Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Pozdrawiam Cię serdecznie. Widzę, że humor Cię nie opuszcza.
    A dziękuje i również pozdrawiam.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Godox/Quadralite jest obecnie tak samo dobry o ile nie lepszy niż systemówki..
    To znaczy tak samo trzyma temperaturę, powtarzalność i czas ładowania, jak Nikony?
    Pytam, bo nie miałem tego w ręce, za to miałem szanowaną japońską konkurencję, która miewała z tym problemy.

  3. #23

    Domyślnie

    Oj panowie, już na wojnie jesteście Doprecyzuję moje zdanie... Najlepszym chyba w tej chwili systemem błysku zdalnego, poza Profoto, jest Quadralite i odbudowując sobie system wyzwalania kupiłem właśnie X2 i mam w planach Reportery 200 Pro i jeszcze jakiegoś Strobossa na drugi sterownik i czasem do błysku. Jednak w mojej ocenie najlepszymi lampami na aparat, najbardziej przewidywalnymi, niezawodnymi, powtarzalnymi są lampy SB, a najbardziej opłacalne są właśnie SB910, bo są w tej chwili tanie i wcale nie wszystkie są skatowane. Moja SB910, którą kupiłem nową kończy już chyba 7 lat i błyska cały czas tak samo idealnie, druga kupiona od amatora w sklepowym stanie jest młodsza ciut i równie dobra. Mam jeszcze starą jak świat SB800, która świetnie się sprawdza na zapas czy wyjazd. Jeżeli skończę budować system błyskania zdalnego Quadralite i lampy przetrwają mi tyle, co moja SB800 i SB910, to będę piał nad nimi z zachwytu, jak koledzy wyżej. Czas pokaże
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 10-02-2021 o 21:04

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    To znaczy tak samo trzyma temperaturę, powtarzalność i czas ładowania, jak Nikony?
    Pytam, bo nie miałem tego w ręce, za to miałem szanowaną japońską konkurencję, która miewała z tym problemy.
    Z idealnym trzymaniem temperatury tak spoko chyba nie jest, skoro bardziej zaawansowane modele Godoxa mają tryb color-stable.
    Co do ładowania. Tak troszkę nie bardzo to można porównać, skoro część G jedzie na akumulatorkach dedykowanych.
    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Oj panowie, już na wojnie jesteście Doprecyzuję moje zdanie... Najlepszym chyba w tej chwili systemem błysku zdalnego, poza Profoto, jest Quadralite i odbudowując sobie system wyzwalania kupiłem właśnie X2 i mam w planach Reportery 200 Pro i jeszcze jakiegoś Strobossa na drugi sterownik i czasem do błysku. Jednak w mojej ocenie najlepszymi lampami na aparat, najbardziej przewidywalnymi, niezawodnymi, powtarzalnymi są lampy SB, a najbardziej opłacalne są właśnie SB910, bo są w tej chwili tanie i wcale nie wszystkie są skatowane. Moja SB910, którą kupiłem nową kończy już chyba 7 lat i błyska cały czas tak samo idealnie, druga kupiona od amatora w sklepowym stanie jest młodsza ciut i równie dobra. Mam jeszcze starą jak świat SB800, która świetnie się sprawdza na zapas czy wyjazd. Jeżeli skończę budować system błyskania zdalnego Quadralite i lampy przetrwają mi tyle, co moja SB800 i SB910, to będę piał nad nimi z zachwytu, jak koledzy wyżej. Czas pokaże
    Racje masz. Choć jaką masz pewność, że Spirit akurat w niezakatowaną lampę trafi?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Racje masz. Choć jaką masz pewność, że Spirit akurat w niezakatowaną lampę trafi?
    Szukajcie, a znajdziecie... Powiedziane pond 2000 lat temu, a jakże prawdziwe Sprzęt pro często trafia w amatorskie ręce, jest idealny, bo kosztował dużo i amator dba jak o jajko. No ale leży, a coś jest wart, no i myk, ideał trafiony. Tylko trzeba cierpliwie szukać

  6. #26

    Domyślnie

    Albo kupić v1.
    I masz gwarancje, i bazę do rozbudowy systemu pod błyskanie i (choć to nie dla każdego zaleta) nie trzeba się pieprzyć z akumulatorkami-paluszkami.
    Choć znowu... Jak N coś odwali to czekaj na aktualizację softu.

    A właśnie, Zosiek. Działa wspomaganie AF na bezlustrach z SB?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #27

    Domyślnie

    Ooo matko. Chwile spiryta nie ma i już sobie do gardeł skaczą xD
    Spokojnie mości Panowie

    Serce podpowiada idź w coś nowego i daj temu szansę
    Rozum... pozostań w systemie

    Trzymanie powtarzalności temperatury i szybkostrzelność to generalnie dla mnie główne priorytety.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Ooo matko. Chwile spiryta nie ma i już sobie do gardeł skaczą xD
    Spokojnie mości Panowie
    Ale o co biega? Jakie znowu skaczą?
    Chyba ktoś się przewrażliwił.

    Co do lampy, to Ci nie doradzę. Sam brałbym SB-910.

  9. #29

    Domyślnie

    Spiryt zaszalej. Bierz Profoto A1.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Spiryt zaszalej. Bierz Profoto A1.
    ILE? :O
    Jednak podziękuję
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. NPS a wymiana gum
    By WALOD in forum Serwis
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-11-2016, 15:40
  2. Wymiana 18-105
    By zolton in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 08:04
  3. Wymiana d60 na d80/90?
    By Maciek R in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-03-2009, 15:41
  4. wymiana
    By GRZECH_22 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10-03-2009, 22:06
  5. Wymiana D70 na D 80
    By zygmuntowicz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-02-2008, 15:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •