Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44
  1. #21

    Domyślnie

    A z jakim mocowaniem ten Hanimex? Nikon ma tę wadę, że poza obiektywami z mocowaniem Nikon F oraz Pentacon Six nie masz nieskończoności bez przerabiania (lub adaptera z soczewką pogarszającego jakość). Makro zrobisz, astro nie. Zwróć na to uwagę, bo na forach ludzie mogą mieć Sony czy Canony i brak takich problemów.

  2. #22

    Domyślnie

    Hanimex mam na mocowaniu F, już siedzi w aparacie Nawet pierwsze nieśmiałe zdjęcie testowe Księżyca już jest - jedna klatka. Czekam na pogodę, by nazbierać więcej materiału i zrobić stacka, wtedy będzie więcej szczegółów


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC0124_3.png
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	715,0 KB
ID:	48823
    Ostatnio edytowane przez iloris ; 23-02-2021 o 21:53

  3. #23
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Można coś z 300mm z japońskich modeli wybrać do przerobienia żeby mieć na Nikonie poprawne ostrzenie, jednak nie napisze ci czy dobry moim zdaniem obiektyw będzie pracował też dobrze w astro gdzie aberracja i inne wady mogą zepsuć całość.
    jeśli coś gdzieś znajdziesz i będzie miało mocowanie jakieś inne to daj znać i napisze ci czy można przerobić i czy ja mogę przerobić.

  4. #24

    Domyślnie

    @koesh O, cudownie, czy mógłbyś mi w takim razie doradzić? Sprzedający tego Jupitera 200mm zaproponował, że może mi go wymienić na Tair-3 4,5/300mm, przy czym dokona modyfikacji pod Nikona - na zasadzie: "Przeróbka obiektywu polega na przesunięciu całego układu optycznego w stronę matrycy aparatu. Przeróbka nie ingeruje w układ soczewek i jest odwracalna. Do obiektywu dodaję adapter nikon f bez soczewki. Jest gotowy i kompletny do fotografowania i ostrzy w pełnym zakresie." Czy taka przeróbka ma sens? Właśnie zgłębiam temat w necie i widzę, że ludzie przerabiają Tairy na bagnet nikonowski, ale nie znalazłam informacji o przesuwaniu układu optycznego. Co o tym sądzisz? Ogólnie podoba mi się pomysł tego pięknego obiektywu we współpracy z moim aparatem, ale nie chciałabym popełnić kolejnego błędu zakupowego

  5. #25
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    A jak już tu jesteś to zerknij też tutaj:
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...ighlight=astro
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  6. #26

    Domyślnie

    @kipcior Wspaniale, dziękuję, ależ to cieszy oko Chciałabym kiedyś też robić takie zdjęcia. Jest do czego dążyć!

  7. #27
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak, takie przerobienie ma sens w tych konstrukcjach.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iloris Zobacz posta
    Przeróbka obiektywu polega na przesunięciu całego układu optycznego w stronę matrycy aparatu.
    Słowo-klucz: "całego". Bowiem układu optycznego nie ruszasz, tylko w całości przesuwasz go na właściwą odległość.

  9. #29

    Domyślnie

    @koesh Dzięki!!! Chyba się na to zdecyduję w takim razie Sądzę, że z przyjemnością będę focić tym sprzętem nawet, jak kiedyś kupię sobie teleskop Kto wie, może pójdę na całość i pomyślę jeszcze o telekonwerterze 2x
    @Ligo Właśnie cieszy mnie, że obejdzie się bez kombinowania w bebechach optyki.

  10. #30

    Domyślnie

    Ten Tair 300mm to już jest porządny kawał szkla. W sumie najlepszy z powszechnie dostępnych starych tele pod m42.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ciężki wybór
    By tomaszekj3 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 14:19
  2. [ Krajobraz ] Ciezki kadr...
    By Sebastianito in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 30-07-2010, 12:16
  3. [ Portret ] ciezki temat
    By LWO in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 02:08
  4. Ciężki kaliber.
    By Hlynur in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-08-2008, 14:08
  5. obiektyw Jupiter
    By mati001 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 19-02-2007, 18:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •