Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
  1. #1

    Domyślnie zakleszczony filtr na obiektywie

    Witam serdecznie wszystkich, krótko mam Panowie i Panie problem z filterkiem który się chyba zakleszczył na obiektywie, nie jest źle wkręcony ale chyba za mocno, nie chcę nic na siłę bo zostanie mi w rękach, próbowałem już opukać ale ni nie daje
    Zdjąłem szkiełko ale pierścień został

    Proszę o rady!Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210218_122248.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	2,72 MB
ID:	48637\

  2. #2

    Domyślnie

    Podkładka silikonowa na stół, obiektyw filtrem w dół, dociśnij ręką od góry i odkręcaj jak słoik.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja praktykuję owinięcie filtra ciasno gumkami recepturkami. Za każdym razem pomaga. U Chińczyków są "wymyślne" urządzenia do ściągania filtrów, jakieś centy to kosztuje, różne rozmiary. Też mi pomagają. Ale na szybko to polecam te recepturki.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak wyżej, ale żeby było łatwiej to pryśnij WD40 do jakiejś zatyczki po dezodorancie i po małej kropelce zaaplikuj (używając np. szpilki , igły itp.) w kilku miejscach na połączeniu filtra i obiektywu. Po odczekaniu paru minut będzie łatwiej odkręcić.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  5. #5

    Domyślnie

    Niech zgadnę - nakręciłeś go w niskiej temperaturze, a odkręcasz po ogrzaniu w domu. Pewnie oba gwinty są metalowe? Zadziałała termo-rozszerzalność materiałów - fizyka, po prostu. Nie odkręcaj teraz na siłę, bo zniszczysz gwint. Żadnych WD40 - co za pomysł. Sposób jest prosty - włóż w szczelny worek i do zamrażalnika na pół godziny-godzinę - poważnie - miałem taki sam problem z obiektywem oraz z dwoma filtrami - tylko zamrażalnik podziałał, bo były ze sobą niemal jak zespawane. Po ochłodzeniu puściły bez problemu.
    Materiał się ochłodzi i nieco skurczy - te mikrozmiany w rozmiarze mają znaczenie dla tak cienkiego gwintu jaki stosuje się w filtrach.
    Ostatnio edytowane przez NimnuL ; 18-02-2021 o 19:11
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  6. #6

    Domyślnie

    Najlepsza propozycja to ta z podkładką silikonową lub gumową. Sam miałem kiedyś taki problem i wcale nie miało to nic wspólnego ze zmiennymi temperaturami. W każdym razie zacząłbym od tego rozwiązania.

  7. #7

    Domyślnie

    Dawno nie miałem tego w ręku, ale o ile pamiętam są klucze do filtra oleju, sądzę że niektóre by się nadały. Takie delikatniejszej konstrukcji. Przyłożenie dźwigni musi pomóc w odkręceniu

    Ps. Można szukać pod nazwą klucz paskowy.

  8. #8

    Domyślnie

    Popatrz na to pozytywnie. Masz teraz (po wyjęciu szkiełka) osłonę przeciw słoneczną, której dla tego modelu Nikon nie przewidział.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andystar Zobacz posta
    Popatrz na to pozytywnie. Masz teraz (po wyjęciu szkiełka) osłonę przeciw słoneczną, której dla tego modelu Nikon nie przewidział.
    A właśnie, że przewidział

    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/nikon...obiektywu.html

    A wracając do tematu - na prawdę polecam coś gumowego lub silikonowego położyć na stole, filtrem w dół i pójdzie bez większego oporu. Mrożenie, WD40 czy klucz do filtrów oleju to bym sobie podpuścił dla bezpieczeństwa reszty obiektywu

  10. #10

    Domyślnie

    A ja jutro popatrzę w markecie na klucze paskowe. Jak będzie chińszczyzna za parę złotych to kupię. Najchętniej taki lichy, nie za bardzo nadający się do filtrów oleju

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ratunku zakleszczony heliopan+uwa adapter ring systemu Lee
    By maniak666 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-09-2013, 00:33
  2. Zakleszczony adapter/filtr
    By Moff in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-10-2010, 02:38
  3. filtr sunset a filtr połówkowy pomarańczowy - system cokin
    By tomek8899 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-02-2010, 23:52
  4. zakleszczony filtr uv hoya na kicie 18-55
    By dame in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 30-05-2008, 17:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •