Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nadal nie wiesz o co mi chodzi albo dla zasady ponownie chcesz postawić na swoim odwracając kota ogonem .
    Ja wiem o czym ja piszę, a Ty jeśli nie pamiętasz to popatrz na to co zacytowałeś od kolegi, który się zastanawia nad Vojtkiem. Sugerujesz, że gabarytowo ten Vojtek z mocowaniem Lejka lub Sony wyjdzie podobnie jak jakieś obiektywy lustrzankowe przez ftz No nie za bardzo. To, że lustrzankowe obiektywy podpinane przez ftz są są większe niż normalnie podpięty ten sam obiektyw do natywnego mocnowania to wiem. Nie musisz mnie przekonywać, że przelotki są gorsze od obiektywów natywnych. Zawsze to powtarzam

  2. #42
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To że go cytowałem nie oznacza ze odnosiłem się dokładnie do tego obiektywu ( mój błąd ) tylko ciągnę kwestie żeby nie bać się adapterów jak kasy brak na drogie nowe konstrukcje.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Ja mam dwa zumy od tamrona 17-28 i 70-180. Pokaż mi coś mniejszego o zbliżonych parametrach przez ftz
    Wiemy wiemy i musisz pamiętać że można je podpiąć do Zetek !!
    Ja nawet podpinałem oba, co prawda tylko testowo do Z6 i porównawczo z A7III, fajne zgrabne, działa super ale zdecydowałem się na S 14-30 f/4.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ...Wiemy wiemy i musisz pamiętać że można je podpiąć do Zetek !! .
    Czyli tak ja mówiłem, że zysk jest wtedy gdy podpinamy do bezlustra obiektyw zaprojektowany do bezlustra A Ty musisz pamiętać, że chińska przelotka nie przekazuje do body info o korekcji automatycznej więc w pewnych zastosowaniach będzie to duże utrudnienie (np. przy filmowaniu). Oraz, że to wsteczna inżynieria oraz obiektywy zaprojektowane pod inny system więc jak zawsze w takim przypadku za jakiś czas może, choć nie musi, okazać się zonk.

  4. #44
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dwa lata ludzie używają i mają aktualizacje na bieżąco do adaptera i jak do tej pory tylko aktualizacje dodające nowe obiektywy i nie było żadnych blokad ze strony Nikona, nie ma co robić fermentu i powielać bajki.

  5. #45

    Domyślnie

    Bajek nikt tu nie opowiada. Brak korekcji to jest problem, w niektórych przypadkach tracisz też uszczelnienia. Czemu o tym nie wspominasz zachwalając chińczyka? Co do ewentualnych problemów to nie twierdzę, że będą, ale też nie ma gwarancji, że nie wystąpią, np. na nowszych aparatach. Bo co innego podłączać przez przelotki obiektywy, które się już ma, ryzyko wtopy nie istnieje, ale w przeszłości kundelki już miały problemy na aparatach, często je rozwiązywano, ale bywało, że nie. A tu mamy kundelki z innych systemów przez chińską przelotkę. Nie ma gwarancji, że to będzie działać przez lata i na nowszym sprzęcie. Kupowanie za niemałe pieniądze kundelka z innego systemu to jest jakieś ryzyko a nie bajka.

  6. #46
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kundelki mają usb dock albo nawet wejścia bezpośrednie usb, adaptery tak samo, nie martw się bo to działa, nie sugeruj sie nędzną adaptacją w Sony bo tam faktycznie zawsze jakieś problemy były ale też bym nie tragizował bo ludzie używali canony na sony bardzo długo ze względu na głupią politykę z obiektywami w Sony.

    Adaptacja zawsze będzie półśrodkiem ale podchodź do tego z rozsądkiem, a nie z założenia krytykuj.

    Obiektywy to dość istotna sprawa i wielu dostrzega ze np zoomy tamrona do sony są fajne ale nie chce aparatu sony, wiec ma wybór, doceń takie możliwości i nie krytykuj.

  7. #47

    Domyślnie

    W krytyce nie ma nic złego. Zresztą ja tu przecież nie krytykuję bezsensownie. Po prostu dodaję to co Ty pomijasz. Na tę chwilę nie ma aż tak co krytykować, bo przynajmniej AF działa dość dobrze. A Tampony i Sigmy FE aktualizuje się z poziomu aparatu, czyli tego też nie zrobisz przez Zetki. Stacje są w Samyangach, ale te z tego co pamiętam ssą z techartem a usb są w Viltroxach, ale akurat tych nie trzeba podłączać przez techarta, bo pojawiają się w wersji z bagnetem Z. I proszę przestań pisać o adapterach Sony, masz nieaktualne informacje sprzed kilku lat
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 04-03-2021 o 19:39

  8. #48

    Domyślnie

    Za kilka dni premiera nowego/nowych szkieł od Tamrona. Tyle, że nic o nich nie wiadomo więc jest też szansa, że będą to nowe lub stare szkła do bezluster z mocowaniami Z i/lub RF.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Za kilka dni premiera nowego/nowych szkieł od Tamrona. Tyle, że nic o nich nie wiadomo więc jest też szansa, że będą to nowe lub stare szkła do bezluster z mocowaniami Z i/lub RF.
    To byłaby bardzo dobra informacja Tamron 35 1.4 na Zetkę...

  10. #50

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Podobne wątki

  1. Viltrox 85mm f/1.8Z
    By OjTam in forum Obiektywy - system Z
    Odpowiedzi: 314
    Ostatni post / autor: 30-10-2023, 17:19
  2. [ Fujifilm ] [minitest] VILTROX AF 23/1.4 STM
    By Cichy in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2020, 16:43
  3. [ Sony ] Viltrox EF-NEX IV adapter
    By ksh in forum Sony
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-12-2018, 23:28
  4. Lampa błyskowa Viltrox JY-610, Viltrox,Metz 24 AF-1 digital
    By klaudia0100 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2016, 12:18
  5. Nikkor 20mm 2.8 vs. Sigma 20mm 1.8
    By AMI in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-04-2011, 20:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •