Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 50
  1. #31

    Domyślnie

    Wiem, że to najgorszy okres na zakupy
    Widzę to po cenie np. Z5, ktąrą kupiłem pod koniec 2020. Jak patrzę to dobre 1,5k mniej.

    ale mam inny pomysł i od razu pytanie Manualny adapter Sony-Nikon Z. Taki jak tech art ale bez elektroniki Ktoś widział? Bo zacząłem szukać i też słabo...
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  2. #32

    Domyślnie

    Chyba takich nie ma, bo nie działało by większość obiektywów. Zwłaszcza te z elektromagnetyczną przysłoną i silnikami krokowymi.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #33

    Domyślnie

    No właśnie są
    https://www.ebay.com/itm/GABALE-FE-Z...-/293168631657
    Potrzebuję taki bez AF (oczywiście też tańszy od tech Art), bo zamierzam podpiąć pod to manualne szkło - np. Voigtlander 15mm
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  4. #34

    Domyślnie

    Do tego Voitka nie lepiej kupić wersję Leica i przelotkę M to Z? Chyba ten sam obiektyw, ale za to przelotka nie jest wycięta ze sreberka po czekoladzie

  5. #35

    Domyślnie

    Tak i biorę to pod uwagę. Pytanie padło, bo widziałem wersję pod Sony w bardzo fajnej cenie. Z tego co doczytałem, to musi być wersja III bo ta jest dostosowana pod cyfrę. Wcześniejsze wersje mają problem z dziwnym zafarbem po bokach.
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  6. #36
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    Wiem, że to najgorszy okres na zakupy
    Widzę to po cenie np. Z5, ktąrą kupiłem pod koniec 2020. Jak patrzę to dobre 1,5k mniej.

    ale mam inny pomysł i od razu pytanie Manualny adapter Sony-Nikon Z. Taki jak tech art ale bez elektroniki Ktoś widział? Bo zacząłem szukać i też słabo...
    Tak są po 15-20$ ale gabarytowo pewnie wyjdzie to samo jak podepniesz FTZ i obiektyw lustrzankowy bo te obiektywy nei mają wielkich dupek, zresztą każde bezlustro będzie wiesze ponieważ sensor jest wysunięty mocno w stronę bagnetu, a lustrzanki sensor maja mocno cofnięty na ściankę tylną i mimo komory lustra zestaw wychodzi mniejszy.

  7. #37

    Domyślnie

    Jakaś bzdurka z tego wyszła. Obiektywy do bezluster teraz projektowane są dla innej odległości od matrycy. To już nie są lustrzankowe odpowiedniki z przyspawaną dupką. Między mocowaniem M a Z jest tylko miejsce na mały pierścień.

  8. #38
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To nie ma znaczenia, odległość wymyśla sobie producent obiektywu, ja napisałem dlaczego zestaw bezlustro z obiektywem albo z adapterem osobnym albo przyspawanym jest większy od zestawu z takim samym obiektywem w lustrzance, nie ma tu żadnych bzdur, zerknij sobie na porównanie gabarytów jeśli tego nie rozumiesz.

    To że nowe konstrukcje mogą mieć odległość zmniejszoną to wiemy bo nie ma komory lustra ale nie wszyscy z tego korzystają, nie widać tego w sigmie ani w tamronie, a większość stałek przytyła ze względu na ilość soczewek żeby podołać matrycom gigantycznym i traci się efekt że można pierwszą soczewkę wstawić bliżej sensora.




    Zobacz znacznik sensora na obu body i zrozumiesz że na starcie każde bezlustro traci te parę centymetrów i to obojętne czy obiektyw od lustrzanki czy nowy do bezlustra.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 04-03-2021 o 17:23

  9. #39

    Domyślnie

    No właśnie dlatego, że porównuje to wiem, że to co piszesz kupy się nie trzyma. Odległość wymyśla sobie producent, ale nie przypadkowo, i dlatego twój kolejny warunek o tym, że ma to być ten sam obiektyw oznacza, że nie rozumiesz meritum zagadnienia. To są inne obiektywy, inaczej zaprojektowane. Jak popatrzysz na nowsze obiektywy od Sigmy czy Tamrona to też zauważysz, że przynajmniej część z nich jest po prostu mniejsza niż obiektywy o zbliżonych parametrach w połączeniu z adapterem. Z resztą kolega rozważa konkretny obiektyw, który jest mały i potrzebuje małej przelotki od Lejki a Ty piszesz, że przez ftz uzyska coś mniejszego Ja mam dwa zumy od tamrona 17-28 i 70-180. Pokaż mi coś mniejszego o zbliżonych parametrach przez ftz

    Twój przykład z grafiką oznacza, że nie zrozumiałeś o czym piszę

    https://camerasize.com/compact/#795.774.4,777.845,ha,t

  10. #40
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nadal nie wiesz o co mi chodzi albo dla zasady ponownie chcesz postawić na swoim odwracając kota ogonem

    Chyba każdy wie że obiektywy zaprojektowane na nowo mogą być mniejsze bo nie ma komory lustra ale już na starcie tracą 2-3cm ponieważ sensor w bezlustrach jest umieszczony o tyle dalej od tylnej ścianki aparatu przez co zysk ze zmniejszenia gabarytów obiektywu jest stracony.
    To że tamron potrafi zrobić dobry obiektyw mniejszy i lżejszy tez wiemy bo tak było w lustrznakach, przykładowo 24-70 G2 to zgrabny obiektyw i jakby sie starali to raczej nic mniejszego do bezlustra nie będzie zwłaszcza że tzreba brac pod uwagę matryce 60-120mpix.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Viltrox 85mm f/1.8Z
    By OjTam in forum Obiektywy - system Z
    Odpowiedzi: 314
    Ostatni post / autor: 30-10-2023, 17:19
  2. [ Fujifilm ] [minitest] VILTROX AF 23/1.4 STM
    By Cichy in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2020, 16:43
  3. [ Sony ] Viltrox EF-NEX IV adapter
    By ksh in forum Sony
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-12-2018, 23:28
  4. Lampa błyskowa Viltrox JY-610, Viltrox,Metz 24 AF-1 digital
    By klaudia0100 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2016, 12:18
  5. Nikkor 20mm 2.8 vs. Sigma 20mm 1.8
    By AMI in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-04-2011, 20:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •