Close

Strona 1 z 22 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 217
  1. #1

    Domyślnie Zróbmy to razem dla Nikoniarza!

    Cześć.
    Część z Was zna mnie bezpośrednio, z kilkoma osobami byłem na plenerach, z kilkoma osobami dobiłem targu, z częścią rozmawiałem telefonicznie, poprzez komunikatory głosowe, maile, portale społecznościowe, gry, czy też PM oraz oczywiście poprzez poszczególne wątki na forum.
    Liczę więc, że nie potraktujecie mnie jak osobę, która przyszła Wam pościemniać i nagabywać, czy coś...

    Biłem się z myślami czy to zrobić ale przyszedł mail, który dodał mi kopa, więc postanowiłem dłużej nie czekać.

    Jak część z Was wie (z wątku zabawy w RAWki), naszego forumowego kolegę Bartolini82 spotkało duże nieszczęście, kilka dni temu rozpętał się pożar, który strawił parter, części ruchome (tak, w tym również sprzęt foto...) i pozbawił dachu nad głową naszego kolegę, jego żonę i dwójkę dzieci.
    Bartek z poparzeniami pierwszego i drugiego stopnia wylądował w szpitalu. Pozostała część rodziny nie ucierpiała fizycznie...natomiast z pewnością będą potrzebować pomocy aby powstać.
    Informacje niestety zweryfikowałem i w 100% są prawdziwe.
    W tej chwili jest już w szpitalu w Siemianowicach z rozpoznaniem poparzonej dodatkowo tchawicy i oskrzeli, być może też będzie potrzebny przeszczep skóry....

    Nie chcę tutaj wrzucać linku do artykułu, zainteresowanym prześlę wszelkie informacje na maila, PW lub inna drogą wedle uznania. Generalnie wygląda to bardzo źle...
    Na stronie też można znaleźć link do zrzutki, nie wiem jednak czy jest prawdziwa, czy nie. Ja się naciąłem, plus biorą 6% prowizji. Ale jak ktoś chce, to na PW podeślę wraz z artykułem.
    Nie o to też chodzi, chodzi o to abyśmy dali coś od siebie, jako społeczność forum.

    Zmotywowany mailem użytkownika, który pragnie pozostać anonimowy postanowiłem, że utworzę koleżeńską zbiórkę Nikoniarzy. Nie liczy się ilość, liczy się pamięć, gest, choćby drobny, który będzie na pewno sporym kopniakiem do dalszych działań, a może uda się nową sigmę kupić, albo puszkę?
    To tak pół żartem, wiadomo, ze teraz potrzeby będą inne, zapewne włącznie z sprzętami pierwszej potrzeby, nie wspominając o generalnym remoncie całego domu.



    Tak więc moi drodzy nie przedłużając, plan mam następujący:

    - 35 dni pozostawiam stare konto od teraz, (które od kilku miesięcy jest nieużywane, nada się), dostępne do zbiórki.
    - Zainteresowanym mogę przesyłać historię wpłat od założenia zbiórki.
    - Codziennie postaram się aktualizować informację na temat koleżeńskiej zrzutki.
    - Po zakończeniu koleżeńskiej zbiórki, wypłacę całość z konta, wsiądę w samochód i będę chciał osobiście wręczyć Bartkowi upominek od Nikoniarzy!


    Liczę więc na Wasze wspacie.

    Pozwolenie na umieszczenie wpisu zostało zatwierdzone przez @Jacek_Z

    Ode mnie na start jutro wędruje 150 zł na konto, (auta nie liczę, dogadałem się z żoną, ze za miesiąc z groszami zawiozę ich do teściów (Leszno), więc będę mieć niejako po drodze toteż złotówki z konta nie ubędzie.)

    Gorąca prośba, jak ktoś chce, niech coś wrzuci, ale jak ktoś zamierza sączyć jad, to swoje wątpliwości wysyła na PW....

    Rachunek zbiórki Nikoniarzy został już zamknięty, jednak gdyby ktoś chciał, można przekazać środki na Zrzutce.pl: https://zrzutka.pl/hsfhzc, do czego gorąco zachęcam!


    Jeśli ktoś chce zadzwonić, czy smsem, to numer: 5 Zero 4 CzteryOsiemDwa Zero 5 2
    mail: crusiek@gmail.com

    Pozdrawiam serdecznie forumowiczów.


    EDIT:
    Jeden z użytkowników zapytał, czy może przesłać pieniądze za pomocą PAYPAL.
    Można, oczywiście. Mam konto, które powiązałem z rachunkiem, na który wpadają pieniążki ze zbiórki.
    Można dołączyć do zbiórki na PAYPALu: https://paypal.me/pools/c/8xnam9zVhQ

    Ustawiłem, że wpłaty są anonimowe, widać tylko kwotę.
    Ostatnio edytowane przez spiritus ; 25-03-2021 o 04:39
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  2. #2

    Domyślnie

    Ja wchodzę. Pieniądze zaraz prześlę na podane konto.

  3. #3

    Domyślnie

    Miesiąc lichy, ale parę groszy przelałem. Przynajmniej tyle mogę zrobić. Dzięki @crusiek za akcję.
    FX/DX/CX/www

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki, dzięki! i zapraszam pozostałych forumowiczów do udziału!
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  5. #5

    Domyślnie

    @crusiek może daj linka do artykułu.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Potwierdzam, skonsultowane i wiarygodne. Wierzę cruśkowi i myślę, że w szczególności uczestnicy konkursów RAWkowych nie będą mieli żadnych wątpliwości.
    Nikoniarze niejednokrotnie wykazywali się szczodrością, mam nadzieję, że teraz też tak będzie.
    Jakiś czas temu udostępniałem informacje wśród moich plenerowiczów, na fejsie, o tym, że nasza modelka, młoda, ma raka, że jest zbiórka. Ludzie wpłacali niskie kwoty, ale było tak wiele wpłat, że sie uzbierało ponad 260 tys. W masie siła.
    Można zamiast gotówki wystawiać sprzęt na giełdzie z adnotacją, by kasę za zakup przelać na konto cruśka. Dołożymy tym mu trochę roboty z informowaniem sprzedających, że kasa do niego wpłynęła, ale cru ma złote serce i to będzie robił.
    Pomóżmy, bądźmy solidarni. Nam się to tez może przytrafić. Życie bywa podłe.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki crusiek za akcję.
    Tylko potrzeba więcej danych dla przelewów z zagranicy.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    @crusiek może daj linka do artykułu.
    Mimo zbiórki, i potrzeby wywleczenia osobistej tragedii kolegi, chciałbym uniknąć upubliczniania artykułu, w którym są zdjęcia jego prywatnych rzeczy.
    Bartek do nas wróci i na pewno nie czułby się komfortowo, że wywlokłem artykuł bez jego zgody upubliczniający zdjęcia. Internet to co innego, ktoś wejdzie przeczyta, zapomni, obcy ludzie nawet nie zauważą, oleją.
    Myślę, że mimo wszystko, dla zainteresowanych jest fair.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Potwierdzam, skonsultowane i wiarygodne. Wierzę cruśkowi i myślę, że w szczególności uczestnicy konkursów RAWkowych nie będą mieli żadnych wątpliwości.
    Nikoniarze niejednokrotnie wykazywali się szczodrością, mam nadzieję, że teraz też tak będzie.
    Jakiś czas temu udostępniałem informacje wśród moich plenerowiczów, na fejsie, o tym, że nasza modelka, młoda, ma raka, że jest zbiórka. Ludzie wpłacali niskie kwoty, ale było tak wiele wpłat, że sie uzbierało ponad 260 tys. W masie siła.
    Można zamiast gotówki wystawiać sprzęt na giełdzie z adnotacją, by kasę za zakup przelać na konto cruśka. Dołożymy tym mu trochę roboty z informowaniem sprzedających, że kasa do niego wpłynęła, ale cru ma złote serce i to będzie robił.
    Pomóżmy, bądźmy solidarni. Nam się to tez może przytrafić. Życie bywa podłe.
    Dzięki za dobre słowo, liczę, ze coś się nam tutaj uda zdziałać!

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Dzięki crusiek za akcję.
    Tylko potrzeba więcej danych dla przelewów z zagranicy.
    Chodzi o IBAN ?
    Zaraz mogę dorzucić. Nie mam doświadczenia ani w akcjach tego typu, ani w przelewach poza PL.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  9. #9

    Domyślnie

    SWIFT, nazwa i adres banku, telefon, a także nazwisko i adres odbiorcy. Chociaż to, to raczej na PW dla zainteresowanych.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    SWIFT, nazwa i adres banku, telefon, a także nazwisko i adres odbiorcy. Chociaż to, to raczej na PW dla zainteresowanych.
    OK.
    Wysłałem do Jacka prośbę o poprawkę postu.
    Znajdą się tam potrzebne dane poza adresem zamieszkania, które będę przesyłać na PW.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

Strona 1 z 22 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ślub Nikoniarza.
    By Norberto in forum Ogłoszenia - praca dla fotografa
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-01-2020, 18:18
  2. Hosting dla nikoniarza.
    By tomasz_ in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 02:21
  3. [Papier] Joanna i Tomasz - Zróbmy sobie plener!
    By Papier in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-09-2011, 16:18
  4. Marzenie Nikoniarza ;)
    By biegly in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-01-2011, 21:28
  5. Zróbmy Sobie Portret
    By kamilturski in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-01-2011, 18:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •