Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Mam pytanie: jak blisko wyzwalacza masz odbiornik z lampą, jak chcesz je wyzwolić?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #12

    Domyślnie

    @bonjovi100 przytrzymaj na odbiorniku CH i GR a później sprawdź, czy ID jest takie samo na odbiorniku i nadajniku.[/QUOTE]
    Przytrzymując na odbiorniku CH + GR naraz czy to króko czy długo to absolutnie nic się nie dzieje.

  3. #13

    Domyślnie

    Mhm. To oprócz pytania powyżej, pojawia się drugie: co się stanie, jak w nadajniku zmienisz ID na off?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bonjovi100 Zobacz posta
    @bonjovi100 przytrzymaj na odbiorniku CH i GR a później sprawdź, czy ID jest takie samo na odbiorniku i nadajniku.
    Przytrzymując na odbiorniku CH + GR naraz czy to króko czy długo to absolutnie nic się nie dzieje.[/QUOTE]

    Zazwyczaj blisko tak z pół metra. Dla testu odszedłem dalej i nadal nic.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Mhm. To oprócz pytania powyżej, pojawia się drugie: co się stanie, jak w nadajniku zmienisz ID na off?
    Zadziała! Super. Dzięki wielkie!

    Fajnie, że jesteście tacy pomocni. Sam bym pewnie z miesiąc się nad tym wkurzał. Już nawet nalepkę z diody zdjąłem aby mieć pewność, że nic nie przeszkadza ;]

    To tak na zakończenie może macie jakieś swoje sugestie "cheaty" i inne dobre rady co by mogły pomóc osobie rozpoczynającej z pracą z lampą + nadajnik? Z mojej strony jeszcze krótkie pytania
    1) Jak mam na nadajniku tryb M np 1/64 a na lampie zamiast TTL mam też M ale np 1/4 to które ustawienia będą nadrzędne i według których się błyśnie? Z testu wynika mi, że z parametrem takim jak na lampie. To oznacza, że lampa pewnie przy pracy z nadajnikiem powinna mieć zawsze ustawienia TTL?

    2) Czy aktualizacja oprogramowania w nadajniku i odbiorniku jest niezbędna? Nie chciałbym sobie na początek sprawiać kolejnych problemów zanim ogarnę porządnie obsługi.

    Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI!

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bonjovi100 Zobacz posta

    Zadziała! Super. Dzięki wielkie!
    Sam się na tym przejechałem.

    Cytat Zamieszczone przez bonjovi100 Zobacz posta
    To tak na zakończenie może macie jakieś swoje sugestie "cheaty" i inne dobre rady co by mogły pomóc osobie rozpoczynającej z pracą z lampą + nadajnik?
    Przejrzyj YT. Pełno tego jest. Poszukaj filmików Gavina Howey'a na kanale Adoramy. Dość sporo miał o podstawach.
    Cytat Zamieszczone przez bonjovi100 Zobacz posta
    1) Jak mam na nadajniku tryb M np 1/64 a na lampie zamiast TTL mam też M ale np 1/4 to które ustawienia będą nadrzędne i według których się błyśnie? Z testu wynika mi, że z parametrem takim jak na lampie. To oznacza, że lampa pewnie przy pracy z nadajnikiem powinna mieć zawsze ustawienia TTL?
    Tak, lampka w TTL, wtedy możesz mieć M na nadajniku i sterować z wyzwalacza. Chyba, że chcesz stroboskop. Wtedy z lampy ustawiasz, nadajnikiem tylko wyzwalasz.

    Cytat Zamieszczone przez bonjovi100 Zobacz posta
    2) Czy aktualizacja oprogramowania w nadajniku i odbiorniku jest niezbędna? Nie chciałbym sobie na początek sprawiać kolejnych problemów zanim ogarnę porządnie obsługi.
    Nie jest niezbędna, ale czasem może się przydać. Jak działa, nic nie ruszaj.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Sam się na tym przejechałem.
    Nie tylko Ty Gdyby wątek się nie rozwinął, to też chciałem to zasugerować.

  7. #17

    Domyślnie

    Z założenia miało to poprawić pracę w sytuacji, gdzie jest dużo źródeł sygnału, ale jak widać, potrafi utrudnić.
    PS. @Kojocisko wpadł na to wcześniej.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #18

    Domyślnie

    Ja tylko zapamiętałem dyskusję z FB i ją wyszukałem. Rzadki przypadek, że na grupie na FB pojawiło się coś pożytecznego.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Sam się na tym przejechałem.


    Przejrzyj YT. Pełno tego jest. Poszukaj filmików Gavina Howey'a na kanale Adoramy. Dość sporo miał o podstawach.

    Tak, lampka w TTL, wtedy możesz mieć M na nadajniku i sterować z wyzwalacza. Chyba, że chcesz stroboskop. Wtedy z lampy ustawiasz, nadajnikiem tylko wyzwalasz.



    Nie jest niezbędna, ale czasem może się przydać. Jak działa, nic nie ruszaj.
    Dzięki. Zerknę sobie na ten kanał, a aktualizacji nie ruszam ;]

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Quadralite Navigator X2 N
    By bizon96 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 23-12-2023, 17:25
  2. Navigator X + d750 wspomaganie AF
    By Alandar in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-01-2021, 01:16
  3. Navigator x2
    By parko in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-10-2019, 13:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •