Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38
  1. #1

    Domyślnie Banding posteryzacja

    Jak uniknąć bandingu w fotografi zachodu słońca na ciemnym niebie? Jak edytować taki plik aby po exporcie nie wywalili bandingu a jeśli już jest czy da się usunąć?
    Mam D7100 i często mam z tym problem przy nocnych zdjęciach

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misie0077 Zobacz posta
    Mam D7100
    ten aparat tak ma, niestety, da się z tym walczyć, oczywiście, ale trzeba się postarać, niemniej dużo osób twierdzi, że 7100 ma problem z bandingiem
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  3. #3

    Domyślnie

    Miałem i potwierdzam. Zmieniłem puszkę.

    Uniknąć można tylko poprzez HDR
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #4

    Domyślnie

    Lub zmianę puszki Przypomniało mi się, że chyba raw therapee jakoś po części tuszował banding, nie pamiętam w której wersji, bo dawno już tego nie używałem. Można też spróbować wyłączyć d-lighting, albo przełączyć się na M, i spróbować wyciągać samemu. Obawiam się jednak, że jeśli banding się już pojawi to ciężko się z tym walczy i jest to bardzo pracochłonne.

  5. #5

    Domyślnie

    Chciałbym zobaczyć (przetestować) przykładowy RAW z D7100 z którego po obróbce i eksporcie do JPG wychodzi ten banding. Jakoś trudno mi w to uwierzyć, ale może rzeczywiście i tak jest ...

  6. #6

    Domyślnie

    Przypomnę tylko pokrótce, że problem zgłasza osoba, która w innym wątku na ten sam temat na poważnie i bez widocznego przymusu twierdzi, że robi z LRa export, cytuję: 'do jpg w max rozdzielczości', czyli, też cytuję: 'export do jpg 2048 / 72 ppi'.

    To trochę przybliża jak sądzę nie tylko znajomość samej terminoliogii, ale i umiejętności obróbkowe, a może nawet całego rzemiosła, by tak rzec... Dodatkowo banding znika jak zaczarowany po takim eksperymencie:

    Cytat Zamieszczone przez misie0077 Zobacz posta
    Przeprowadziłem pewien experyment. Zdjęcie bez obróbki wyexportowane z LR pod facebooka PNG 2048 / 72 / sRGB. Taki plik wrzucony na fb wyrzuca banding ale gdy ten sam plik PNG z LR wrzucę na telefon i otworze w PSx i bez obróbki zapisze bez żadnych zmian do pamięci Tl a następnie wrzucę z telefonu na FB bandingu nie ma ? Czy jest to ktoś wstanie wyjaśnić? Czy Photoshop przetwarza jakoś inaczej zdjęcia niż LR i to jeszcze w telefonie ?







    PS

    Czyli jak to jest - jest ten banding w D7100, czy go nei ma, skoro wystarczy eksperyment i banding znika?

    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Przypomnę tylko pokrótce, ...
    Pamiętam, bardziej zwracałem się o taki "problematyczny" RAW do notdot, TOP67, cz4rnuch. Może zachowali jak posiadali taką puszkę. Od autora wątku niestety się nie doczekałem.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 19-02-2021 o 17:19

  8. #8

    Domyślnie

    W sensie, że nie wierzysz w banding czy nie wierzysz w banding u Nikona? Kiedyś wrzucałem do jednego z tematów o D7100 jakieś przykłady, bo dyskusja wraca jak bumerang. Nefów zazwyczaj nie przechowuję, bo i po co, szczególnie tych niepowalających jakością, ale może coś znajdę jak będę miał z pół godziny na zmarnowanie. Z tego co pamiętam to TOP chyba też kiedyś wrzucał jakieś przykłady.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    W sensie, że nie wierzysz w banding czy nie wierzysz w banding u Nikona? ...
    W sensie, że za bardzo "nie wierzę" w uzyskaniu "bandingu" z pliku RAW (nie chodzi tu o Nikona). Wiem, że coś takiego jak banding istnieje.
    Szkoda, że NEF-ów nie przechowujesz, ja akurat RAW nie kasuję i w sumie mam niezbyt dużo przestrzeni dyskowej (ok. 3 TB razem wzięte, a mam RAW-y z przed ponad 10 lat).
    PS.
    U Nikona (nic z tej firmy akurat nie mam), "wierzę" w szybkie zabrudzenia matrycy. Dużo opinii na ten temat i wiele razy się z tym spotkałem (choćby w RAWkach) w plikach RAW (NEF), a te raczej nie kłamią. Taki "znak szczególny"
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 19-02-2021 o 18:25

  10. #10

    Domyślnie

    Ja nie mam problemu z żadnym bandingiem w D7100, a trochę już tym sprzętem robię.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Uciążliwy Banding
    By misie0077 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 19-02-2021, 23:14
  2. Paskudna posteryzacja przy zastosowaniu darken/lighten center color efex pro 4
    By Jolania in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-11-2019, 01:54
  3. Banding horyzontalny w D70? ;-)
    By Gobi in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-06-2006, 09:37
  4. Banding
    By admin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-04-2006, 00:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •