Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misiak76 Zobacz posta
    Ogólnie statywy 3L są dobrze zrobione i ciekawe sam mechanizm zakręcanych zacisków jest świetny bo ładnie w dłoni się mieści zwłaszcza jak ktoś ma duże dłonie. Tylko nie daj się nabrać na teksty że mają mocniejsze wiązania kompozytów bo to bajka, którą wszystkim wciskają.

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Marketing to podstawa. Mam nadzieję, że potrafię podejść do tematu na chłodno. Jakiś czas fotografuję ze statywem i wiem, co mnie boli i czego oczekuję.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  2. #12

    Domyślnie

    Znam ten ból Zaczynałem od Manfrotto 55pro b aluminiowy + głowica= 4kg i z tym biegałem po Bieszczadach
    Potem Genesis i chińczyk karbonowy Genesis zwróciłem bo to gniot był, Chińczyk był lepszy
    Potem kupiłem Sirui i z nim już zostałem bo w końcu mam to co chciałem.
    Teraz głowice usiłuje dobrać mam jedną Sirui na oku ale nie ma jej jeszcze w PL i Europie
    A po ostatnich akcjach z dystrybucją Chińczycy nie chcą mi jej sprowadzić

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misiak76 Zobacz posta
    Znam ten ból Zaczynałem od Manfrotto 55pro b aluminiowy + głowica= 4kg i z tym biegałem po Bieszczadach
    Potem Genesis i chińczyk karbonowy Genesis zwróciłem bo to gniot był, Chińczyk był lepszy
    Potem kupiłem Sirui i z nim już zostałem bo w końcu mam to co chciałem.
    Teraz głowice usiłuje dobrać mam jedną Sirui na oku ale nie ma jej jeszcze w PL i Europie
    A po ostatnich akcjach z dystrybucją Chińczycy nie chcą mi jej sprowadzić

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    No jest ten Manfrotto 55pro karbonowy i z głowica daje to 2,5 kg. Ma zaciski, czyli wszystko pasuje. Obejrzę jednak jeszcze tego 3LT i Benro. Z dwóch względów, waga i cena. 3LT ma jeszcze jedną przewagę, ponieważ da się go rozłożyć do 1,94 m. Czasem kadruję zza jakiegoś murka, czy barierki, które mi wchodza w kadr przy szerokim kącie, a podniesienie wyżej może pomóc. Benro za to skompletowałbym najtaniej. Ja niedawno zasuwałem z buta do schroniska pod Śnieżką ze sprzętem i innym wyposażeniem na kilka dni i przeklinałem każdy gram plecaka pod koniec drogi Te pół kilo różnicy, to w sumie jedna butelka wody, czy nawet jeden obiektyw. Ciężkie wybory w dobie takiego zalewu informacji
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  4. #14

    Domyślnie

    Rozumiem ten ból. Sam odchudzam swój zestaw jak mogę i szklarnie wymieniłem z f 2,8 na 4

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  5. #15

    Domyślnie

    3LT rozkłada się do wysokości 194 cm przy wysuniętej na całą długość kolumnie centralnej, a normalnie ledwo 4cm wyższy od Manfrotto 055Pro (144 vs 140 cm). Stabilność takiej konstrukcji wątpliwa.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    3LT rozkłada się do wysokości 194 cm przy wysuniętej na całą długość kolumnie centralnej, a normalnie ledwo 4cm wyższy od Manfrotto 055Pro (144 vs 140 cm). Stabilność takiej konstrukcji wątpliwa.
    Raczej nie będę go rozkładał do 194 cm z założonym teleobiektywem. W ogóle, pewnie z tego się skorzysta bardzo rzadko. Jest jeszcze kilka zalet: waga o pół kilo mniejsza z głowicą, przez możliwość złożenia nóg odwrotnie będzie miał około 10-11 cm mniej od Manfrotto po złożeniu, no i całość wyjdzie taniej. Decyzji jeszcze nie podejmowałem. Jutro mam nadziieję obejrzeć wszystkie, brane pod uwagę statywy i wtedy się zastanowię. Jak już wspominałem, Manfrotto na pewno przekonuje mnie sposobem blokowania nóg i ogólnie, znaczną tradycją w produkcji tego sprzętu.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  7. #17

    Domyślnie

    Skoro już zacząłem wątek w temacie 3LT, to podsumuję. Po obejrzeniu wczoraj kilku statywów zdecydowałem się na 3LT Winston 2.0. Oglądałem jeszcze Manfrotto MT055CXPRO3 i dwa Benro. Starszy model TAD37 i nowszy TMA37C. Przypadł mi do gustu Benro TAD37, aczkolwiek czuć było różnicę w jakości wykonania,zarówno w stosunku do Manfrotto, jak i 3LT. Jednak, cena czyni cuda. Gdyby nie fakt, że po zestrojeniu statywu z nową głowicą GX25, która zrobiła na mnie super wrażenie, okazało się, że nie da się ustawić aparatu do kadru pionowego. Podstawka pod głowicę na kolumnie centralnej była za szeroka i aparat się o nią opierał. Być może, znaczenie miał fakt, że używam na stałe płytek Peak Design, bo lubię używać ich uchwytu Capture. Oryginalna płytka do tej głowicy jest znacznie wyższa. Być może, była tak projektowana właśnie dlatego, że te podstawki są szerokie. Trochę szkoda, bo pewnie bym ten zestaw wziął w innym wypadku, a jednak nie chciałem rezygnować z używania płytki PD.
    Manfrotto oglądałem wcześniej i jak to Manfrotto, nie było się do czego czepić. System blokowania nóg zaciskami bardzo szybki i zasadniczo bym wolał takie rozwiązanie. Z głowicą jednak robi sie trochę ponad 2,5 kg, a ponadto, przez to, że nogi nie składają się odwrotnie, po złożeniu statyw ma 61 cm. Z głowicą pond 70. Wreszcie cena, w zależności od sklepu, od 2150 do 2280 za komplet.
    3LT waży z głowicą 2 kg. Producent deklaruje 40 kg udźwigu przy pierwszym stopniu rozstawienia nóg statywu. Nogi da się złożyć odwrotnie, więc już z głowicą statyw ma długość 61 cm po złożeniu. Dalej trochę za dużo do bagażu podręcznego, ale w tym przypadku jest możliwość łatwego odkręcenia każdej nogi,co ułatwia jego szybkie "skompaktowanie" w razie potrzeby. Stabilność testowałem z Tamronem 150-600 i nie mam zastrzeżeń. Głowica jest nieduża, ale bardzo starannie wykonana i wszystkie pokrętła pracują miękko, ale nie luźno. Jednym słowem, w sam raz. Statyw ma co prawda nogi zakręcane, ale nakrętki są bardzo duże i mają kształt umożliwiający wygodne operowanie, nawet w rękawicach. Na koniec, jest trochę oryginalny, bo całkiem kolorowy. Udało się zejsć z ceną dość znacznie, więc zdecydowałem się. Zobaczymy teraz jak z trwałością, ale to już inna historia.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 17:26
  2. Statyw
    By Emilnikon in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 05-01-2011, 16:59
  3. Velbon statyw Sherpa 750r i SLIK statyw PRO 500 DX
    By jassekp in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 22:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •