Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie Zmiana systemu na bezlusterkowy - co wybrać

    Witam,

    Na początku pozdrawiam wszystkich użytkowników, gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum.
    Jeżeli nie trafiłem z miejscem na tego posta to bardzo przepraszam.

    W związku z coraz bardziej rozpowszechniającymi się bezlusterkowcami postanowiłem również zaktualizować posiadany przez siebie sprzęt. Do tej pory cały czas używałem cyfrowego systemu Canona, najpierw 350D, teraz 7D/5D. Jednak doszedłem do wniosku, że po 40-stce czas jest na jakieś większe zmiany i po przeglądnięciu sporej ilości materiałów i jakiś w zasadzie niewielkich testach doszedłem do wniosku, że postawię na Nikona Z6 II lub Z7 II.

    Fotografią zajmują się amatorsko... głównie pejzaże, przyroda nieożywiona, architektura, panoramy. Nie wykonuję jakiś zdjęć sportowych itp. Aparat używam głównie do zdjęć, a do filmów mam kamerę sportową Sony.
    Budżet, który przewiduję przeznaczyć na aparat + obiektyw to 18-20 kPLN.

    I teraz bardzo proszę doradzić mi co kupić, bo...
    Zestaw Z6 II + Nikkor Z 24-70mm f/2.8 S
    Zestaw Z6 II + ???
    Zestaw Z7 II + ??? (tutaj następuje przekroczenie budżetu w przypadku obiektywu jak wyżej)

    Wydaje mi się że 10 kPLN za Nikkor Z 24-70mm f/2.8 S to jest dość drogo. Czym równorzędnym można by zastąpić taki zestaw z wybierając Nikkor F, Sigma, Tokina czy Tamron, żeby było kompatybilne z przejściówką i wszystkimi funkcjami Z? W Canonie korzystałemm z zestawu 18-35 f/2.8, 24-105 f/4, 70-300. W Nikonie jakoś nie widziałem czegoś podobnego do 24-105 i w ogóle "zazębiającego się". Docelowo planowałbym zakup obiektywów pokrywających ogniskowe 18-300.

    Pozdrawiam
    Piotr

  2. #2

    Domyślnie

    Pytanie czy robisz wydruki i zamierzasz sprzedawać fotki no i czy zależy Tobie na F2,8

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  3. #3

    Domyślnie

    Nie mam żadnego bezlustra, ale wydaje mi się, że dla Twoich potrzeb wystarczy Z7, zmiany w drugiej wersji nie są aż tak istotne z punktu widzenia fotografii krajobrazu czy architektury (ta sama matryca). Jeden slot na karty też chyba nie robi większego problemu. Nie wiem też, czy w Twoim przypadku 2.8 w zoomie 24-70 jest niezbędne.

    Za 14000 zł kupisz Z7 z adapterem FTZ i natywnym obiektywem 24-70/4. Karta XQD/CFe 120 GB to 1000 zł. Do tego Nikkor AF-P 70-300/4.5-5.6 2500 zł. Jako uzupełnienie szeroki kąt Tamron 17-35/2.8-4.0 2300 zł. Łącznie 19800 zł. Dwa ostatnie obiektywy są oczywiście z bagnetem F, stąd konieczność posiadania adaptera FTZ.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,

    Robię wydruki nie większe niż format A2.
    Dla obiektywu 25-70 i więcej nie jest mi potrzebne f/2.8 wystarczy f/4, ale dla obiektywu szerokokątnego zakładam f/2.8 z uwagi na wnętrza budynków.

    Pozdrawiam
    Piotr

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    Nie mam żadnego bezlustra, ale wydaje mi się, że dla Twoich potrzeb wystarczy Z7, zmiany w drugiej wersji nie są aż tak istotne z punktu widzenia fotografii krajobrazu czy architektury (ta sama matryca). Jeden slot na karty też chyba nie robi większego problemu. Nie wiem też, czy w Twoim przypadku 2.8 w zoomie 24-70 jest niezbędne.

    Za 14000 zł kupisz Z7 z adapterem FTZ i natywnym obiektywem 24-70/4. Karta XQD/CFe 120 GB to 1000 zł. Do tego Nikkor AF-P 70-300/4.5-5.6 2500 zł. Jako uzupełnienie szeroki kąt Tamron 17-35/2.8-4.0 2300 zł. Łącznie 19800 zł. Dwa ostatnie obiektywy są oczywiście z bagnetem F, stąd konieczność posiadania adaptera FTZ.
    Witam,
    Dla 24-70 nie jest mi niezbędne f/2.8m, dla szerszego kąta już tak.
    Właśnie się zastanawiałem nad tym kitowym obiektywem, ale jakoś nie mogę się przekonać, chociaż posiadane przeze mnie 24-105 Canona też było dołączone do 5D, więc może byłoby to dobre rozwiązanie. Czy ktoś może się wypowiedzieć, co do tego obiektywu?
    Pozdrawiam

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to czekaj na tego 24-120 f/4, sam jestem ciekaw czy będzie zgrabny i jak cenowo.
    Sporo ludzi chwali sobie nowego 24-200 mimo że to f/4-6.3 ale patrząc na konkurencyjny Canon to jest jasność w Nikonie
    Dlaczego wybierasz miedzy dwójkami, coś jest ci potrzebne w tym co dodano w modelach II ?
    Zerknij na 14-30 do Zetek, a 24-70 możesz zapchać dość tanim Tamron G2 przez FTZ, tak samo jak 70-200.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    Nie mam żadnego bezlustra, ale wydaje mi się...

    Za 14000 zł kupisz Z7 z adapterem FTZ i natywnym obiektywem 24-70/4. Karta XQD/CFe 120 GB to 1000 zł. Do tego Nikkor AF-P 70-300/4.5-5.6 2500 zł. Jako uzupełnienie szeroki kąt Tamron 17-35/2.8-4.0 2300 zł. Łącznie 19800 zł. Dwa ostatnie obiektywy są oczywiście z bagnetem F, stąd konieczność posiadania adaptera FTZ.
    W zasadzie pierwsze pół zdania wyjaśnia sensowność dalszej porady

    Chyba najbardziej bezsensowym rozwiązaniem byłoby dla posiadacza Canona kupienie Nikona Z, po czym dokupowanie obiektywów na bagnet F. To jest tak absurdalne dla kogoś, kto chce ulokować w sprzęt 20k i cieszyć się zaletami ML, że trudno dyskutować.

    @piotr_layner Nikon Z7 czy Z6 to bardzo dobre aparaty. Ale dlaczego nie kupisz Canona, skoro chyba masz do niego jakieś obiektywy, jesteś przyzwyczajony do obsługi, itd? Jeśli masz szkła, to tak, adapter będzie upierdliwy ale pozwoli uniknąć sprzedawania organów swego ciała dla sfinansowania zachcianki

    Do Nikona (Canona chyba też) na razie nie widać na horyzoncie Tamronów czy Sigm, będących alternatywą dla 24-70/2.8 czy uwa. Chcesz takie szkła, kup Sony. Różnica jest jeszcze taka, że na Sony szkła innych firm działają bez większych zarzutów oraz masz korektę cyfrową obiektywu z automatu. W Nikonie (Canonie) musisz sam stosować profile przy wywoływaniu zdjęcia w zewnętrznym programie.

    Chcesz Nikona to zaakceptuj cenę firmowych szkieł, będziesz miał dobry sprzęt. Obecnie nic sensownego a tańszego nie podłączysz, bo nie ma (poza jakimiś rodzynkami).

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Na Nikon Z można podpinać bez problemu z AF obiektywy od lustrzanek Canon, do wyboru jest ponad 10 modeli adapterów od w miarę tanich po dość drogie ale sprawdzonych firm.
    Jednak zgadzam się z tym że to takie troszkę na siłę kombinacje, tu faktycznie sugerowałbym się czymś od Canona.

  8. #8

    Domyślnie

    A jakie kolega @piotr_layner ma szkła Canona na dzisiaj?

  9. #9

    Domyślnie

    Może Panasonic S5
    Do tego masz 24-105, 20-60, 14-24 i wiele innych
    R | 35 | 50 | 135

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    W zasadzie pierwsze pół zdania wyjaśnia sensowność dalszej porady

    Chyba najbardziej bezsensowym rozwiązaniem byłoby dla posiadacza Canona kupienie Nikona Z, po czym dokupowanie obiektywów na bagnet F. To jest tak absurdalne dla kogoś, kto chce ulokować w sprzęt 20k i cieszyć się zaletami ML, że trudno dyskutować.

    @piotr_layner Nikon Z7 czy Z6 to bardzo dobre aparaty. Ale dlaczego nie kupisz Canona, skoro chyba masz do niego jakieś obiektywy, jesteś przyzwyczajony do obsługi, itd? Jeśli masz szkła, to tak, adapter będzie upierdliwy ale pozwoli uniknąć sprzedawania organów swego ciała dla sfinansowania zachcianki

    Do Nikona (Canona chyba też) na razie nie widać na horyzoncie Tamronów czy Sigm, będących alternatywą dla 24-70/2.8 czy uwa. Chcesz takie szkła, kup Sony. Różnica jest jeszcze taka, że na Sony szkła innych firm działają bez większych zarzutów oraz masz korektę cyfrową obiektywu z automatu. W Nikonie (Canonie) musisz sam stosować profile przy wywoływaniu zdjęcia w zewnętrznym programie.

    Chcesz Nikona to zaakceptuj cenę firmowych szkieł, będziesz miał dobry sprzęt. Obecnie nic sensownego a tańszego nie podłączysz, bo nie ma (poza jakimiś rodzynkami).
    Witam,

    Canon R6 to 12,5 kPLN, Canon R może i tańszy i matryca większa, ale po prostu jakoś mi "nie leży". Wszystkie obiektywy co mam i tak będę musiał podłączać przez przejściówkę, ale to raczej bez znaczenia mi się wydaje.
    W związku z cenami Nikonów w stosunku do Canon R6, jakoś wydało mi się sensowne, aby po prostu zmienić system.

    Brałem również pod uwagę Sony A7 III, bo dobra cena jest ostatnio, ale jednak doszedłem do wniosku, że lepszym rozwiązaniem będzie Nikon. Zresztą jakbym mógł w ogóle kupić Sony po tym jako wykupiło moją ulubioną Minoltę, gdzie na Dynax'ie 5D objaśniam córce jak działa lustrzanka i co to jest klisza, a co to jest matryca, ale dobrze chociaż, że baterie CR2 mi się nie śnią po nocach .

    Biorę pod uwagę mkII, bo kolejna wersja wydaje się poprawiać błędy w poprzedniej, ale faktycznie, to co zostało wprowadzone w mkII do szczęścia nie jest mi potrzebne biorąc pod uwagę to co fotografuję.
    Jeżeli kupowałbym Z7, to mógłbym do tego kupić 24-70 f/2.8.
    Czy kitowy 24-70 f/4 jest wystarczający, czy się zdołuję, bo może lepszy będzie jakiś F przez przejściówkę za te same pieniądze, co nie wydaje mi się złym rozwiązaniem skoro przejściówka przenosi wszystko.
    Jeżeli kitowy jest w porządku to kupiłbym Z7 + 24-70 mm f/4 i wtedy po niedługim czasie byłbym w stanie dokupić 14-24mm f/2.8, o ile oczywiście nie musiałbym sobie wcześniej mieszkania szukać po wykopaniu z domu przez żonę.

    Pozdrawiam
    Piotr

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D7100 na D7200 czy zmiana systemu na bezlusterkowy (micro 4/3 , aps-c)
    By mamil_km in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-08-2018, 14:11
  2. zmiana systemu
    By dodek200 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-05-2018, 12:05
  3. Zmiana systemu
    By Kopytkov in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 01-02-2014, 23:50
  4. Zmiana systemu- co wybrac.
    By navigator_s9 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 26-11-2010, 20:13
  5. Zmiana systemu
    By d_zbik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-06-2010, 13:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •