Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iloris Zobacz posta
    Czy mógłbyś polecić któryś z takich japońskich obiektywów
    Zerknij na link w mojej stopce, są tam w dużej mierze 135mm ale mają odpowiedniki 200mm f/3.5 i czasami f/3.3 i są też 200mm może się czymś zasugerujesz ale nie mam doświadczenia w astro, raczej pytałbym na tym forum gdzie zaczęłaś szukać.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 23-02-2021 o 16:33

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Zerknij na link w mojej stopce, są tam w dużej mierze 135mm ale mają odpowiedniki 200mm f/3.5 i czasami f/3.3 i są też 200mm może się czymś zasugerujesz ale nie mam doświadczenia w astro, raczej pytałbym na tym forum gdzie zaczęłaś szukać.
    Dzięki, fajna stronka, polubiłam Bardzo dziękuję za wszystkie rady, wiem już, co powinnam zrobić. Zwrócę lub sprzedam Jupitera - choć z ciężkim sercem, bo lubię takie potężne starocie - i zakupię TAMRON AF 70-300mm F4-5.6 Di LD. Nie jest to wprawdzie stałka, ale widziałam, jakie zdjęcia ludzie potrafią nim wyczyniać z moim setupem.

  3. #13

    Domyślnie

    To jest najlepszy zoom w tym zakresie, do d5300 będzie ok.
    https://www.optyczne.pl/456.1-Test_o....3G_ED_VR.html

    Tamron, którego wymieniłaś to dość słabe szkło, szczególnie na tych 300 mm. Lepsza jest wersja USD, ale i tak najlepszy jest ten ww Nikkor.

  4. #14

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź, rzeczywiście ten obiektyw wygląda ciekawie. Przed podjęciem decyzji o zakupie zapytam jeszcze, co myślicie jeszcze o obiektywie Nikkor 200mm f/4 AI? Podoba mi się ze względu na to, że to starszy model - a to lubię, no i stałka. Tylko jestem ciekawa opinii na temat jego jakości.

    Btw. Żałuję, że nie trafiłam tu wcześniej Wydawało mi się, że zrobiłam dobre rozeznanie w necie przed zakupami, ale jednak rozmowa z żywymi ludźmi to jest coś

  5. #15

    Domyślnie

    Pamiętaj, że starsze obiektywy mogą nie być tak dobre jak nowe. Dotyczy to w szczególności powłok i pracy pod światło.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  6. #16

    Domyślnie

    Nie miałem Nikkor 200mm f/4 AI. Natomiast na gęstych matrycach np. takich jak w d5300 obiektywy sprzed 40 lat zwykle ujawniają trochę wad,
    - nie są zbyt ostre bez przymknięcia (akurat to jest cenione często w portrecie, ale chyba nie w astro);
    - mają spore aberracje, a to nie jest pożądane w astro.
    Znajdziesz pewnie jakieś recenzje tego obiektywu, np.
    https://richardhaw.com/2016/07/24/nikkor-200mm-f4-kai/

    Ps. Do księżyca trochę krótko 200 mm.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Nie miałem Nikkor 200mm f/4 AI. Natomiast na gęstych matrycach np. takich jak w d5300 obiektywy sprzed 40 lat zwykle ujawniają trochę wad,
    - nie są zbyt ostre bez przymknięcia (akurat to jest cenione często w portrecie, ale chyba nie w astro);
    - mają spore aberracje, a to nie jest pożądane w astro.
    Znajdziesz pewnie jakieś recenzje tego obiektywu, np.
    https://richardhaw.com/2016/07/24/nikkor-200mm-f4-kai/
    Kolejne przydatne informacje, o których jako świeżynka nie miałam pojęcia. Dzięki!

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Ps. Do księżyca trochę krótko 200 mm.
    Zapewniam Cię, że takim obiektywem można już wiele zwojować, nawet jeśli chodzi o Księżyc Jednak do fotografii planet i Księżyca najlepiej korzystać z teleskopu + kamerka astrofoto. Natomiast DSLR i obiektywy o różnych ogniskowych świetnie nadają się do fotografowania obiektów głębokiego nieba. Takie są ogólne zasady, ale ludzie potrafią tworzyć cuda z różnymi setupami, niekoniecznie zgodnie z ich klasycznym przeznaczeniem. Ja na razie tylko podziwiam prace innych, jestem na samym początku drogi. Btw. Na grupie facebookowej Astrofotogtafia Polska jest gość, który robi piękne zdjęcia Księżyca tamronem 70-300 właśnie.

  8. #18

    Domyślnie

    @iloris

    Mam takiego Nikkora.
    Bardzo przyjemny w dzień, na spacer i z EQ 3-2 do uczenia się astro.
    Dla przykładu takie dwa. Kiepskie, bo to były zupełne początki. Na siłę wyciągane i zepsułem gwiazdy, ale wtedy byłem zadowolony .
    Oba to Stacki z klatek po 2 minuty na EQ 3-2.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Suszarka do prania.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	25,0 KB
ID:	48816

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wiatraczek.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	48817.

    Edyta:

    Aparat do D7100, który nie jest najlepszy do astro .
    Ostatnio edytowane przez tbogdanowicz ; 23-02-2021 o 21:10

  9. #19
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Miałem kilka 300mm i były bardzo fajne ogólnie do foto ale aberracja raczej nie pozwala na astro, dlatego sugeruję pytać na forum astro foto gdzie już mogą ludzie mieć ciekawe modele testowane.

  10. #20

    Domyślnie

    @tbogdanowicz Jeśli na początek będę robić takie zdjęcia, to też będę szczęśliwa
    @koesh Wertuję grupy astrofoto już od jakiegoś czasu, i tam wśród obiektywów króluje Samyang 135mm oraz właśnie stare obiektywy typu Jupiter 135mm oraz 200mm. Ponieważ zaczynam i na dzień dobry muszę wydać sporo na podstawowy choćby zestaw do astrofoto, Samyang na razie pozostaje poza moimi możliwościami budżetowymi. Spoglądam zatem w stronę starszych obiektywów, żeby już zacząć i ćwiczyć obróbkę, bo z tym jest kolejna zabawa Mam obiektyw do macro - Hanimex 135mm, i nim już można coś powalczyć również w astrofoto, ale teraz potrzeba mi jeszcze czegoś w okolicach 200 - 300mm, niedrogiego, najlepiej używanego, do odsprzedania, gdy już będę miała lepszy sprzęt.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ciężki wybór
    By tomaszekj3 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 14:19
  2. [ Krajobraz ] Ciezki kadr...
    By Sebastianito in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 30-07-2010, 12:16
  3. [ Portret ] ciezki temat
    By LWO in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 02:08
  4. Ciężki kaliber.
    By Hlynur in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-08-2008, 14:08
  5. obiektyw Jupiter
    By mati001 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 19-02-2007, 18:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •