Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Potrzebuję programu który skataloguje mi zdjecia

    Cos w stylu "Picasa"
    Musi czytać zaszyte jpg w rAWach lub czytać same RAWy

    Nie musi być darmowy byleby nie płacić miesiecznej daniny

  2. #2

    Domyślnie

    Adobe Photoshop Elements. Wersja z 2020 roku na allegro jest za 200zl. Taki mini photoshop. Licencja wieczysta bez zadnego placenia co miesiac.
    Ja akurat mam PSE 15 do ogarniania zdjec czy szybkich poprawek. Jest rozbudowany modul katalogu zdjec. Po prostu dziala.

    Jesli masz jakies starszy aparat to mozesz szukac starszej wersji i bedzie taniej. Tylko zeby chodzila w pelni na WIN10 i odslkugiwal ACR kompatybilny z twoim aparatem.
    No albo 200zl i masz najnowszy z 2020r.
    Oferta pierwszaz brzegu;
    https://allegro.pl/oferta/adobe-phot...-pl-9658019839

    P.s Zobacz czy na stronie Adobe przypadkiem nie ma darmowego triala zebys sobie poprobowal.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 11-02-2021 o 01:08
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #3

    Domyślnie

    Z ciekawości, a także dla rozeznania, czy wciąż jest to aktualne - wyczytałem na stronie Adobe, co się dzieje albo po wygaszeniu abonamentu, albo skończeniu ważności triala Lightrooma. Podaję bezpośredni cytat:


    Zachowasz dostęp do wszystkich zdjęć na własnym dysku twardym za pośrednictwem komputerowej wersji programu Lightroom. Można będzie nadal importować i organizować zdjęcia, a także zapisywać je po edycji za pomocą poleceń do eksportowania i publikowania, drukować, generować zawartość do Internetu lub tworzyć pokazy slajdów. Natomiast po zakończeniu okresu subskrypcji nie będzie już możliwy dostęp do modułów programowania i mapowania ani do aplikacji Lightroom for Mobile.



    Warto powiedzieć, że jeśli ktoś nie jest do końca i śmiertelnie obrażony na firmę Adobe (choć przyznaję, że masa powodów by się znalazła) - to LR ma chyba najlepszy na rynku moduł katalogujący. Dysponuje nie tylko zwyczajowymi ocenami typu gwiazdki, flagi, kolory, edytowane/nieruszane, itp, nie tylko obsługuje słowa kluczowe łącznie z synonimami, ale też czyta porażającą ilość danych z EXIfa, IPTC, GPS i metadanych - co razem daje naprawdę atomową siłę katalogowania.

    Plus do tego ogromne możliwości filtrowania kolekcji, łącznie z rozbudowanymi warunkami logicznymi, np. znajdź wszystkie obrazki zrobione rybim okiem, z przedziału dat, ale nie skadrowane do kwadratu i nie czarnobiałe, za to robione przy przysłonie poniżej 5,6 i/lub powyżej 11, robione w Sopocie i Katowicach.

    Bez takiego kombajnu ja już sobie nie wyobrażam działalności, dlatego z czystym sumieniem mogę poradzić - jeśłi tylko LR po skończeniu triala będzie się zachowywać tak, jak piszą na stronie..
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #4

    Domyślnie

    digikam jest miły.

  5. #5

    Domyślnie

    chodzi mi o taki który przeskanuje całego kompa samodzielnie

    - - - - kolejny post - - - - - -

    instaluje elementa-zbaczymy

  6. #6

    Domyślnie

    Też tak chciałem ale zaden program samodzielnie nie skataloguje zdjęć pod względem treści, np. Czy to ma być łąka czy polana, miasto czy ulice. Niestety nie ma łatwo

  7. #7

    Domyślnie

    nic nie ma katalogowac pod względem tresci, nawet słowa o tym nie wspomniałem
    ma odszukac foty i pozwolic je przegladać w jednym miejscu
    PS elements jest do dupy - powiesił sie na imporcie
    Ostatnio edytowane przez fafniak ; 11-02-2021 o 18:03

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    PS elements jest do dupy - powiesił sie na imporcie
    A przypadkiem nie próbowałeś wszystkich swoich zdjęć naraz zaimportować?

    Pamiętam że przy imporcie dużej ilości plików typu kilkaset zdjęć. Leci pasek postępu a jak już jest przy końcu to zamiera na dłuższy czas i nagle pojawiają się miniaturki.
    To nie zwiecha. Ten program tak ma. Pamiętam też że jak sobie tworzyłem bazę w PSE na początku to folder 40gb zdjęć trzeba było na raty ładować.

    Spróbuj np 100 zdjęć na początek.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    digikam jest miły.
    Jak właczyć skanowanie całego kompa ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    A przypadkiem nie próbowałeś wszystkich swoich zdjęć naraz zaimportować?

    Pamiętam że przy imporcie dużej ilości plików typu kilkaset zdjęć. Leci pasek postępu a jak już jest przy końcu to zamiera na dłuższy czas i nagle pojawiają się miniaturki.
    To nie zwiecha. Ten program tak ma. Pamiętam też że jak sobie tworzyłem bazę w PSE na początku to folder 40gb zdjęć trzeba było na raty ładować.

    Spróbuj np 100 zdjęć na początek.
    owszem ale to cudo wywaliło się już na dysku C gdzie mam najmniej zdjęć
    Nie po to jest opcja zaznaczania które dyski chcę przeskanować żebym zamiast tego musiał to na piechotę robić
    Picasa dawał sobie radę
    Ostatnio edytowane przez fafniak ; 11-02-2021 o 18:42

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    ma odszukac foty i pozwolic je przegladać w jednym miejscu
    Tak się mści używanie niewłaściwych słów. Fafniak, nie jest Ci potrzebne narzędzie do katalogowania, tylko zwykła przeglądarka (nie internetowa, a tzw. plików multimedialnych).

    Taka przeglądarka działa następująco:

    1. Odpalasz program
    2. Wskazujesz mu miejsce, które ma skanować (w tym wypadku cały komp, ewentualnie ze wszystkimi dodatkowymi nośnikami)
    3. Czekasz
    4. Masz wszystkie miniaturki plików graficznych z miejsca, które wskazałeś w pkcie 2. Od programu zależy co da się zrobić: galerię webową, slideshow, cuda i wodotryski...

    Koniec. Jak chcesz je pooglądać nazajutrz, odpalasz program i masz od razu pkt 4. Jak w tzw. międzyczasie dodałeś gdzieś jakieś pliki, trzeba programowi pokazać gdzie ich szukać, albo ustawić w preferencjach, żeby co jakiś czas program sam skanował w poszukiwaniu nowości.

    Takich programów nie są dziesiątki, tylko setki.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Laik potrzebuje aparat do fotografii produktów (zdjęcia noży)
    By Emil Emil in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 31-10-2017, 19:25
  2. Zdjęcia ze Stocków - potrzebuję pomocy
    By stachu321 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-08-2012, 11:30
  3. Potrzebuje zdjęcia ...
    By fotoMichal in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-11-2011, 16:07
  4. Potrzebuję obróbki zdjęcia
    By Aniaczy in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 22:39
  5. poszukuję programu sprzęgającego zdjęcia z muzyką
    By radosław in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-05-2006, 15:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •