Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie D750 + SB-700 + Navigator X+ (Konfiguracja)

    Witajcie. Problemów z lampami zdalnymi ciąg dalszy.

    Chciałbym wyzwolić zdalnie SB-700 za pomocą nadajnika Navigator X+ (Nikon) założony na D750. Tak by lampa np robiła kontrę. Nie mam odbiornika, ale obiło mi się, że do SB-700 nie trzeba mieć, bo ona sama działa jako odbiornik.
    No i teraz pytanie:
    a) jeśli da się wyzwalać z takim zestawem zdalnie to co należy ustawić na lampie/nadajniku oraz czy w aparacie trzeba coś zmieniać czy automatycznie się ustawia wpinając nadajnik? (Próbowałem różnych konfiguracji i nic nie działa)
    b) jeśli nie da się to jaki odbiornik najlepiej kupić do tego zestawu

    c) Mam jeszcze lampę CY-400K. Czy da się ją dołożyć do działającego powyżej zestawu by błyskała razem?

    Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    SB-700 działa jako odbiornik, owszem. Ale w CLS (więc system wyzwalania błyskiem Nikona), nie radiowo. Potrzebujesz odbiornika Navigator X. Tego pod stopkę, nie USB.

    Ad c)
    Opcje masz 2:
    -drugi navigator x wpięty w gniazdo sync.
    -wyzwalanie na fotocelę.
    W obu przypadkach zapomnij o sterowaniu. No i błyskanie w manualu, z SB-700 też.

    Ewentualnie całość wyzwalasz w manualu przez kukułkę z D750. ¯\_(ツ)_/¯
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    SB-700 działa jako odbiornik, owszem. Ale w CLS (więc system wyzwalania błyskiem Nikona), nie radiowo. Potrzebujesz odbiornika Navigator X. Tego pod stopkę, nie USB.

    Ad c)
    Opcje masz 2:
    -drugi navigator x wpięty w gniazdo sync.
    -wyzwalanie na fotocelę.
    W obu przypadkach zapomnij o sterowaniu. No i błyskanie w manualu, z SB-700 też.

    Ewentualnie całość wyzwalasz w manualu przez kukułkę z D750. ¯\_(ツ)_/¯
    Dzięki wielkie! Na tak konkretną odpowiedź liczyłem

  4. #4

    Domyślnie

    Witajcie. Skorzystałem z podpowiedzi kolegi @OjTam i zakupiłem odbiornik. Szczęśliwy, ze moje problemy z lampą zdalną się skończyły.. okazało się oczywiście, że nie bardzo.

    Sytuacja wygląda tak. Zrobiłem jak podaje instrukcja.
    A) Nadajnik - Grupa A / CH 01
    B) Odbiornik - Grupa A / CH 01
    C) Lampa TTL ON / Przy ustawieniu Remote (GR A CH1 FX 17mm) również nie zmienia sytuacji


    Przy kliknięciu testu na odbiorniku lampa błyska
    Przy kliknięciu na test nadajnika świecie się zielona lampka i potem czerwona

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1613563878975.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	1,17 MB
ID:	48590


    Robiłem przeróżne kombinacje, ale na żadnej test na nadajniku nie spowodował, że lampa się zaświeciła

    Jeśli mógłbym prosić
    1) Co jest źle ustawione?
    2) Na co powinienem zwrócić uwagę przy ustalaniu synchronizacji lamp by potem coś w trakcie pracy się nie zepsuło
    3) Klikając mode można przełączyć na tryb multi i rozumiem, że tam ma być wszystko wyłączone
    4) Czy jak uda się skonfigurować nadajnik / odbiornik to w aparacie muszę mieć coś zmienione? Przyznam się, że pracowałem na zwykłym starym nadajniku/odbiorniku i nic nie zmieniałem by działało. Natomiast później bawiłem się fotocelą więc miałem ustawienia CMD. Czy coś tam muszę zmienić po podpięciu nadajnika? Na coś zwrócić szczególna uwagę?
    5) Jest jakiś sensowny filmik omawiający funkcje nadajników/odbiorników. To na co udało mi się natrafić ma tragiczną wartość merytoryczną, ale nie sądzę by nikt sensownie nie podjął się tego tematu.

    Z góry dzięki za odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez bonjovi100 ; 17-02-2021 o 14:22

  5. #5

    Domyślnie

    Lampa w normalnej pozycji ON z włączonym TTLem, jak ustawiasz Remote, to lampa czeka na błysk sterujący. A test zadziała zawsze.

  6. #6

    Domyślnie

    Prowadziłem kiedyś dyskusję na FB i nawet zaglądałem w instrukcję do Navigatora. I ku mojemu zdumieniu, o ile pamiętam, jest tam napisane, że lampa ma być na remote. (edit: slave - dyskusja dotyczyła Strobossa 60). Nie rozumiem, ale chyba tak było. Jednak bym zrobił jak Zosiek napisał. Lampa w ttl i na kanale ttl (tak jak jest ustawione).
    Ostatnio edytowane przez Kojocisko ; 17-02-2021 o 15:32
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Lampa w normalnej pozycji ON z włączonym TTLem, jak ustawiasz Remote, to lampa czeka na błysk sterujący. A test zadziała zawsze.
    Bazując na powyższym zdjęciu
    Lampa w pozycji TTL (Nie zmieniam)
    Remote -> Przesunąłem na On

    Nadal nic. Lampa nie reaguje. Naciskam pioruna na nadajniku i jest zielony a potem czerwony i nic poza tym.

  8. #8

    Domyślnie

    cytat z grupy na FB "Udało sięOkazało się, że w funkcjach dodatkowych C.Fn ,ID było ustawione na OFF."....
    tam pomogło
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Prowadziłem kiedyś dyskusję na FB i nawet zaglądałem w instrukcję do Navigatora. I ku mojemu zdumieniu, o ile pamiętam, jest tam napisane, że lampa ma być na remote. (edit: slave - dyskusja dotyczyła Strobossa 60). Nie rozumiem, ale chyba tak było. Jednak bym zrobił jak Zosiek napisał. Lampa w ttl i na kanale ttl (tak jak jest ustawione).
    Bo stroboss ma wbudowany odbiornik. To wiadomo, że powinien być na remote.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    cytat z grupy na FB "Udało sięOkazało się, że w funkcjach dodatkowych C.Fn ,ID było ustawione na OFF."....
    tam pomogło
    To samo mi do głowy przyszło tylko... X1 nie ma ID. To mają Xpro i X2.

    Wróć. Chyba doszło w późniejszej aktualizacji. Na stronie Godoxa instrukcja jest z 2017.

    @bonjovi100 przytrzymaj na odbiorniku CH i GR a później sprawdź, czy ID jest takie samo na odbiorniku i nadajniku.
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 17-02-2021 o 15:42
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #10

    Domyślnie

    To może dla podpowiedzi wrzucę jakie mam ustawienia w opcjach. Tylko od razu zaznaczam, że ja tam jeszcze nie do końca czaje co i jak. Niestety instrukcja w tym aspekcie by to zrozumieć jest tragiczna. Nadal mam nadzieję, że gdzieś znajdę czytelne wyjaśnienie tego co tam się znajduje i za co odpowiada.
    Nadajnik Navigator X+ N
    Sync -> Ustawione 3 trójkąty
    Blue T -> Off
    Beep -> Off
    Zoom -> 24
    Scan -> Off
    CH -> 01
    ID -> 01
    PC Sync -> Out
    Delay -> Off
    Shoot -> Jeden hipek
    Dist -> 1-100 m
    Step -> 1/128 0.1
    Group -> 3 (A-C)
    STBY -> 60 sec
    Light -> 12 sec
    LCD -> +3
    V 1.0 aplikacji

    Lampa SB-700:Filter -> Red
    Remote -> Advanced
    Sygnał -> On
    LCD -> Na Środku
    STBY -> Auto
    FX/DX -> FX<->DX
    m/ft -> m
    AF -> On
    Ver - 6.001

    To chyba tyle. Jak coś trzeba podać. Zrobić screena to piszcie. Dzięki za zainteresowanie

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Quadralite Navigator X2 N
    By bizon96 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 23-12-2023, 17:25
  2. Navigator X + d750 wspomaganie AF
    By Alandar in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-01-2021, 01:16
  3. Navigator x2
    By parko in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-10-2019, 13:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •