Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie Kolor czcionki WORD

    Jak ustawić aby po skopiowaniu tekstu z jednego dokumentu w word w kolorze czcionki czarny wkleić do innego dokumentu i żeby za każdym razem tekrt wklejony miał kolor czcionki niebieski?

  2. #2

    Domyślnie

    Musisz wklejać jako tekst w miejsce sformatowane z niebieskim kolorem czcionki.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #3
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    DZIĘKI to się tak nie da bo wklajam w różne miejsca i nie chce mi się ich przed tem formatować.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśłi chodzi tylko o jeden kolor, to nie ma większego problemu: najpierw wklejaj jak popadnie, a potem zaznacz wszystko i zadaj jeden kolor na całość tekstu.

    Gorzej, jak masz tekst wielokolorowy, i tylko wklejone fragmenty chcesz niebieskie - wtedy powyższy sposób odpada. Jeśłi robisz to często, ja bym sobie zrobił osobny styl wyłącznie z żądanym kolorem, ustawił do niego jakiś skrót klawiszowy - zawsze to przyspiesza formatowanie.

    A w ogóle ustawiałeś preferencje wklejania? W wordzie jest tego trochę (pewnie różnie w zależności od wersji) - można ustawić tak, żeby zachowywał albo formatowanie źródła, albo scalał formatowanie pejstowanego textu z formatowaniem lokalnym.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Wklejanie na kolorowo pomaga oddzielić tekst który jest na stałe od wklejonego. Niestety sprawdzałem pod względem scalania i nie ma tam aby po wklejeniu był rządany kolor wybrany z górnego zasobnika. No cóż walczę normalnie i zostaje mi tylko chyba pochylony tekst jako inny rodzaj czcionki

  6. #6

    Domyślnie

    Ogarniasz trochę makra?

    W deweloperze VBA w docelowym dokumencie (otwiera się skrótem ALT+F11) w drzewku po lewej powinieneś widzieć swój dokument Project (nazwa Tdokumentu Word), rozwiń Microsoft Word Objects i kliknij dwa razy w ThisDocument. Otworzy się okienko, w które wklej poniższy kod:

    Sub wklej_na_niebiesko()

    Dim rngFrom, rngTo 'zadeklarowanie zmiennych okreslajacych poczatek i koniec wklejonego tekstu

    rngFrom = Selection.Start 'okreslenie miejsca, w ktorym bedzie poczatek wklejanego tekstu

    Selection.PasteAndFormat (wdFormatPlainText) 'wklejanie tekstu ze schowka jako tekst

    rngTo = Selection.End 'okreslenie miejsca, w ktorym konczy sie wklejony tekst

    ActiveDocument.Range(rngFrom, rngTo).Select 'zaznaczenie wklejonego tekstu

    Selection.Font.ColorIndex = wdBlue 'zmiana koloru czcionki zaznaczonego (czyli wklejonego) tekstu

    Selection.EndOf 'ustawienie kursora na koncu wklejonego tekstu

    End Sub

    Zamknij dewelopera VBA i zapisz dokument.

    Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym, górnym rogu okna Word (tam gdzie są ikony od cofania, zapisywania itp.) i wybierz Dostosuj pasek narzędzi Szybki dostęp...

    Rozwiń listę Wybierz polecenia z: (u góry, mniej więcej w 1/3 szerokości okna) i wybierz Makra. Powinno się pojawić coś w stylu Project.ThisDocument.wklej_na_niebiesko. Kliknij w to dwa razy i zamknij okno przyciskiem OK. Na tym pasku powinna pojawić Ci się ikonka uruchamiająca to makro, czyli wklejenie bieżącej wartości schowka, w niebieskim kolorze, w miejscu gdzie masz aktywnie ustawiony kursor. Być może da się do tego przypisać jakiś skrót klawiszowy, żeby nie trzeba było ciągle na ten przycisk najeżdżać kursorem i klikać, ale nie wiem w jaki sposób

    Jest jedna wada tego rozwiązania - jak będziesz chciał taki sposób wklejania wykorzystać w wielu dokumentach, to trzeba będzie powyższe makro wkleić w deweloperze VBA w każdym z tych dokumentów. Przycisk Ci już zostanie na pasku Szybki dostęp na stałe, ale jak nie dodasz makra do dokumentu, to kliknięcie go da tylko i wyłącznie komunikat o błędzie.

    W Excelu da się takie makro zapisać w osobnym pliku gdzieś w komputerze i dodać do Excela jako dodatek, w związku z czym będzie takie makro działało zawsze, ale w Word, ponownie, nie wiem czy tak można Może jest jakiś lepszy spec ode mnie tej kwestii i coś doradzi.

  7. #7
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Dzięki biorę się za testowanie ale widzę że jestem z wordem w powijakach

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Jak ustawić aby po skopiowaniu tekstu z jednego dokumentu w word w kolorze czcionki czarny wkleić do innego dokumentu i żeby za każdym razem tekrt wklejony miał kolor czcionki niebieski?
    Nie wiem którą wersję Worda masz. W wersji 2016 robi się tak:

    W miejscu, w którym chcesz wkleić naciskasz na prawy przycisk myszy, pojawiają się dwa okienka. Na górnym zaznaczasz kolor czcionki (np. niebieski), a na dolnym w opcjach wklejania używasz drugiej opcji (scal formatowanie) lub ostatniej. U mnie to działa.

  9. #9
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Tylko ja potrzebuje szybciej to robić. Kopiuje dane człowieka i przenoszę na drugi dokument czyli szybkie zaznaczenie cktr c i v . Chyba jednak odpuszcze to kolorowanie bo za dużo mi zajmuje czasu.

  10. #10

    Domyślnie

    Pokoloruj po prostu kopię całego dokumentu źródłowego na niebiesko i wtedy przeklejaj
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Automat w Word
    By manfred in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-09-2018, 10:42
  2. Rozpoznanie czcionki
    By Invictum in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 18:33
  3. Identyfikacja czcionki
    By Strus in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 17:35
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 15:33
  5. word xp problem...
    By ZaaaaK in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-01-2009, 00:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •