Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47

Wątek: NX Studio

Oszczędny w słowach
    Miasto
    Grudziądz

Domyślnie

I tak trzymać, nikt nikomu nie powinien na siłę ''wciskać'' swoich racji. Jak widać, niektórzy forumowicze mają do tego przeogromny dar.

Domyślnie

Punkt 5 - dolny pasek z miniaturami można przenieść na bok. Jako lewy pasek już tak nie przeszkadza.
    Na razie NX Studio nie zamieni mi DxO, ale jest miły.

Domyślnie

Ten pasek z miniaturkami idzie kompletnie wyłączyć.
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    Ja widze tu maly krok do przodu :P Z LR'a dawno zszedlem, chyba po trzech probach, na capture one. Pierwsze co mi sie rzucilo w oczy to zoom pod kolkiem myszki, capture nx pod tym wzgledem to byla sieczka.

Eh, moze sobie wypunktuje pierwsze wrazenia.

1. Zoom pod kolkiem + autoraczka, to na plus, dosc transparentne przejscie z capture one
    2. Katalogi - tez transparentne przejscie, bo od zawsze bazuje na fizycznych folderach
    3. Image info jest, chociaz spokojnie upchneliby to w jednej linii, pewnie do przywykniecia
    4. Spora czesc ikonek ze skrotami do grid-view oraz innych opcji tez jakby troche nawiazuje do mixu lr/capture
    5. Dolny pas z miniaturami zdjec, nie umiem albo nie da sie go auto-chowac/odlaczac, do tego wszystkie ikony za duze - patrze tu mocno pod katem dostepnego obszaru w pionie. Przez te wszystkie masywne paski i ikony zdjecie wypelnia mala czesc obszaru roboczego. Minus. (toolbar gorny da sie schowac )
    6. Nie wiem w czym to pisali, wyglada troche jak przerobiony capture nx. Ciemny motyw, ale jakis nieudolny, w menu gryzace biale krawedzie do tego jeszcze cieniowane.
    7. Caly prawy panel (no wiadomo wersja 1.0) - poki co da sie chyba tylko zmieniac kolejnosc i selektywnie ustawiac profile z narzedziami, do przezycia. Sa tam jednak dwie potezne bukwy. Nr 1. Listy rozwijalne, klikniecie rozwija liste, drugie klikniecie chowa ja i znowu ja rozwija. No ludzie :P Nr 2. Mogli jednak zmalpowac do konca dwuklik w suwak, ktory resetuje ustawienie. Tutaj trzeba trafic w mikrotrojkat.
    8. Ustawienia idzie zapisac do profilu, wiec jakis poczatek presetow jest.
    9. Kopia/wklejka ustawien jest, chociaz to tez dopiero namiastka.
    10. Szybkosc dzialania, dziala normalnie, ale kompa zmienilem wiec chyba juz nie mam porownania.

Do czego to zmierza nie wiem, niech malpuja z capture one to tragedii nie bedzie. Spory plus za to, ze to nikon, wiec jest adl, sa poprawne profile, poprawne korekty obiektywow i winiety, focus point za free, a nie jakies wtyczki. Niech dopracuja troche ui/ergonomie i te idiotyczne listy rozwijalne to od razu bedzie przyjemniejsze w odbiorze. Po samych skrotach i objetosci menu widac, ze to silna alfa/beta. Nie jest to w sumie zly poczatek, pytanie czy to urosnie i czy nie rzuca tego na bok, a jest darmowe, wiec roznie moze byc Chociaz adobe bierze pieniadze, a LR ciagle wydaje mi sie jakis niedorobiony. Osobiscie predzej wlacze to, niz capture nx-d. Na dluzsza mete powyzsze 'listy rozwijalne' mnie wykoncza :P
    Potwierdzam szybkość działania dużo lepsza. Dodałbym:
    11. fajna opcja wyświetlania 2 zdjęć i synchronicznego zoomowania / przesuwania (każdy ruch działa na oba zdjęcia jednocześnie).
    12. SHIFT - zoomuje do 100% w miejscu gdzie jest kursor myszy, po zwolnieniu wraca do poprzedniego zooma.
    13. Nowe Picture control jako opcja. Można ustawić z defaultu. Na moich nefach z D610 pozwala stosować PC niedostępne w aparacie (pojawiają się np. suwaki Clarity, mid-tome sharpening).

Minusy:
    - Otwarcie do edycji w innej aplikacji nie konwertuje w locie do TIFF jak NX-D. Otwiera się aplikacja ale wczytuje się plik źródłowy (bez zmian naniesionych w NX Studio). Dla mnie funkcja ta stała się bezużyuteczna. W NX-D często wywoływałem i otwierałem do edycji np. w Luminar czy Affinity.
    - po wybraniu Crop (T) po raz kolejny poprzedni crop sie resetuje całkowicie. Jeżeli się rozmyślisz przy ponownym cropowaniu - musisz zaczynać od początku. Inaczej niż w NX-D (tak jak się rezygnowało zostawał poprzedni crop).
    - NIE DZIAŁA UNDO!!! Już na kilku RAWach straciłem wcześniejsze zmiany...

Czy u was działa CTR+Z? Bez tego nieużywalne dla mnie
    Nikon D610, N85/1.8G, N35/1.8G

Domyślnie

Nie używam LR, tylko PS. Dla osoby, która miałaby się uczyć LR i jeszcze za to płacić co miesiąc, wydaje mi się ze produkt Nikona będzie lepszy. Teraz jest wersja 1.0 i wymaga sporo poprawek ale widzę w tym ogromny potencjał, także marketingowy dla powiększenia bazy użytkowników systemu Nikona. Trzymam kciuki.
    Poza tym chyba prawdziwą konkurencję może mieć w postaci RawTerapee

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Jolania Zobacz posta
    U mnie pojawia się problem. Odpalam program wyświetla foldery i po chwili się wyłącza. 5 - 10 sekund i go nie ma. Co może być przyczyną?
    Rozwiązanie podsunął mi kolega informatyk. Okazało się, że jeden z luźnych plików w folderze obrazy powoduje ten problem. Wystarczyło je wrzucić do osobnego folderu i problem znikł. Teraz powoli drogą eliminacji szukam sprawcy.
    D70s + D300 + D700 + D750 + S 14-24/2,8 + S35/1,4 + N50/1,8 + N24-70/2,8 + N70-200/2,8 VRII + SB-800 + SB-900 + Zenit 122 + SLIK PX RO 500D

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Poruczniku Zobacz posta
    Nie używam LR, tylko PS. Dla osoby, która miałaby się uczyć LR i jeszcze za to płacić co miesiąc, wydaje mi się ze produkt Nikona będzie lepszy. Teraz jest wersja 1.0 i wymaga sporo poprawek ale widzę w tym ogromny potencjał, także marketingowy dla powiększenia bazy użytkowników systemu Nikona. Trzymam kciuki.
    Poza tym chyba prawdziwą konkurencję może mieć w postaci RawTerapee
    Tak się zastanawiam czy Nikon to wykorzysta ? Ich wiecznie tradycyjne podejście mówi lnie”, ale teraz są inne czasy - wiec może coś się zmieni i będziemy mieli ciekawy program z lepsza obróbka (niż w LR) przynajmniej NEF ?!
    Z7, Tamron 17-50 (N), Pen-F, Oly 17, 1.8 Oly 45 1,8 Oly 40-150.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345