Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
Nie ma reguły obecnie co jakiej firmy, często dany model robią inne fabryki, sporo składane w firmach trzecich, nawet tu nie ma znaczenie czy produkt budżetowy czy "premium".
W moim doświadczeniu najdłużej chodziła pralka ARDO ( tak wiem tragedia ale działała u mnie pięć lat i u jakiś meneli co wzięli z dziesięć lat aż im zardzewiała kompletnie i Siemens przywieziony wtedy jeszcze z Niemiec, ten chodzi z tego co wiem nadal i to chyba już 20 lat
Bosch padł dwa miesiące po gwarancji, Whirlpool u brata pięć lat i padł, obie naprawy za drogie.
Obecnie odpukać ale Samsung moim zdaniem pozamiatał rynek budżetowy, nie ma też złego zdania o LG.
Póki co jeśli chodzi o Bosha i Wirlpoola to potwierdzają się informacje od moich znajomych - serwis - tragedia.
Moja znajoma kupiła pralko-suszarkę firmy na W i choć ciężko w to uwierzyć pralka nie działa, a serwis od dwóch miesięcy nie jest w stanie sobie z nią poradzić. Serwisant był kilka razy i twierdzi że to jakaś wada fabryczna ale on nie wie jaka i że musi się skontaktować z producentem, potem przyszedł ktoś inny kto w ogóle nie wiedział o co chodzi (nic tez nie wiedział o poprzedniej wizycie) i teraz najlepsze - po jego (bezowocnej) wizycie serwis przysłał rachunek za ich zdaniem bezzasadne wezwanie spowodowane tym że użytkownik nie zapoznał się z instrukcją, a obsługa oprogramowania przez serwis jest płatna . Po kolejnej interwencji to anulowali ale nie zmienia to faktu że problem jest nadal nierozwiązany. Sklep też się na to wypiął.
BTW: pralki nie zamontowali mimo że mieli wnieść i podłączyć ale ponieważ babki nie było w domu to po prostu to olali .