Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gniady Zobacz posta
    Może Z50? Cicha migawka bywa bezcenna w fotografii przyrodniczej.
    Ale kolega podał swoje typy, które zawierały 750 i 7500 i dokonał już wyboru.
    Co do "bezcennej" cichej migawki to więcej jest tych bardziej bezcennych rzeczy w fotografii przyrody. Bezcenne światło 2.8, bezcenne 600 mm.
    Filmiki na YT mają to do siebie, że autorzy którzy nabyli jakiś sprzęt rzadko kiedy powiedzą - "ej, słuchajcie, nie kupujcie tego gó..a, to największy błąd jaki popełniłem". Starają sie pracować i doskonalić na zbudowanym warsztacie. A ci, którzy testują sprzęt (niech to będzie nawet najbardziej uczciwie i obiektywnie) też nie zwrócą uwagi na takie rzeczy bo grzeje ich to czy komuś siedzącemu w krzakach przeszkadza lag czy nie. Odnotują jedynie fakt a wybór pozostawią kupującemu.

    Myślę, że 7500 będzie bardzo dobrym wyborem do połączenia z 200-500. Matryca 7500 (taka sama jak w D500) daje sporo możliwości.

  2. #12

    Domyślnie

    Kurka, lubię jak ktoś polemizuje mijając się z tematem polemiki

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Ale kolega podał swoje typy, które zawierały 750 i 7500 i dokonał już wyboru.
    Moja wtrętka o Z50 nie obliguje autora wątku do zmiany decyzji!


    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Co do "bezcennej" cichej migawki to więcej jest tych bardziej bezcennych rzeczy w fotografii przyrody. Bezcenne światło 2.8, bezcenne 600 mm.
    Z50 jak i D7500 nie oferują same w sobie światła 2,8 czy też 600 mm. Po co pisać takie...


    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Filmiki na YT mają to do siebie, że autorzy którzy nabyli jakiś sprzęt rzadko kiedy powiedzą - "ej, słuchajcie, nie kupujcie tego gó..a, to największy błąd jaki popełniłem".
    Nie oceniaj wszystkich swoją miarą. Człowiek, o którym pisałem porównywał cichą migawkę Z50 do pracy migawki w lustrzance, kórą też kiedyś kupił. Jak to się ma do Twoje teorii?


    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Myślę, że 7500 będzie bardzo dobrym wyborem do połączenia z 200-500. Matryca 7500 (taka sama jak w D500) daje sporo możliwości.
    Zgadzam się. Zadaję tylko pytanie czy Z50 jest gorszy? Czy matryca Z50 daje mniejsze możliwości? Obawiam się, że wskazywanie D7500 na zdecydowane faworyta może być ryzykowne.


    Bezcenność cichej migawki sam deceniłem jakieś dwa tygodnie temu, gdy fotografowałem sarny w duecie ze szwagrem. Sarenki ładnie podeszły...Oon cichutko swoim Canon R... ale impreza skończyła się momentalnie gdy sarenki usłyszały moją migawkę z Nikona D serii 7...

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez gniady ; 04-03-2021 o 16:19

  3. #13

    Domyślnie

    @gniady - ochłoń człowieku. Autor pyta o wybór pomiędzy 750 a 7500, Ty wstawiasz "wtrętke" o Z50 a mi zarzucasz "Kurka, lubię jak ktoś polemizuje mijając się z tematem polemiki". Widzisz paradoks?
    Co do reszty miło, że chciało Ci się tyle pisać ale zupełnie to niepotrzebne i podobny skutek odniosłoby to gdybyś to zachował dla siebie. O jaką moją teorię pytasz co do filmików? Widzisz tu gdzieś logikę w Twoim pytaniu? Do tego żeby stwierdzić, że cicha migawka jest cichsza od głośnej nie potrzeba speców z Internetu. A mój wpis odnosił się do Twojego "nie narzekają na wizjer".
    Ale nieważne... Pozdrawiam i (najlepiej) bez odbioru bo temat polemiki jest inny.

  4. #14

    Domyślnie

    Jak dla Ciebie nieistotne czy obiekt uciekł kadru czy nie to znaczy, że Z50 jest dla Ciebie. U mnie robi statyczne kadry, więc to nie problem, ale wkurzyłbym się jakbym uwierzył marketingowcom Nikona i niektórym z tego forum, że bezlustro jest panaceum na BF/FF, ma nieomylny trafiający w punkt AF a wizjer jest lepszy niż klasyczny pryzmat, bo tak zwyczajnie nie jest. AF jest nieprzewidywalny a to dla mnie wadą, wizjer ma lagi a BF/FF również występują przez FTZ, za tobnatywne szkła DX Z są idealnie w punkt. Co do akumulatora to jakoś przez ponad rok nikt nie raczył zrobić zamiennika i zapewne nic się nie zmieni do czasu uśmiercenia tego modelu. Wydajność na mrozie jest żenująca, więc bez zapasowego trzymanego w cieple nie ma co zaczynać focenia. Kolejny minus wizjera to jego prądożerności na poziomie większym niż ekran.

  5. #15

    Domyślnie

    Ty na serio myślisz, że Z50 za 3 tys. to profesjonalne body? Chyba jednak masz zbyt bujną wyobraźnię.
    Jacek

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schwefel Zobacz posta
    Jak dla Ciebie nieistotne czy obiekt uciekł kadru czy nie to znaczy, że Z50 jest dla Ciebie.
    Wyczuwam brak dobrej woli albo problem z rozumieniem słowa pisanego. Zapomnijmy o tym.

    Mam prośbę - czy mógłbyś precyzyjnie opisać z jakim rodzajem fotografii nie radził sobie wizjer Z50. Co to był za obiekt, jak szybko się poruszał, po jakiej trajektorii itp. Taka infrmacja będzie dla mnie bardzo pomocna. Dziękuję.

  7. #17

    Domyślnie

    A ja wyczuwam, że nie masz Z50 a wiedzę opierasz na YT, gdzie tak jak gremed napisał mało kto ma jaja powiedzieć jak jest z nowym sprzętem.

    W zasadzie każdym w którym obiekt porusza się. Ptaki, samoloty, samochody, zwierzyna leśna. Nie wiem z policji nie jestem, radarem nie mierzyłem. Z resztą jakie to ma znaczenie dla tematu jak w D7500 laga nie ma a w Z50 jest?

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schwefel Zobacz posta
    A ja wyczuwam, że nie masz Z50 a wiedzę opierasz na YT, gdzie tak jak gremed napisał mało kto ma jaja powiedzieć jak jest z nowym sprzętem.

    W zasadzie każdym w którym obiekt porusza się. Ptaki, samoloty, samochody, zwierzyna leśna. Nie wiem z policji nie jestem, radarem nie mierzyłem. Z resztą jakie to ma znaczenie dla tematu jak w D7500 laga nie ma a w Z50 jest?
    Nigdzie nie pisałem, że mam Z50. Właśnie szukam informacji o nim. Jak słusznie wyczułeś szukam wiedzy na YT, ale i na forach itp. Czytałem również wątek o Z50 na tym forum i zauważyłem, że jesteś (chyba) jedyną osobą tak mocno krytykującą Z50 (w wątku wypowiadali się również inni użytkownicy Z50, a nie oglądaczacze YT). Wychodzi na to, że jesteś jedyny z jajami w intetrnecie, czego Ci gratuluję.
    Dopytuję o szczegóły, bo złośliwy internet raczej nie potwierdza Twojej opinii, ale pewnie wszyscy są zastraszeni i boją się mówić prawdy o nowym sprzęcie.
    Odpowiedź o rodzaj scen fotografowanych przez Ciebie miała znaczenie dla mnie, nie dla wątku o D7500, dlatego wyżej napisałem "będzie dla mnie bardzo pomocna".

    Dziękuję i pozdrawiam

  9. #19

    Domyślnie

    Czyli polecasz koledze biliusz Z50 nie mając jej nawet w ręku, bo ma fajną cichą migawkę, a jednocześnie sam szukasz informacji o tym aparacie.
    Nie krytykuję i nie mocno, piszę jak jest, bo większość w zachwycie nad bezlusterkowcami woli przemilczeć oczywiste minusy względem luster i skupić się na samych pozytywach. Dla mnie Z50 z dwoma KITami jest sprzętem kompletnym, ale lustrzanki nie zastąpi, tak samo jak lustrzanka nie zastąpi Z50 jeżeli chodzi o rozmiar, wagę czy filmowanie z punktem podparcia przez wizjer.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schwefel Zobacz posta
    Czyli polecasz koledze biliusz Z50 nie mając jej nawet w ręku, bo ma fajną cichą migawkę, a jednocześnie sam szukasz informacji o tym aparacie.
    Nigdy nie polecałem Z50! Napisałem, że "cicha migawka bywa bezcenna w fotograii przyrodniczej" i tego stwierdzenia jestem pewien na 100%, bo sam to przetestowałem. Podałem tylko pod rozwagę Z50 ze znakiem "?" na końcu, tylko dlatego że Z50 jest w klasie D7500. I tyle. Natomiast wy robicie gównoburzę, bo nie czytacie ze zrozumieniem.
    Jestem użytkownikiem Nikona D7... i po moich doświadczeniach ze zwierzyną wiem, że następny aparat będzie miał cichą migawkę. Jaki to będzie aparat jeszcze nie wiem, ale nie wykluczam Z50. Dodam, że za D7... zapłaciłem własnymi pieniędzmi i nie boję się go krytykować .

    Pozdrawiam

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jakie body
    By hazard2 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-01-2015, 21:02
  2. Jakie body pod 35-ke f/1.8 ?
    By avedon in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 13-04-2014, 19:09
  3. jakie body po D40??
    By m-m-m in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-08-2012, 06:27
  4. Jakie body... ?
    By siwyyy77 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 00:44
  5. Jakie body po D40
    By romq in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 16-04-2009, 13:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •