Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50
  1. #21

    Domyślnie

    @Badol Dramat na dwie strony, więc pytanie nasuwa się samo. Dlaczego po prostu nie kupiłeś Sony?

    Te nowe, kompaktowe i jasne szkła wymagają sporej korekty cyfrowej. Póki N&C nie udostępnią protokołów to raczej nie widzę produkcji wielu szkieł dla tych firm w jasnych barwach. Masz też odpowiedź, dlaczego obiektywy dla Nikona produkują chińskie firemki nie potentaci. One nie korzystają z protokołów i korekty, dlatego jak sądzę m.in. Viltrox 20/1.8 waży prawie 800g.

  2. #22

    Domyślnie

    Kupiłem Nikona, bo siedzę w nim ponad 13 lat. Puszki zawsze mi leżały i tak też jest w przypadku Z. Masz rację, że najsensowniej było kupić Sony, ale jakoś nie mogłem się przekonać. W sumie do pełni szczęścia potrzebuję sensownego (natywnego) UWA i jestem happy

    Natomiast naprawdę dziwi mnie fakt, że firma, która ma praktycznie gotowe szkło/szkła nie wypuszcza ich od 2 lat pod nowe mocowanie. A patrząc na to co jest dostępne itd. to myśle, że byłby to HIT sprzedaży Takie 17-28 czy 28-75 szło by jak ciepłe bułeczki
    Ostatnio edytowane przez Badol ; 04-03-2021 o 10:52
    Z5; Voigt15; N35/1.8S; Vil85/1.8; SB700; Statywy; torby; plecaki itd.itp

  3. #23

    Domyślnie

    Na jakimś forum zagranicznym przeczytałem zdanie, że ludzie kupują Nikona, bo miał go ich ojciec albo dziadek
    Pierwszego Nikona kupiłem jakoś zdaje się w 1998r.

    Zmieniam zdanie co do kart XQD To najlepsza decyzja Nikona! Dzięki niej mam dziś Sony i trochę inne dylematy

  4. #24

    Domyślnie

    Tak tylko zapytam. A nie możecie tych obiektywów kupować na raty, jeśli gotówki brakuje? Trzeba poczekać na jakąś promocję, czy inny cashback, żeby cena była możliwie niska i wybrać sklep, który załatwia takie raty od ręki - jakieś EuroAGD, czy inny MediaExpert. Przecież nie trzeba tego towaru kupować za gotówkę w "renomowanych" sklepach foto. Ale jak widać łatwiej marudzić na forum, że drogo, niż problem rozwiązać. Prawda?

    A ceny są wysokie dlatego, że to jest bardzo dobry sprzęt, a fotografia nie jest tanim hobby. Nie liczył bym na jakieś wielkie "trzęsienia ziemi" z obniżkami w najbliższej przyszłości. Raczej odwrotnie - mamy przecież kryzys covidowy. Średni poziom cen dobrych obiektywów raczej nie będzie obniżany. Może chwilowo dla promocji, ale nie na stałe. Co innego "chińczyki". Tam wszystko może się zdarzyć.
    Ostatnio edytowane przez JK ; 04-03-2021 o 11:20
    Jacek

  5. #25

    Domyślnie

    Brawo Ty
    Ja w sumie jestem zadowolony. Męczy mnie tylko brak odp. UWA i tyle. Resztą już mam

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Tak tylko zapytam. A nie możecie tych obiektywów kupować na raty, jeśli gotówki brakuje? Trzeba poczekać na jakąś promocję, czy inny cashback, żeby cena była możliwie niska i wybrać sklep, który załatwia takie raty od ręki - jakieś EuroAGD, czy inny MediaExpert. Przecież nie trzeba tego towaru kupować za gotówkę w "renomowanych" sklepach foto. Ale jak widać łatwiej marudzić na forum, że drogo, niż problem rozwiązać. Prawda?
    Nie kupię 14-30 za 6k - koniec. Ten obiektyw nie jest warta takich pieniędzy - koniec!
    Nie potrzebuję brać na raty, bo mam kasę na koncie, natomiast jednym z założeń jakie miałem zmieniając DSLR na Z była zmiana przy jak najmniejszych nakładach kasowych.

    "Marudzę" ... w sumie założyłem wątek o Viltrox 20 ale ok -niech będzie.
    Marudzę, bo Nikon w UWa ma mi do zaoferowania:
    20mm za 4,5k, 14-30 za 6k i 14-24 za nawet nie wiem ile, bo nie chce mi się sprawdzać.
    Żadne z tych szkieł mi nie leży do końca, a tym bardziej cena jaką za to chce Nikon.
    I tyle/

    Wiec teraz napisz mi proszę, jakie masz dla mnie rozwiązanie
    UWA - może być stałka, zoom. Nie musi mieć AF za to musi mieć nakręcane filtry, uszczelnienia, ogniskowa 15-18mm.
    GO!
    Z5; Voigt15; N35/1.8S; Vil85/1.8; SB700; Statywy; torby; plecaki itd.itp

  6. #26

    Domyślnie

    W takim razie musisz polubić jakiś adapter oraz LR. Albo rozbić skarbonkę

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    ..... natomiast jednym z założeń jakie miałem zmieniając DSLR na Z była zmiana przy jak najmniejszych nakładach kasowych. .....
    Cóż. Zrobiłeś głupie założenie. Zdarza się, ale trzeba ponosić konsekwencje.

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    .....Wiec teraz napisz mi proszę, jakie masz dla mnie rozwiązanie
    A dlaczego ktoś ma mieć dla ciebie jakieś rozwiązanie? Uparłeś się, że nowe Nikkory S są za drogie. Uparłeś się, że FTZ jest niedobry. Cóż twój wybór. Masz prawo się uprzeć. No to teraz kup sobie jakiegoś taniego, ale kiepskiego manuala (lub prawie manuala) z chin, albo czekaj latami na te wyśnione "kundle" od Sigmy, czy Tamrona. Można tylko cierpliwości życzyć, bo to mogą być lata nie miesiące.

    I nie miej pretensji do Nikona o to, że Sigma, czy inny Tamron nie produkują szkieł, bo to są idiotyczne pretensje.
    Ostatnio edytowane przez JK ; 04-03-2021 o 11:57
    Jacek

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    ...I nie miej pretensji do Nikona o to, że Sigma, czy inny Tamron nie produkują szkieł, bo to są idiotyczne pretensje.
    Napisał, że ma pretensje do Tamrona, że ten nie robi szkieł do bezluster Nikona. Mała różnica, ale dość istotna

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    ...Natomiast naprawdę dziwi mnie fakt, że firma, która ma praktycznie gotowe szkło/szkła nie wypuszcza ich od 2 lat pod nowe mocowanie...
    Tamron to nie jest aż tak duża firma. Może po prostu nie starcza mocy na zwiększenie produkcji a w tych czasach gdy rynek się kurczy przeinwestować jest dość łatwo. Mogą to także być jakieś blokady lub naciski od konkurencji. Sony jest jednym z większych, jeśli nie największym z udziałowców w Tamronie. Może to być jakaś odgórna decyzja. Ale jak dla mnie najbardziej prawdopodobne jest to, że covid popsuł plany Tamrona. To, że nie weszli 2 lata temu w nowy system raczej nie powinno dziwić. Przecież nawet dziś nie wiadomo czy system Zet spełni oczekiwania co do ilości użytkowników. Do tego dochodzi jeszcze słaba kondycja firmy w ostatnich latach. Dla użytkownika to nie są jakieś istotne sprawy, dla nas najważniejszy jest sprzęt, ale taki Tamron to musi się zastanowić czy warto zanim w coś wejdzie. Ale jeśli już wejdzie to myślę, że będzie się bardzo dobrze sprzedawał. Mam 17-28 oraz 70-180 i uważam, że to są bardzo dobre obiektywy nie tylko dla amatora. A wagowo i rozmiarowo dobrze się wpisują w "moją" wizję bezlustra. Ostatnio Sigma robi też coraz mniejsze szkła. Z UWA mają świetne 14-24, szersze i optycznie trochę lepsze od Tamrona. Przynajmniej na brzegu.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 04-03-2021 o 12:15

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    Z niezależnych mamy
    LAOWA - 15 f2 i chyba 11 f5,6. Oba prawie 4k. Brak elektroniki i uszczelnień.
    NISI 14 f4 - brak elektroniki i uszczelnień. Cena nawet
    Viltrox 20 - brak elektroniki i uszczelnień. Cena nawet
    Jest też jakieś oko od 7artisant

    I to chyba tyle jeśli chodzi o UWA.
    https://www.amazon.pl/Samyang-F2-8-N...dp/B07RH9Y7JD/
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #30
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    Nie kupię 14-30 za 6k - koniec. Ten obiektyw nie jest warta takich pieniędzy - koniec!
    Normalna cena to 4300zł, promo to 3600zł i po tyle tu kupowaliśmy, były w euroagd i mediaexpert, na amazon normalna cena cały 2020 rok to było 999 euro, jak była promocja w tzrecim kwartale to było -50 euro.
    Wstrzymaj się z zakupem.

    Zerknij na obiektywy przez FTZ i przez TechArt od Sony, nie bój sie tego !!

    Nie ma co histeryzować, pierwszy kwartał w roku to najgorszy moment na zakupy foto od zawsze !!

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Viltrox 85mm f/1.8Z
    By OjTam in forum Obiektywy - system Z
    Odpowiedzi: 314
    Ostatni post / autor: 30-10-2023, 17:19
  2. [ Fujifilm ] [minitest] VILTROX AF 23/1.4 STM
    By Cichy in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2020, 16:43
  3. [ Sony ] Viltrox EF-NEX IV adapter
    By ksh in forum Sony
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-12-2018, 23:28
  4. Lampa błyskowa Viltrox JY-610, Viltrox,Metz 24 AF-1 digital
    By klaudia0100 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2016, 12:18
  5. Nikkor 20mm 2.8 vs. Sigma 20mm 1.8
    By AMI in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-04-2011, 20:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •