Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Yongnuo YN565EX nie działa

    Cześć,
    Jak widać, jestem tutaj nowa i chciałabym prosić o poradę. Używam Nikon D3300 i próbuję "połączyć" go z lampą Yongnuo YN565EX, niestety bez skutku. Lampy zewnętrznej nigdy przedtem nie używałam i postanowiłam na początek zacząć od czegoś podstawowego, więc kupiłam używany YN565EX. Właśnie przez brak doświadczania, ciężko mi stwierdzić gdzie leży problem. Spust migawki nie wyzwala błysku w żadnym z możliwych ustawień. Podejrzewam, że
    a) lampa może być JEDYNIE użyta jako slave, ale czy faktycznie? Nie natknęłam się na to nigdzie szukając info na ten temat. Próbowałam użyć jej jako slave i wyzwolić tą wbudowaną i nic z tego nie wyszło. Być może, nie jest to w ogóle możliwe z D3300?
    b) wina aparatu. Z jakiegoś powodu nie łączy się z lampą. Próbowałam we wszystkich możliwych trybach, zmieniałam również tryby lampy, z TTL na manualny, nic.
    c) lampa jest wadliwa. Lampa błyska przy włączeniu tylko raz, ale naciskając "pilot" jako test, nie błyska w ogóle. Kolejna rzecz to kiedy jest zamontowana i naciskam spust migawki, nie ma błysku ale zapala się czerwone światełko pod przyciskiem "pilot".
    d) potrzebuję wyzwalacza??
    Zazwyczaj uczę się nowych elementów/urządzeń metodom prób i błędów więc i tutaj próbowałam, ale jako że nie było widać rezultatów, spędziłam cały dzień na wertowaniu Internetu i oglądaniu kolejnych video, bez skutku. Oczywiście instrukcja również została przejrzana.

    Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły albo podobne doświadczenia i mógłby coś poradzić, będę super wdzięczna!

  2. #2

    Domyślnie

    Skoro nie błyska po naciśnięciu "pilot" to pewnie uszkodzona. Ot, wsio.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź wydaje się to całkiem oczywiste, ale zastanawiają mnie błyski zaraz po włączeniu...tak czy siak, zaopatrzę się w inną lampę

Podobne wątki

  1. YN565EX czy Metz 44 Af-1 do nikon d5100
    By arturroo123 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-09-2014, 23:16
  2. Yongnuo YN565EX
    By slimlukas in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-04-2014, 19:34
  3. yn565ex - z d70s
    By sidek in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-04-2013, 23:54
  4. Oloong SP-660 Mark II (konkurent YN565EX)
    By adolfik9501 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-03-2012, 17:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •