Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Z50 vs M50

  1. #1

    Domyślnie Z50 vs M50

    Pomocy!!!
    1. Nikon Z50 + 16-50 VR DX + FTZ + N35 1.8G DX cena około 5400zł.
    2. Canon EOS M50 + 15-45 + 22 + adapter (canon) + C50 f/1.8 STM cena około 4500zł. Mogę zrezygnować z kita, 22 i 50 by mi wystarczyły. Wtedy cena by była około 4tys.zł.
    Zdjęcia głównie rodzinki (spacerki, imprezki, portreciki i widoczki).
    Zależy mi na jakości obrazka i ISO, ale jakość wykonania body też nie jest bez znaczenia.
    Możecie pomóc w wyborze? Ktoś miał styczność z jednym i drugim body?
    ps.
    Gdyby do Nikona był naleśnik taki jak Canon 22mm, to bym się nie zastanawiał.

  2. #2

    Domyślnie

    Dopuszczasz inne puszki? Np. Fujifilm X-E3 z 18-55/2.8-4.0 - dużo lepszy obiektyw w zestawie, całość za 3kpln obecnie, do tego systemowy 35/2.0 za 1 tysiąc i zostanie jeszcze na dodatki ... albo w zestawie z naleśnikiem 27/2.8 - z tą puszką to się robi kompakt do kieszeni.

    Z tych dwóch jednak chyba skłaniałbym się ku M50 ze względu na większą ilość natywnych obiektywów ... w tym naleśników właśnie.
    Ostatnio edytowane przez NimnuL ; 02-02-2021 o 17:25
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  3. #3

    Domyślnie

    Nie zastanawiałem się nad innymi.
    Teraz to mi namieszałeś

  4. #4

    Domyślnie

    Też bym postawił na Fuji. To najbardziej dojrzały system apsc bezlusterkowy. Mocowanie eos M jest zagrożone, bo już prawie pewne jest, że w tym roku pokaże się bezlustro apsc od Canona z mocowaniem RF. No chyba, że to ma być dla Ciebie system w który już nie będziesz "inwestował" to wtedy takie m50 z obiektywami Canona lub Sigmy dobrze się sprawdzą.

  5. #5

    Domyślnie

    Albo najnowszy E-X4 - kilka dni temu wyszedł - będzie droższy, ale może zaoferuje coś dla Ciebie, lub inne puszki Fuji - według mnie bardzo sensowne. Zawsze gdy kupowałem aparat (zmieniając system) patrzałem na dostępność i cenę obiektywów mnie interesujących i do tego dobierałem puszkę.
    Niedawno pozbyłem się Nikona Z6 na rzecz Fuji X-T3, póki co uważam, że to była dobra decyzja, ale niech się sezon ładnego światła zacznie na dobre to będę wiedział na pewno
    Na Fuji oczywiście nie namawiam, zwracam uwagę na inne możliwości na rynku ... obecnie Nikona - ze względu na marny wybór natywnych obiektywów - wolałbym zastapić SONY, który ma fajne i tanie szkła oraz dobre (choć dla mnie niewygodne ergonomicznie) korpusy.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    ...Mocowanie eos M jest zagrożone, bo już prawie pewne jest, że w tym roku pokaże się bezlustro apsc od Canona z mocowaniem RF....
    Tego nie wiedziałem.
    W takim razie M50 odpada.
    Teraz muszę popatrzeć na ceny jasnych szkieł do Fuji (jakiś naleśnik i coś do portretu 50-85mm).
    A do Nikona Z Sigma lub Tamron nic nie szykują?
    Ostatnio edytowane przez artur0372 ; 02-02-2021 o 17:59

  7. #7

    Domyślnie

    Do Fuji masz albo natywne, nieduże i porządne Fujinony ze światłem 2.0 (bo te 1.2 i 1.0 to overkill
    Są też alternatywy z AF https://www.cyfrowe.pl/obiektywy-do-...=/Viltrox.html lub dużo tańsze manualne.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Zastanów się nad SONY - tam są fajowe Sigmy Art.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artur0372 Zobacz posta
    Gdyby do Nikona był naleśnik taki jak Canon 22mm, to bym się nie zastanawiał.
    W planach Nikon na małe 28mm. Ale nie wiadomo czy będzie miał DXową cenę.
    D90 + 18-105 + 35 + 70-300 + 10-20 + 85

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •