Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50
  1. #11

    Domyślnie

    Jest duży, w listopadzie kupiłem go za 3490, to nie za dużo jak za jasną stałkę z AF, a jakie ma wady? Bo chyba jeszcze nie odkryłem, poziom podobny do Sigmy 20 Art...
    Szerzej i jak za darmo masz Tamrona 17-35 2.8-4 tego nowego. Na FTZcie będzie działał jak ta lala.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Na FTZcie będzie działał jak ta lala.
    ale przez ftz to nie problem podpiąć coś na prawdę szerokiego i jasnego
    ale w sumie ile lat już ma system Z nikona a obiektywów od konkurencji nie ma albo są jakieś "wynalazki"
    a gdzie są sigma, tamron czy tokina? jakaś zmowa? brak licencji? no jednak chińskie wynalazki mają dostęp i możliwości zrobienia to czemu nie trójka wcześniej wymieniona?
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja tylko przypomnę ze jeśli FTZ za duży to można podpiąć TechArt i wpinać wspaniałe obiektywy od Sony, a jak ktoś chce wspaniałe jakieś L-ki Canona to mamy już ponad 10 modeli adapterów, jednak nie bójcie się FTZ.
    Ludzie używają nawet już dwa lata wielu kombinacji i sobie chwalą, nie ma żadnych problemów z adapterami, żadnych blokowań i komplikacji, adaptery dostają aktualizacje zazwyczaj przed premierą aktualizacji do aparatu jeśli jest potrzebna bo póki co nie było problemów.
    Obiektywy od Tamrona czy Sigmy to daleka przyszłość nawet jeśli sugerujemy się kiedy coś sensownego pojawiło się do Sony, a tam niby nie robiono pod górkę ( mimo to aktualizacje Sony psuło współpracę i trzeba było w obiektywy pakować też aktualizacje ).
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 03-03-2021 o 18:56

  4. #14

    Domyślnie

    Czyli ma być jasno, ostro, z pięknym bokehem, świetnym AF, do tego natywnym mocowaniem, dobrym wykonaniem, mały i lekki, a przede wszystkim tani? No nie, takie listy to do Mikołaja
    Myślę, że Sigma i Tamron wejdą w szkła Z jak będą mieć pewność, że ich szkła nie będą tak świrować jak takie eksperymenty z Chin, które ponoć po aktualizacji trafiają, ale do której aktualizacji Zetki tak będzie - nie wiadomo...
    Pewnie, że kupiłbym sobie kilka fajnych Artów czy Tamronów pod Zetkę, ale ich nie ma, więc kupuję szkła które są. Nikon zrobił ogromy postęp w optyce, między tymi słabeuszami z F, więc właściwie kupując szkła 1.8S dostajemy dobre obiektywy, ostre i szybkie, trochę brzydkie i drogie, ale w końcu użyteczne od pełnej dziury. Nie wiem czemu oczekujemy, że szkła będą tanie i cudowne... Takich szkieł nie ma. Mogą być tanie i wymagają większej lub mniejszej akceptacji niedociągnięć, ale jak mają być dobre, to najczęściej nie są tanie. Przecież jak Sigma da szkła do Zetki, to też nie będą tanie

  5. #15

    Domyślnie

    Po to wszedłem w nowy bagnet, żeby mieć natywne szkła. FTZ odpada. Inne adaptery typu techart też nie bardzo. Nikkor kosztuje obecnie 4,5k i to zdecydowanie za dużo za to szkło.
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja póki co nie mam jak testować w boju 14-30 S ale patrząc na spacero-pstryki to obiektyw rewelacja, Tamron 17-35 był dla mnie super i polecam wszystkim, jedyna wada to wyważenie zestawu mało wygodne, waga/gabaryty też może mieć znaczenie ale bez przesady.
    50-tka S to przecież żyleta i celność genialna, miałem różne 50-tki 1.8 i tu Nikon zrobił co powinien, a do tego bierze pod uwagę żeby te obiektywy w przyszłości dały radę matrycom gigantycznym jak 60-120Mpix.

  7. #17

    Domyślnie

    Ma być dobrze optycznie, sensownie jasno (wystarczy 2.. Mają być nakręcane filtry i uszczelnienia. Może nawet nie być AF. Ma to mieć ludzkie rozmiary - patrz pasujące po bezlusterkowca. I niestety jak patrzę to idealny wydaje się Tamron 17-28. No q..a ma wszystko!
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    Po to wszedłem w nowy bagnet, żeby mieć natywne szkła. FTZ odpada. Inne adaptery typu techart też nie bardzo. Nikkor kosztuje obecnie 4,5k i to zdecydowanie za dużo za to szkło.
    Nie bierzesz pod uwagę że Nikon jest dwa lata na rynku z czego rok to pandemia ?
    Ceny w tym okresie od lat są beznadziejne, to nie jest okres na zakupy, pamiętaj ze kupuje się w ostatnim kwartale roku, wtedy masz masę promocji, okazji i akcji marketingowych.

    TechArt to chyba grubość 4mm, więc nawet to trudno nazwać adapterem

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    Ma być dobrze optycznie, sensownie jasno (wystarczy 2.. Mają być nakręcane filtry i uszczelnienia. Może nawet nie być AF. Ma to mieć ludzkie rozmiary - patrz pasujące po bezlusterkowca. I niestety jak patrzę to idealny wydaje się Tamron 17-28. No q..a ma wszystko!
    Ten do Sony ? Podpinałem do Z6, działa to idento jak A7III.

  9. #19

    Domyślnie

    Bo widzisz. Skoro ten Tamron działa przez adapter grubości 4mm, to tym bardziej nie rozumiem dlaczego go jeszcze nie ma w wersji pod Nikona... Szkło jest gotowe. Wystarczy że "dokleją" taki adapter pod Nikona i gotowe.
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    Bo widzisz. Skoro ten Tamron działa przez adapter grubości 4mm, to tym bardziej nie rozumiem dlaczego go jeszcze nie ma w wersji pod Nikona... Szkło jest gotowe. Wystarczy że "dokleją" taki adapter pod Nikona i gotowe.
    Z tego co pamiętam to Tamron coś wspominał o adaptacji swoich szkieł pod nowe systemy, ale chyba te plany odwołano/przełożono na czas pandemii. Nie pamiętam czy to było coś oficjalnego, ale chyba nie. I nie jestem pewny czy nie chodziło bardziej o Canona. Na razie chyba nie masz co liczyć na to, że Tamrony pojawią się pod zetki. Pozostaje Ci ftz lub jeśli koniecznie chcesz 17-28 to wtedy techart. Tylko niestety nie jest tak do końca, że działa to tak samo jak na Sony. Wspominałeś o uszczelnieniach a z techartem je częściowo tracisz. I ważniejsza rzecz to taka, że ten Tamron potrzebuje korekty ładowanej z puszki by optycznie wszystko wyglądało jak najlepiej, bez tego nie jest już aż tak różowo. W Sony taka korekta jest ładowana, ale techart Ci jej nie przeniesie więc będziesz musiał się tym zająć w pp. Może to być dość upierdliwe przy niektórych zastosowaniach. O AFie za dużo nie wiem, ale gdzieś czytałem, że przy gorszym świetle ludzie zaczynają mieć z nim problemy.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Viltrox 85mm f/1.8Z
    By OjTam in forum Obiektywy - system Z
    Odpowiedzi: 314
    Ostatni post / autor: 30-10-2023, 17:19
  2. [ Fujifilm ] [minitest] VILTROX AF 23/1.4 STM
    By Cichy in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2020, 16:43
  3. [ Sony ] Viltrox EF-NEX IV adapter
    By ksh in forum Sony
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-12-2018, 23:28
  4. Lampa błyskowa Viltrox JY-610, Viltrox,Metz 24 AF-1 digital
    By klaudia0100 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2016, 12:18
  5. Nikkor 20mm 2.8 vs. Sigma 20mm 1.8
    By AMI in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-04-2011, 20:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •