Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie D7100 dostęp do menu poza LCD (czyszczenie matrycy)

    Czołem wszystkim!
    Czy ktoś ma doswiwdczenia z dostępem do matrycy (czyszczenie ręczne) w sytuacji padniętego LCD?
    Próbowałem podnosić delikatnie lustro ale migawka jest zamknięta. Na trybie Manual i Mup też mam kurtynę.
    Czy jedyny sposób to ze screenów Menu w necie 'na czuja' skakanie po joysticku?
    Nie wymienię teraz LCD (potrzebuję sprzęt)
    Pozdrawiam.
    D7100 | D7200 | S17-55 f2.8 | N50f1.4 | T150-600 | Manfrotto xprob055 | Benro Beyond 200
    dawniej: d90 | N18-105 | S18-35f1.8 | N35 f1.8 | N55-200 | S100-400 | S50-500 | Benro Beyond 200

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A przez hdmi na TV ?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    A przez hdmi na TV ?
    Tak myślałem, ale.mam tylko większe HDMI z laptopa, w d7100 jest mniejsze. Siedzę w górach więc najwyżej zakup na allegro etc. Tą drogą to zadziała? Jeszcze spróbuję na ciemno z screenami menu z netu/manuala

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czasami wyświetlacz pada tylko podświetlenie, zaświeć sobie czymś w ekran i zobacz czy czasem nie widać ledwo ledwo ale zawsze coś da się dostrzec.

  5. #5

    Domyślnie

    Wg mnie warto spróbować "na ślepo". Raczej niczego nie zepsujesz, a jak poprzestawiasz ustawienia, to spokojnie wrócisz do poprzednich po naprawie LCD.

    Tylko karty wyjmij na czas czyszczenia, żeby ich przypadkiem nie sformatować.

    Problematyczne wg mnie może być tylko to, w którym miejscu w Menu się znajdziesz po jego włączeniu, bo, przynajmniej w D750, zapamiętywana jest ostatnio otwarta karta, nawet jak wyjąłem na chwilę baterię.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    Wg mnie warto spróbować "na ślepo". ...... przynajmniej w D750, zapamiętywana jest ostatnio otwarta karta, nawet jak wyjąłem na chwilę baterię.
    Dziękuję. Próbowałem na ślepo, ale albo nie działa menu, albo nie trafiałem
    Z podświetleniem spróbuję następnym razem, ekran padał miesiącami (słabł), to już sterany sprzęt, ledwo widać że to aparat
    Znalazłem sposób, choć pewnie barbarzyński, opiszę, może komuś się przyda (jak będzie dociśnięty do muru i zaryzykuje)
    1. Ściągnąłem Nikon Control Pro (trial tu poradził, 300mb)
    2. Nie ma tam możliwości 'podniesienie lustra'
    3. Jest włączanie i podgląd LiveView, włączyłem, matryca się odsłoniła.
    4. Wyczyściłem, obejrzałem (pierwszy raz) na LV jak to wygląda od strony sensora.
    5. Wyłączyłem LV.

    Wiem, ale nie miałem innego pomysłu. Wszystko działa.
    Dziękuję za pomoc i podpowiedzi!

  7. #7

    Domyślnie

    Zapytam tutaj, chociaż to pewnie temat na inny wątek.
    1. To samo d7100, 5-6letnie.
    2. W 2018 'padła lamelka' w migawce i (tylko ona wg serwisu) została wymieniona przez serwis w Warszawie (inny niż od moich obiektywów)
    3. Od tamtej pory mam co kilka dni naplute kropeczki intensywnością idące od lewego dolnego rogu kadru. Czyszczenie co tydzień.
    4. Na moje pytanie i próbę reklamacji serwis twierdził że to tylko wymiana lamelki i to obiektywy tak syfia lub pył w body.
    5. Mam czystego Tamrona 150-600 na tym body, bez zdejmowania po 2 dniach.mam już naplute kilkanascie pyłków wg tego samego wzoru (w LD najwięcej, po linii a potem rozrzut)

    Wiem, że muszę wyczyścić body by zidentyfikować w 100% problem, ale po czyszczeniu wtedy w serwisie problem był widoczny od razu (w reklamacji wysłałem im zdjęcia sprzed i po, nic nie dało)
    Ktoś ma pomysł gdzie szukać ograniczenia tego czyszczenia co kilka dni matrycy szpatułkami? Poza wyczyszczeniem body.
    ?

Podobne wątki

  1. d7100 - czy automatyczne czyszczenie matrycy ma jakiś wpływ na nią?
    By shadowArt in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-04-2017, 13:06
  2. czyszczenie matrycy w d7100
    By kszysiek2 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 26-11-2014, 23:10
  3. Czyszczenie matrycy
    By popi in forum Serwis
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-08-2014, 19:32
  4. Czyszczenie matrycy
    By Smaluch in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 08-07-2012, 10:50
  5. Czyszczenie matrycy.
    By Marcinsxx in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 30-12-2005, 21:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •