Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Zakupić D800 czy jednak coś innego?

    Pozwolę sobie powrócić do dylematu jaki miałem w 2019

    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...sel?highlight=

    Finalnie wtedy nie kupiłem nic. Myślałem, myślałem i się jakos rozmyło na niczym. Dysponuję chwilowo funduszami około 2000-2500 i tym razem chciałbym coś jednak zakupić.

    Widzę, że w tej kasie dalej wielkiego wyboru nie ma - D600, D700, D800, D750. Wtedy większość opinii była przychylna D800. To też dalej mój faworyt bo: D600 mnie jakoś nie przekonuje, D700 mam i kolejnego nie chcę a D750 to jakieś jednostkowe przypadki co budzi niepokój "jakościowy". A nie ukrywajmy zakup będzie raczej na najbliższe kilka lat. Jak już kasę wydam, raczej nie będę chciał zmieniać coś za szybko.

    Toczę z sobą jednak wewnętrzną dyskusję czy mi to jednak tak potrzebne. Na konieczność przemawia do mnie fakt, że chciałbym jednak jakiś użyteczny "backup" do D700. D2x (mam) ma zbyt niskie ISO by nadawał się do użytku w ciemniejszych pomieszczeniach. Już przy 800 szum jest brzydki i dyskwalifikuje jakieś "profesjonalne" użycie. Z drugiej strony, skoro przez prawie 2 lata nie miałem jednak realnej konieczności posiadać kolejnego aparatu to może jednak nie warto inwestować?

    No i tu pojawia mi się jeszcze inny szalony plan. Posiadam Olympusa E-PL6. Wiem, całkiem inna klasa aparatu ciężko porównywać do profesjonalnych aparatów ale... Do ISO 1600 (wyżej nie próbowałem bo nie widziałem jakoś konieczności) daje całkiem ładny obrazek. Stabilizaja też pomaga pewnie sporo. Mam do niego KITowe obiektywy i przez przelotki mogę podłączyć OM/M42. To może po prostu do niego zakupić jakiś sensowny (jasny) obiektyw)? W zakresie 1000-2000 wydaje mi się, że idzie znaleźć coś co nada mu dużo lepszy wymiar jakości.
    Byłby wtedy sprzęt do wygodniejszego użytku codziennego (mały aparat z wielkim obiektywem jednak dalej będzie lżejszy od dużego aparatu z wielkim obiektywem ) a jednocześnie w razie podbramkowej sytuacji (np. awaria D700 przy jakimś zleceniu) dałoby się nim chyba ratować.

    Z chęcią posłuchałbym jakiś opinii bo jak pisałem kasę chce jednak wydać (oby mądrze)
    Acha, wyprzedaż całości co mam, wchodzenie w inne systemy raczej odpada. Z moim szczęściem sprzedam wszystko bardzo tanio i nie wystarczy na sensowną zmianę. Zwiększanie budżetu raczej też bardzo niechętnie bo coś myślę, że i tak nie wykorzystam za często tego co kupię.

  2. #2

    Domyślnie

    używam dwa systemy, nikon i m4/3 (panasonic gx7), w wielu przypadkach właśnie m4/3 mnie "ratuje", czyli waga i obiektywy 1,7 które już przy tych przysłonach pracują do tego stabilizacja i cicha migawka, ale nie miał bym możliwości zostać przy jednym systemie (które posiadam)
    W moim przypadku będę kupował d800 (pewne względy - tylko d800), ale też będę dalej używał i rozbudowywał m4/3.
    Nie wiem co cię dalej interesuje, więc nie będę się rozpisywał.
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kup byle co byle nie przepłać i rób zdjęcia, jak nie będzie pasował sprzęt to sprzedaj, nie stracisz raczej nic i kup inny, w taki sposób zdobędziesz doświadczenie i poznasz sprzęt.
    Szkoda czasu na kolejny watek co kupić.

    Ja w grudniu kupowałem EPL-6 dla kogoś i zapłaciłem za piękny stan i pełny komplet 350zł bez obiektywu, taki sprzęt traci na wartości zwłaszcza jak się kupi nowy ale wymienione nikony kupujesz używane i możesz sprzedać dość łatwo bez straty.

    Szukaj D600 po akcji serwisowej z małym przebiegiem lub D610, świetny tani sprzęt, nie tak dawno jeszcze to był podstawowy sprzęt nawet dla zawodowca tu na forum bo dziadowali zamiast kupić coś lepszego

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Kup byle co byle nie przepłać i rób zdjęcia, jak nie będzie pasował sprzęt to sprzedaj, nie stracisz raczej nic i kup inny, w taki sposób zdobędziesz doświadczenie i poznasz sprzęt.
    Szkoda czasu na kolejny watek co kupić.

    Ja w grudniu kupowałem EPL-6 dla kogoś i zapłaciłem za piękny stan i pełny komplet 350zł bez obiektywu, taki sprzęt traci na wartości zwłaszcza jak się kupi nowy ale wymienione nikony kupujesz używane i możesz sprzedać dość łatwo bez straty.

    Szukaj D600 po akcji serwisowej z małym przebiegiem lub D610, świetny tani sprzęt, nie tak dawno jeszcze to był podstawowy sprzęt nawet dla zawodowca tu na forum bo dziadowali zamiast kupić coś lepszego
    Tu masz absolutną rację, aż tak drastycznie ceny używek w dół nie lecą. Jak uda się na starcie kupić okazyjnie to i jest szansa, sprzedać w razie W bez wielkiej straty. A wiadomo, że w tym budżecie tylko używane sprzęty się zmieszczą.

    A EPL-5 / EPL-6 to faktycznie dobry zakup. Swój kupiłem w podobnych pieniądzach z przebiegiem z 7 tyś klatek, a chwilę wcześniej żonie EPL-5 z jeszcze mniejszym. Szkoda, że lepsze obiektywy nie mają tak zachęcających cen

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    używam dwa systemy, nikon i m4/3 (panasonic gx7), w wielu przypadkach właśnie m4/3 mnie "ratuje", czyli waga i obiektywy 1,7 które już przy tych przysłonach pracują do tego stabilizacja i cicha migawka, ale nie miał bym możliwości zostać przy jednym systemie (które posiadam)
    W moim przypadku będę kupował d800 (pewne względy - tylko d800), ale też będę dalej używał i rozbudowywał m4/3.
    Nie wiem co cię dalej interesuje, więc nie będę się rozpisywał.
    Wagowo wiadomo, dużo lżej Nie chciałbym robić zamieszania w swoim wątku (mieszając tematy) ale jak odbierasz używanie takich jasnych obiektywów na m4/3? Widzisz dużą korzyść w porównaniu do KIT?

  5. #5

    Domyślnie

    w zasadzie to kita nie używam , a najbardziej lubię do niego stare obiektywy manualne pentaxa, czasem tylko długi kitowyZałącznik 48598
    Załączone miniatury Załączone miniatury P2700081.jpg  

    Ostatnio edytowane przez bogdi64 ; 17-02-2021 o 19:42
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  6. #6

    Domyślnie

    Miałem d800 i d810. Super aparaty. D800 kupiłem z nalotem ponad 90 tyś, przy 20 miał wymienioną płytę i migawkę na akcji serwisowej - miałem na to papiery. Aparat śmigał aż miło, leżał w dłoni idealnie. D810 był cichszy i milszy o obsłudze i można był fotografować na dłuższych czasach niż 1/100. Pomimo, że zostawiłem sobie tylko d750 z 24-120 miło wspominam d800 i 810 za wyprodukowany obrazek.

    Co do M4/3 to miałem też Panasonica GX80. Do nagrywania w 4 k bomba aparat - obraz żyleta i wbudowana stabilizacja robiły robotę. Ale zdjęć zrobiłem nim 80 szt. Do momentu gdy nie zgrałem jpg i RAW na dysk - dla mnie papka nie obraz.

    P.S. Gdybym miał coś robić komercyjnie to zakupił bym d810.
    Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez michal009 ; 17-02-2021 o 21:53
    D750, N50G, N24-120 f4 VR, N70-210 4-5.6, YN 560IV, Tamron 100-400 f/4.5-6.3 Di VC USD, Tamron SP 35 mm f/1.8 Di VC USD, Nikon SB-700

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    w zasadzie to kita nie używam , a najbardziej lubię do niego stare obiektywy manualne pentaxa, czasem tylko długi kitowy
    Tak, stare manuale używa się tu (na bezlustrze) całkiem przyjemnie. Mój faworyt to Zeiss Flektogon

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sesja_big (22)-Resizer-1200Q75.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	138,4 KB
ID:	48610

    Ale jednak ze mnie za słaby "fachowiec" bym porywał się na jakiś grubszy temat z manualnym szkłem. Gdyby zdecydował się zainwestować w coś do Olympusa to koniecznie z AF.

  8. #8

    Domyślnie

    mam 12, 20, 25, 30, 42,5, 60 - różnych firm i z różnym światłem, gdybyś chciał opinii to służę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8040904.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	467,5 KB
ID:	48614
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8120144.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	306,3 KB
ID:	48615
    Ostatnio edytowane przez bogdi64 ; 17-02-2021 o 22:37
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    mam 12, 20, 25, 30, 42,5, 60 - różnych firm i z różnym światłem, gdybyś chciał opinii to służę
    Mignął mi w sieci M.ZUIKO DIGITAL ED 12‑40mm F2.8 PRO. To by mi się podobało ale cena taka, że raczej już bym tego D800 kupił

    A jak odbierasz te 25 i 30 mm?

  10. #10

    Domyślnie

    25 mam panasonic 1,7 - 30 sigma 2,8 , na pewno pewniakiem 100% jest sigma 60 f2,8, odnośnie panasonic 42,5 bardzo przyzwoity obiektyw niestety bardzo nie lubi sztucznego światła 3200 "mrugającego", po za tym na plus, aktualnie olympus 45 1,8 ma bardzo dobrą cenę, minimalnie słabszy od panasonic 42,5, ale bez problemów działa przy świetle 3200. panasonic 25 f1,7 przeciętny przyzwoity, ale uważam, że teraz przewartościowany (skąd oni biorą te ceny), 20 1,7 panasonic ostry poprawny (wolniejszy przy zdjęciach seryjnych ? i ponoć problematyczny przy af-c)
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D600, D800 a może coś innego
    By MrPetro in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-12-2017, 20:42
  2. Co zakupić do D80?
    By cristoforo7 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-05-2011, 22:26
  3. 60mm Macro - Tylko jakie? A może jednak co innego?
    By Sapphiron in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-04-2011, 17:06
  4. SB-900 czy jednak coś innego?
    By Cysiu in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 18:36
  5. Wybór drukarki Epson R2880 czy może jednak cos innego?
    By Marcin_w in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-12-2009, 23:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •