Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Kup byle co byle nie przepłać i rób zdjęcia, jak nie będzie pasował sprzęt to sprzedaj, nie stracisz raczej nic i kup inny, w taki sposób zdobędziesz doświadczenie i poznasz sprzęt.
    Szkoda czasu na kolejny watek co kupić.

    Ja w grudniu kupowałem EPL-6 dla kogoś i zapłaciłem za piękny stan i pełny komplet 350zł bez obiektywu, taki sprzęt traci na wartości zwłaszcza jak się kupi nowy ale wymienione nikony kupujesz używane i możesz sprzedać dość łatwo bez straty.

    Szukaj D600 po akcji serwisowej z małym przebiegiem lub D610, świetny tani sprzęt, nie tak dawno jeszcze to był podstawowy sprzęt nawet dla zawodowca tu na forum bo dziadowali zamiast kupić coś lepszego

    Tak z ciekawosci spytam, jesli mozna... Gdzie wam sie udaje szybko sprzedac sprzet? Ja swoje klamoty probowalem pchac tu na forum oraz na gieldzie foto na fejsie, ale bez skutku. A cen wygorowanych raczej nie mialem. Niedawno pchnalem swojego D500 po poltorej roku, za cale 3 tys PLN. Teleobiektyw Nikona 600mm juz drugi rok sprzedaje... Nikkora 200-400 nawet nie probuje, bo Nikkor 200-500, Tamrony i Sigmy zabily sprzedaz tego szkla.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  2. #12

    Domyślnie

    Za 2 tysie kupisz używany Fuji XT2 do tego za 1.2tys 23/2 i więcej nie potrzeba.
    Z Nikonow to warto mnie się wydaje nadal d610/d750 ale nie znam aktualnie cen używek.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    W Fuji masz ciekawe xf 35/1.4 używany trochę kosztuje ale warto.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    Tak z ciekawosci spytam, jesli mozna... Gdzie wam sie udaje szybko sprzedac sprzet? Ja swoje klamoty probowalem pchac tu na forum oraz na gieldzie foto na fejsie, ale bez skutku. A cen wygorowanych raczej nie mialem. Niedawno pchnalem swojego D500 po poltorej roku, za cale 3 tys PLN. Teleobiektyw Nikona 600mm juz drugi rok sprzedaje... Nikkora 200-400 nawet nie probuje, bo Nikkor 200-500, Tamrony i Sigmy zabily sprzedaz tego szkla.
    Na Olx, Alledrogo itp. przez grupy jeszcze nic nie sprzedałem.

    Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka
    D750, N50G, N24-120 f4 VR, N70-210 4-5.6, YN 560IV, Tamron 100-400 f/4.5-6.3 Di VC USD, Tamron SP 35 mm f/1.8 Di VC USD, Nikon SB-700

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RMC Zobacz posta
    Mignął mi w sieci M.ZUIKO DIGITAL ED 12‑40mm F2.8 PRO. To by mi się podobało ale cena taka, że raczej już bym tego D800 kupił
    Mam Olympusa 12-40mm i w cenach, w których obecnie można na nie trafić (poniżej 2000 PLN) jest warte wydanych pieniędzy. W podobnych pieniądzach można także znaleźć Panasa 12-35 mm, który także zbiera bardzo dobre opinie. Patrząc na M4/3 "budżetowo", to chyba szkłem o najlepszym stosunku jakości do ceny jest Olympus 45mm, możliwy do wyrwania nawet poniżej 600 PLN.

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    Tak z ciekawosci spytam, jesli mozna... Gdzie wam sie udaje szybko sprzedac sprzet? Ja swoje klamoty probowalem pchac tu na forum oraz na gieldzie foto na fejsie, ale bez skutku. A cen wygorowanych raczej nie mialem. Niedawno pchnalem swojego D500 po poltorej roku, za cale 3 tys PLN. Teleobiektyw Nikona 600mm juz drugi rok sprzedaje... Nikkora 200-400 nawet nie probuje, bo Nikkor 200-500, Tamrony i Sigmy zabily sprzedaz tego szkla.
    Niszowy rynek foto i dodatkowo miałeś niszowy sprzęt do sprzedania, więc nie dziw się że małe zainteresowanie, chcąc obracać sprzętem kup/sprzedaj też trzeba myśleć o sprzęcie popularnym gdzie jakieś zainteresowanie jest.

  6. #16

    Domyślnie

    No fakt, drogie zabawki ciężko sprzedać niestety. D4 sprzedawałem kilka miesięcy, D500 poszło szybko, bo odkupił je wcześniejszy właściciel. Ale D610, czy D700 nie wisiało nawet tygodnia, a 70-200 VR II nie zdążyłem nawet wystawić

  7. #17

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie propozycje. W sumie rozstrzał różnych sugestii spory i dalej niewiele mi wiadomo
    Nie no żartuję...

    Głos rozsądku podpowiada mi, że chyba jednak najbardziej pasowałoby wziąć D800. Skoro mam już lampy, obiektywy. Wszystko będzie kompatybilne przynajmniej. Chwilowo jednak, wszystkie tanie sztuki znikły z allegro (czyżby moda na nie wracała? ) więc będę na spokojnie obserwował rynek. Myślę, że bliżej 2k coś się trafi za jakiś czas. A, że sprzedać teraz cokolwiek droższego wcale tak łatwo nie jest więc może i będzie pole na negocjacje z tymi co teraz wołają więcej.


    A że trochę narobiliście "smaka" na jakiś lepszy obiektyw do M4/3 to może resztkę budżetu (wspomożoną jakąś garażową wyprzedażą różności ) przeznaczę na stałkę. Ale to jeszcze do pomyślenia.

  8. #18

    Domyślnie

    Po róznych przebojach udało mi się w końcu sfinalizować zakup. Wyszło całkowicie inaczej niż planowałem ale ok. Liczę, że będę zadowolony
    Różne przemyślenia mi się tu po drodze urodziły to napiszę. Może komuś się przyda na kiedyś

    D800 jak już pisałem coś słaby był wybór w mojej ocenie. Bliżej 2k same albo z wielkim przebiegiem albo jakieś takie niepewne. Fajne oferty to jednak trzeba dać bliżej 3-4k. A tyle mimo, że aparat pewnie wart pieniędzy (i spełnia moje wymagania) wydawać nie chciałem. Im dłużej też myślałem to wydawało mi się, że kupię do "kolekcji" (D700, D2X) kolejny duży klocek, którego mało mi się będzie chciało nosić.

    Przegrzebałem więc całą ofertę bezlusterkowców Żeby zakup czegoś miał sens wydawało mi się za słuszne by aparat miał >20 MPX (no bo mój Olympus E-PL6 ma 16 i kupno czegoś podobnego wiekowo, klasowo calkiem bez sensu).
    Wyszło mi, że najbardziej pasowałoby mi coś z Fuji X-T2, X-Pro2 (mam adapter do manuali więc od razu mógłbym się bawić swoimi obiektywami) albo coś Olympusa (OM-D E-M1 mk2). Póżniej jeszcze dołożyłem do wyszukiwania Sony A7r. Wyszło, że budżet by był (tak z 2-3k wypada mieć na takie sprzęty).

    Zdegustowany jestem jednak nagocjacjami z potencjalnymi sprzedawcami. Rozumiem, ze każdy chce zarobić ale jednak (osobiście) uważam, że na elektronice się tylko traci i trzeba sprzedawać szybko póki ktoś chce wziąść. W każdym razie zakup bezlustra to jednak dla mnie nowy system, wydatki spore, więc proponowałem co niektórym z 200-400 zł mniej niż wystawiali. Oczywiście licząc, że 400 nikt nie odpuści ale w negocjacji dojdziemy do porozumienia
    Niestety nikt nie chce zejść z ceny prawie nic (z 100 może). No trudno, łaski bez.

    W końcu zacząłem oglądać bezlustra Nikona- Z50 i Z6. Zastanawiałem się może by grubo nagiąć budżet i szarpnąć się na używany (w idealnym stanie Z6). Negocjacje ze sprzedawcami tu też wyszły do d... Nie ukrywam chciałem 10% mniej by na tą nieszczęsną kartę XQD chociaż było jedyne co mi dawali to około 3%. Może to i dobrze bo to jednak wydatek wielki i jak piszę koniecznie później trzeba dokupić kartę, adaptery. No i obiektywy bo co z tego, że mam sporo jak wszystkie stare na śrubokręt.

    Finalnie, by nie przedłużać Wyczaiłem promocję na nowe Z50 (2999zł) i zakupiłem. Bez łaski, nowy, gwarancja. Z parametrów powinienem też być zadowolony. Waga, wielkość też mieści się w kategorii spacerowej.
    Zdaję sobie sprawę, że też nie mam do niego obiektywów, od FF lepszy nie będzie. Zacznę od manuali jakie mam M42 a z czasem sprzedawszy Oly, coś się dokupi.

    Myślę, że będzie to taki dobry pomost dla mnie do ewentualnego przejścia za parę lat może już w profesjonalniejsze maszyny Nikona (bezlustra).

  9. #19
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Moim zdaniem bardzo dobry wybór, a mając FTZ podepniesz masę fajnych obiektywów, które tanieją, masz sigme 17-50 przykładowo albo Nikkory AF-P VR 10-20 czy 70-300, tanio i bardzo dobrze.
    Zakup na siłę FF nie ma sensu.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. D600, D800 a może coś innego
    By MrPetro in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-12-2017, 20:42
  2. Co zakupić do D80?
    By cristoforo7 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-05-2011, 22:26
  3. 60mm Macro - Tylko jakie? A może jednak co innego?
    By Sapphiron in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-04-2011, 17:06
  4. SB-900 czy jednak coś innego?
    By Cysiu in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 18:36
  5. Wybór drukarki Epson R2880 czy może jednak cos innego?
    By Marcin_w in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-12-2009, 23:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •