Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 79

Wątek: NX Studio

  1. #11

    Domyślnie

    Tylko po co przyzwyczajać się na nowo do czegoś innego? Bo ktoś u Nikona chciał dostać kasę za innowacyjność? Jeśli to "nowe" wnosi coś wartościowego, to OK - można to zrozumieć. Ale zamiana softu na coś nowszego tylko dlatego, że jest nowsze jest kompletnie bez sensu. Historia pokazuje, że kiedyś był bardzo dobry NX2, który następnie zamieniono na "podobno lepszy", choć gorszy, NX-D, a teraz tego "nie lepszego" NX-D znów zamieniają na coś "nie lepszego". Mnie to trochę irytuje, choć wiem, że dziś to się dziś nazywa postępem, kreatywnością i innowacyjnością, bo na prawdziwy postęp brakuje już wiedzy, kasy i pomysłów. Bez sensu, ale tak jest.
    Jacek

  2. #12

    Domyślnie

    U mnie NX Studio nie otwiera .NEFów, "couldn't load image file", w podglądzie są widoczne. W Lightroom i Capture NX-D wszystko ok. Ktoś coś?

  3. #13

    Domyślnie

    W10 plus ESET
    D70s + D300 + D700 + D750 + S 14-24/2,8 + S35/1,4 + N50/1,8 + N24-70/2,8 + N70-200/2,8 VRII + SB-800 + SB-900 + Zenit 122 + SLIK PX RO 500D

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jolania Zobacz posta
    5 - 10 sekund i go nie ma. Co może być przyczyną?

    Myślę, że to po prostu wcześniactwo.

    Albo chcieli za szybko, albo mieli za wąską grupę beta~ i alfatesterów i nie przygotowali się na tzw. każdą okoliczność. Okaże się zaraz, że jak ktoś ma cokolwiek niestandartowego w systemie, jakiś stary sterownik lewej słuchawki, albo ustawiony kwadrat w opcjach drukarki - to na drugim końcu systemu jakiś błąd wywala...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    U mnie działa poprawnie, nie miałbym siły uczyć się tego jak korzystam na bieżąco z Lr ale wygląda to wszystko całkiem ok.
    Nie używam żadnych antywirusów od czasów premiery win10, które psują wiele, zabezpieczam tylko przeglądarkę, mam na bieżąco aktualizowany system i włączoną ochronę wbudowaną w win10.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    jak korzystam na bieżąco z Lr ale wygląda to wszystko całkiem ok.
    A więcej szczegółów - jak porównujesz? Wygodniej, mniej czy więcej funkcji, jak ergonomia?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dla mnie zdecydowanie Lr ale dlatego że używam go od... od zawsze Na NX trzeba by poświęcić więcej czasu i poznać jak działają podstawowe funkcje, pisanie coś po obróbce jednego zdjęcia nie ma sensu bo program już poleciał do kosza.

  8. #18

    Domyślnie

    Najgorsze są takie drobne idiotyczne niby-zmiany.
    - w NX2 "Show Lost Highlights" miało skrót klawiszowy shift-H (czyli duże H), w NX-D było tak samo, ale w NX Studio jest już tylko "małe h" (pomimo, że napisali "H").
    - w NX2 "Show Lost Shadows" miało skrót klawiszowy shift-S (czyli duże S), w NX-D było tak samo, ale w NX Studio jest już tylko "małe s" (pomimo, że napisali "S").
    Niby duperele, ale upierdliwe i niestety jest tego więcej. To są kretyńskie błędy, które nie powinny mieć miejsca, ale niestety mają. Zapewne programiści i testerzy Nikona mają kłopoty z CapsLock.
    Jacek

  9. #19

    Domyślnie

    @koesh - dzięki. Znamienne coś rzekł, że poleciało już do kosza, bo ja też od zawsze LR. Czyli nadzieja na substytut mi słabnie.
    @JK - może to nowa moda, żeby narzędzia wywoływać samą literą, a nie jak przed wiekami z klawiszem pomocniczym typu Ctrl czy alt?... A może działą tak samo z małą jak i dużą literą i jedyna zmiana to brak Shifta, próbowałeś?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #20

    Domyślnie

    Oczywiście. Ale nie działa.

    I nie nowa moda, tylko czysta głupota. Zakłada się na dysku konfiguracyjny plik tekstowy z przypisaniem skrótów i każdy może zrobić co chce. Ale tak robili tylko ci, którzy mają o tym jakiekolwiek pojęcie.
    Ostatnio edytowane przez JK ; 07-03-2021 o 17:38
    Jacek

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Studio kit
    By joykoz in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2010, 23:19
  2. 1.8 w studio
    By 1979 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 22:54
  3. [ Foto-żart ] studio
    By LWO in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-12-2008, 16:05
  4. D50 a studio...
    By BlingBling in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-07-2006, 03:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •