problem. Wystarczyło je wrzucić do osobnego folderu i problem znikł. Teraz powoli drogą eliminacji szukam sprawcy.
    D70s + D300 + D700 + D750 + S 14-24/2,8 + S35/1,4 + N50/1,8 + N24-70/2,8 + N70-200/2,8 VRII + SB-800 + SB-900 + Zenit 122 + SLIK PX RO 500D

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Poruczniku Zobacz posta
    Nie używam LR, tylko PS. Dla osoby, która miałaby się uczyć LR i jeszcze za to płacić co miesiąc, wydaje mi się ze produkt Nikona będzie lepszy. Teraz jest wersja 1.0 i wymaga sporo poprawek ale widzę w tym ogromny potencjał, także marketingowy dla powiększenia bazy użytkowników systemu Nikona. Trzymam kciuki.
    Poza tym chyba prawdziwą konkurencję może mieć w postaci RawTerapee
    Tak się zastanawiam czy Nikon to wykorzysta ? Ich wiecznie tradycyjne podejście mówi lnie”, ale teraz są inne czasy - wiec może coś się zmieni i będziemy mieli ciekawy program z lepsza obróbka (niż w LR) przynajmniej NEF ?!
    Z7, N 24-70 S, N 70-300mm f/4.5-5.6E ED VR, N 35mm 1.8 G ED, N 200-500, Pen-F, Oly 171.8, Oly 40-150.

  8. #48
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Szlag mnie trafi.
    Stary (słabiutki) laptop - NX Studio działa, pokazuje wszystkie pliki. Nowy, wypasiony, dopiero załadowywany oprogramowaniem laptop - NX studio nie otwiera RAW z Z7II i z D800 też nie. Z D7600 otwiera. No i niech ktoś mądry mi powie co może być przyczyną.
    NEF codec 1.31.1 zainstalowany. Miniatury NEF się pokazują, zarówno w Windowsie jak i w NX studio. Raw z Z7 II mogę otworzyć choćby w Fast Stone.
    Komunikat jaki jest wyświetlany w NX Studio - Failed to load images

    Może potrzeba jakiś bibliotek typu Microsoft Visual C++ (na nowym lapku jest ich mało, tylko 2017), jakiś profili, nie wiem w czym rzecz. No bo dlaczego pokazuje NEF z D7600 albo pokazuje NEF z Z7 w Fast Stone? A NEF z Z7 w Studio NX nie pokazuje
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 12-06-2021 o 23:31
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #49

    Domyślnie

    In the case of RAW pictures edited using plug-ins in the Nik Color Efex Pro series or created or edited using optional Picture Controls not installed with NX Studio, NX Studio will display only the previews embedded in the images, not the pictures themselves. Editing and export are not supported. Może to coś pomoże.
    Jeszcze jest problem takli, że NX Studio wymusza import zdjęć przez Nikon Transfer 2.

  10. #50
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Na tym laptopie nie mam ani PS, ani Nika. Wcześniej nie miałem tu nic zainstalowanego (tzn nie było na nim Nikon Capture NX- ani Nikon VievNX, zdaje się, że trzeba je odinstalowywać przed instalacją Nikon Studio)
    Nie grzebałem nic w Picture Controls, RAWy prosto z body, bez ingerencji. Zdjęcia zrzuciłem z czytnika Total Commanderem, potem windowsowym exploreerm. Dzisiejszą sesję zgrałem Nikon Transfer 2.
    Nic. Miniaturki poniżej (lub z boku) dużego okna pokazuje. Ale w dużym oknie wyświetla tylko jpg, NEFów nie chce

    Wgrałem biblioteki Visual C++ 2015, 17, 19.
    Nic.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Studio kit
    By joykoz in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2010, 23:19
  2. 1.8 w studio
    By 1979 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 22:54
  3. [ Foto-żart ] studio
    By LWO in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-12-2008, 16:05
  4. D50 a studio...
    By BlingBling in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-07-2006, 03:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •