Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Statyw 3LT Winston 2.0

    Witam Forumowiczów. Interesuje mnie statyw 3Legged Thing Winston 2.0. Marka jest trochę egzotyczna dla mnie, a statyw jest drogi. Ma kilka ważnych dla mnie zalet: z głowicą waży 2 kg, jest bardzo wysoki i ma spory udźwig. Przynajmniej na papierze prezentuje się świetnie. Nie podoba mi się system blokady nóg, bo wolałbym zaciski. Często fotografuję w plenerach. Zdarza mi się mieć rękawiczki i irytuje mnie sprawdzanie czy nakrętki są dokręcone. Mój obecny statyw zaliczył ostatnio wywrotkę z aparatem, z powodu poluzowanej nakrętki, co kosztowało mnie rozbity filtr ND i uznałem, że mam go dość. Podobno, w tym statywie 3LT wszystko działa śwwietnie. Rozważam jeszcze Manfrotto MT055CXPRO3, który owe zaciski posiada, ale to już z głowicą wyjdzie 2,5 kg i odrobinę drożej. Czy ktoś z Forumowiczów posiada któryś z wymienionych statywów, w szczególności 3LT i chciałby się podzielić wrażeniami z użytkowania?
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  2. #2

    Domyślnie

    3Legged Thing to przewartościowana marka, która nabija cenę designem. Moim zdaniem nie warto - już lepiej zrobisz jak kupisz sobie Genesisa C3 carbon. Za to co zostanie bedziesz miał na filierki lub fajny plecak.
    Ja bym brał frotkę jak budżet pozwala.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki Teu za radę. Tak się powoli skłaniam. W Manfrotto podoba mi się sposób blokowania nóg i fakt, że marka znana i lubiana. W zasadzie, do 3LT przekonuje mnie to, że jest lżejszy o pół kilo i jeszcze 20 cm wyższy. Różnica w cenie zestawu jest już niewielka. Rozważam jeszcze Benro Mach 3 TMA37C. Najgorsze, że jak człowiek mieszka na zadupiu, to nie ma gdzie tego sprzętu pomacać.
    Nie miałbym nic przeciwko, żeby kupić statyw w budżecie tego Genesisa, ale jak go oglądam, to on wygląda jak kopia mojego Camrocka, gdzie to blokowanie nóg jest zawodne i wymaga dużej uwagi. Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale nakrętka dokręcona, po przeniesieniu statywu w inne miejsce wymaga sprawdzenia jeszcze raz. Zimą, w górach, to jakiś obłęd jest. Rozsądek podpowiada żeby chrzanić te pół kilo i wziąć Manfrotto. Będę jutro we Wrocku, może uda mi się coś obejrzeć.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  4. #4

    Domyślnie

    Nie zauważyłem takich problemów z blokowaniem nóg, a często przemieszczam się samochodem z na "wpół" złożonym statywem, dokręcasz i tak jak ma być, tak jest, nic się nie luzuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja używam od jakiegoś czasu statywów sirui i ich blokada nie są zaciskowe tylko zakręcane to trzymają mega mocno. Gdybym teraz miał wybierać statyw to pewnie skłaniałbym się ku ofercie Benro, której produkty zrobiły wielki postęp co do jakości wykonania. Genesis sobie odpuść bo to samo dostaniesz na Aliekspres jeszcze taniej poza tym osobiście miałem problemy z ich produktami i uważam je za gówniane.

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mane Zobacz posta
    Nie zauważyłem takich problemów z blokowaniem nóg, a często przemieszczam się samochodem z na "wpół" złożonym statywem, dokręcasz i tak jak ma być, tak jest, nic się nie luzuje.
    Może z nim cos nie tak. W kazdym razie nie mam już do tego sprzętu zaufania. Statywu używam bardzo często, więc postanowiłem zaszalec z budżetem. Okazuje się, że pomimo tego, ciężko jest znaleźć coś idealnego. Gdyby 3LT Winston, przy swojej wysokości i wadze miał zaciski do blokowania nóg, to bym go brał w ciemno.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafaello666 Zobacz posta
    Może z nim cos nie tak. W kazdym razie nie mam już do tego sprzętu zaufania. Statywu używam bardzo często, więc postanowiłem zaszalec z budżetem. Okazuje się, że pomimo tego, ciężko jest znaleźć coś idealnego. Gdyby 3LT Winston, przy swojej wysokości i wadze miał zaciski do blokowania nóg, to bym go brał w ciemno.
    Doprecyzowując... miałem na myśli Genesisa C3

  8. #8

    Domyślnie

    Jutro będę miał okazję pomacać Benro i 3LT. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Swoją drogą, spotkałem się w międzyczasie z kilkoma opiniami, że z branych przeze mnie pod uwagę opcji jednak 3LT Winston. Oczywiście, biorę pod uwagę, że może firma oferuje największe rabaty dla sprzedawców, ale postanowiłem się przynajmniej przyjrzeć temu statywowi.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  9. #9

    Domyślnie

    Ja osobiście mogę Tobie polecić statyw Sirui R-3213x ma budowę modułową gdzie możesz mieć kolumnę centralną zamontowaną lub nie. Ja i tak mam bez bo po pełnym rozłożeniu statywu + głowica i aparat muszę skakać do wizjera lub na palcach stanąć. Do niego dobierasz głowice jaką chcesz.
    Druga opcją jaka bym teraz wybrał to
    Benro Rhino 34C + głowica VX25 choć nie wiem czy głowicy bym nie wymienił na GX30

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  10. #10

    Domyślnie

    Ogólnie statywy 3L są dobrze zrobione i ciekawe sam mechanizm zakręcanych zacisków jest świetny bo ładnie w dłoni się mieści zwłaszcza jak ktoś ma duże dłonie. Tylko nie daj się nabrać na teksty że mają mocniejsze wiązania kompozytów bo to bajka, którą wszystkim wciskają.

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 17:26
  2. Statyw
    By Emilnikon in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 05-01-2011, 16:59
  3. Velbon statyw Sherpa 750r i SLIK statyw PRO 500 DX
    By jassekp in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 22:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •