Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Co masz na myśli pisząc "słabo"?
    Żaden z filmów na YouTube nie ujawnił słabości systemu.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  2. #12

    Domyślnie

    Mówienie o słabym systemie błysku jest obecnie na wyrost. I tak jak ktoś chce zbudować studio to wybiera Godoxa/Quadralite.

    Wysłane z mojego kalkulatora Casio.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  3. #13

    Domyślnie

    Bardzo cenię strobosy, rzadko co tanie to dobre, ale takie własnie są. Za cenę jednej markowej masz tutaj zestaw.
    Ja posiadam 3x36 + navigator x i te maleństwa jeszcze mnie nie zawiodły.

  4. #14

    Domyślnie

    Dzięki. Stroboss 36 kupiony. Jeśli będzie mi pasował to dokupi jeszcze. Do Olympus e-1 ponad dekadę temu kupiłem systemowe chinczyki za 2x więcej niż ten Stroboss, a mialy mniejsze możliwości, więc postęp cenowy dokonał się srogi...
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  5. #15

    Domyślnie

    Bardzo zgrabna lampka (Stroboss 36) - działa OK w TTL i zaskakująco przyzwoicie da się to wyzwolić w trybie M błyskiem z lampeczki (lampusi? dołączonej do X-T3 ... dzięki za poradę.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  6. #16

    Domyślnie

    Chyba coś źle ustawiłem ...
    AF iluminator nie działa, gdy w stopce x-t3 jest Stroboss 36. Nie pamiętam czy wcześniej tak było, ale wydaje mi się, że działała biała lampka aparatu, teraz nie działa, choć włączony jest AF assist w opcjach aparatu (LED świeci po odpięciu lampy). Rozumiem, że sama lampa nie doświetla AF, tak? Miałem przerwę z Fuji i jego lampą, ostatnio biegałem trochę z Canonem, w którym lampa doświetla AF, dlatego natychmiast rzuciło mi się w oczy, gdy wróciłem do Fuji.
    Ostatnio edytowane przez NimnuL ; 19-12-2021 o 22:57
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  7. #17

    Domyślnie

    @NimnuL sprawdź czy nie masz wyłączonych dźwięków. Tryb cichy?
    Fuji

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    @NimnuL sprawdź czy nie masz wyłączonych dźwięków. Tryb cichy?
    Tak, wszystkie dźwięki wyłączone. To ma jakikolwiek związek?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Biała lampka świeci bez zapiętej lampy.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  9. #19

    Domyślnie

    Namówiliście mnie.
    Kupiłem sobie Strobossa 36F i moje pierwsze subiektywne wrażenia (jeszcze przed użyciem lampy) są takie:
    + bardzo dobrze wykonana (materiały, spasowanie elementów)
    + metalowa stopka
    + mały ale czytelny wyświetlacz
    + wysuwany biały odbłyśnik oraz panel rozpraszający (od 12 mm)
    + nasadka rozpraszająca (dyfuzor), podstawka i miękki futerał
    + zgrabna, mała i lekka (jak na lampę z pochylanym/podnoszonym/obrotowym palnikiem)
    + wpięta do X-E3 nie "przytłacza" i nie obciąża nadmiernie zestawu
    – mocowanie przy pomocy pokrętła, a nie szybkozłączki
    – pomarańczowe podświetlenie wyświetlacza (wiem, to bardzo subiektywne)
    – brak polskiej instrukcji obsługi (jest tylko angielska)
    A jak działa, przekonam się niebawem...
    Fujifilm X-E3 + Meike MK-XE3G | Fujinon 14/2,8, 23/2,0 | Samyang 75/1,8 | Quadralite Stroboss 36F | Lowepro Adventura SH 115 III | Tenba Tools BYOB + Packlite 10

  10. #20

    Domyślnie

    Mała poprawka. Wysłanie maila ze skanem dowodu zakupu lampy na adres Quadralite powoduje, że otrzymamy polską instrukcję lampy.
    Fujifilm X-E3 + Meike MK-XE3G | Fujinon 14/2,8, 23/2,0 | Samyang 75/1,8 | Quadralite Stroboss 36F | Lowepro Adventura SH 115 III | Tenba Tools BYOB + Packlite 10

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-08-2020, 14:41
  2. Niesytemowa lampa błyskowa do Fuji S3Pro
    By goblinos in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-09-2009, 16:02
  3. Co wybrać jesli chodzi o lampę błyskową
    By Andrzej1976 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-11-2008, 14:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •