Już jakiś czas temu myślałem, aby zakładać tutaj wątki z prośbami o wskazówki od osób, które znają dobrze dany kraj. Czy to mieszkając w nim, czy poprzez podróże.
Jeśli Wam się pomysł podoba to twórzcie podobne, dla każdego kraju osobno, ale np. z tym samym nagłówkiem aby łatwiej było odnaleźć. Mielibyśmy takie kompendium wiedzy tajemnej
Na pierwszy rzut, Rumunia. Z uwagi na to, że tak na 90% to będzie nasza destynacja na najbliższe wakacje. Oczywiście przy założeniu, że Covid nie pokrzyżuje wszystkiego bardziej.
Czy ktoś może dać jakieś rady dotyczące noclegów, tras dojazdowych, ciekawych miejsc?
Podobno drogi polepszyli. Noclegów będziemy szukać na "Bookingu". Słyszałem aby omijać te różne cygańskie wioski bo jednak tam nie jest bezpiecznie, ale zbytnio nie mogę znaleźć konkretów w sensie, które to rejony czy miejscowości.
Podróż autem, z dzieciakami. Lubimy często oglądać jakieś "zadupia" gdzie nie ma dużej ilości turystów. Ot, wpisać np. w nawigację jakąś trasę, często nawet polnymi drogami, Tylko tam to chyba nie najlepszy pomysł, co?
Na pewno będą nas interesować zamki, jakieś skanseny (choć tam pewnie przynajmniej połowa wsi się pod to zakwalifikuje :P ) no i oczywiście morze.
Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki.