Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 72

Wątek: Z5 czy D750

  1. #21

    Domyślnie

    Dzięki Odzio,
    a ISO do ile użyteczne?

  2. #22

    Domyślnie

    Czesc - przy podanych przez Ciebie kryteriach ( ważne czy bardzo ważne opcje wideo) zdecydowanie wygrywa Z5. Szczególnie połaczenie nowych możliwości pracy AF z trybami filmowymi jest bardzo przyjemne w użytkowaniu tego aparatu. Do fotografowania wolałbym D750 za ergonomię obsługi i jakość obrazu . Nie porównam zakresów użytecznej czułości bo bawię się w studio na niskich ISO.
    myślę co piszę

  3. #23
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zaintrygowałeś pewnie nie tylko mnie pisząc że D750 ma lepszą jakość obrazu, wiec rozwiń wątek, miałem Z5 tylko do pomacania i kilka zdjęć żeby sobie głównie szum na wysokich ISO porównać i tylko z podpiętym 50mm S.

  4. #24

    Domyślnie

    Mówienie o lepszym obrazku z d750 to żart jakiś. Jak już ktoś wypatrzy różnice to na korzyść Z5. Nie mówiąc już o kolorach, które z d750 są takie sobie (szczególnie kolor skóry).
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  5. #25
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Moim zdaniem od dawna JPG w Nikonie jest dużo lepszy i to chyba od D3400, D5500, D7500 i w Zetkach.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MR_ Zobacz posta
    Dzięki Odzio,
    a ISO do ile użyteczne?
    zależy do czego jest Ci potrzebne zdjęcie. Ostatnio moja siostra wywołała sobie zdjęcie siostrzeńca które aparat ustawił na 25k. Na odbitce 10x15cm wygląda zdecydowanie lepiej niż te, które robiła swoją komórką (fakt, że to jakiś tam budżetowiec). Do przeglądania na kompie dobrze naświetlone zdjęcie przy ISO 12k wg są zupełnie akceptowalne. Włosów na głowie modela nie policzysz ale nie jestem pikselowym zboczeńcem Ja się ogólnie przesiadłem z D700 - aparat świetny ale dopiero teraz widzę, że te kilka lat w rozwoju matryc jednak da się zauważyć

  7. #27

    Domyślnie

    Nie tylko jpeg, bo rawy też poszły do przodu. W nowszych body po zgraniu na komputer na starcie kolory są przyjemniejsze - nawet nie chce sobie przypominać jaką walkę miałem z każdym zdjęciem przy d750 aby skóra wyglądała zdrowo, a nie zielonkawo.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  8. #28
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale raw to raw, czyli surowy plik i co ci się tam wczyta to nie ma znaczenia przecież, nie ma co wałkować tematu kolorów w raw bo będzie znowu śmiesznie

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Nie tylko jpeg, bo rawy też poszły do przodu.
    Co tam mogło pójść do przodu? Co najwyżej profil koloru w wywoływarce RAW-ów może być lepszy lub gorszy.

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    W nowszych body po zgraniu na komputer na starcie kolory są przyjemniejsze - nawet nie chce sobie przypominać jaką walkę miałem z każdym zdjęciem przy d750 aby skóra wyglądała zdrowo, a nie zielonkawo.
    Przed Nikonem miałem Pentaksa i co by o tym systemie nie mówić kolory miał najlepsze. Przesiadka na Nikona była małym zaskoczeniem. Niemniej powalczyłem trochę jak Ty, ale nie całkiem bo nie z każdym zdjęciem a profilem aparatu. Poeksperymentowałem z ustawieniami LR w zakładce Camera Calibration i teraz jest bardzo dobrze.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Nie tylko jpeg, bo rawy też poszły do przodu. W nowszych body po zgraniu na komputer na starcie kolory są przyjemniejsze - nawet nie chce sobie przypominać jaką walkę miałem z każdym zdjęciem przy d750 aby skóra wyglądała zdrowo, a nie zielonkawo.
    Nie raz spotkałem się z informacjami, że d750 bardzo przyzwoicie obrazuje. Potwierdzam jednak Twoją opinię. Z tą skórą miałem większe problemy na C1 w D750 niż w D700. Jak sobie sprawię Zetkę będzie w tej kwestii na pewno lepiej?
    D70s + D300 + D700 + D750 + S 14-24/2,8 + S35/1,4 + N50/1,8 + N24-70/2,8 + N70-200/2,8 VRII + SB-800 + SB-900 + Zenit 122 + SLIK PX RO 500D

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D750 Err Mup
    By MR_ in forum Serwis
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-10-2020, 11:41
  2. d750 AFC S d9 d51 3d
    By Manowo in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-12-2015, 22:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •