Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Na co f/2.8 w UWA ?
    Nikkor 24-70 f/4 S moim zdaniem i nie tylko jest świetny, mocno nie doceniany obiektyw bo często ludzie je wywalają nowe za śmieszne pieniądze.
    Zetki są sprzedawane też w zestawie z 14-30 f/4 co czasami wychodzi bardzo opłacalnie.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    A jakie kolega @piotr_layner ma szkła Canona na dzisiaj?
    Tokina AT-X 11-16 f/2.8 do APS-C
    Tokina AT-X 17-35 f/4
    Tamron 17-50 f/2.8 do APS-C
    Canon 24-105 f/4
    Canon 70-300mm f/4-5.6
    i jakaś tam Sigma dla potomnych dopięta do 350D
    nie piszę z domu, więc sorry za jakieś tam drobne błędy w ogniskowych

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Na co f/2.8 w UWA ?
    Nikkor 24-70 f/4 S moim zdaniem i nie tylko jest świetny, mocno nie doceniany obiektyw bo często ludzie je wywalają nowe za śmieszne pieniądze.
    Zetki są sprzedawane też w zestawie z 14-30 f/4 co czasami wychodzi bardzo opłacalnie.
    f/2.8 w UWA bo w kościółku, cerkwi za jasno nie jest i tam się przydaje, żeby objąć kadrem trochę więcej niż ołtarz - tylko to są zdjęcia nie związane ze ślubami tylko zabytkami
    No i właśnie stąd moje pytanie o obiektyw kitowy, bo 24-105 f/4, który był sprzedawany z Canonem 5D jest bardzo dobrym obiektywem, natomiast do 7D był dołączany jakiś marny, którego nawet nie kupowałem tylko od razu kupiłem Tamrona f/2.8. Nie wiem tutaj jaka jest polityka Nikona w tym zakresie, ale raczej przeglądając YouTube widziałem połączenie Z-tki z 24-70 f/2.8 (może za profesjonalne filmiki oglądałem ) Mi światło 2.8 w obiektywie >24 mm nie jest jakoś specjalnie potrzebne.

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotr_layner Zobacz posta
    f/2.8 w UWA bo w kościółku, cerkwi za jasno nie jest i tam się przydaje, żeby objąć kadrem trochę więcej niż ołtarz - tylko to są zdjęcia nie związane ze ślubami tylko zabytkami
    Czyli to co ja lubię
    Zazwyczaj f/4 ustawiałem mimo że miałem f/2.8 na 17mm co daje i tak wielką głębie ale f/4 lepsze i przy takim ISO jakie ma Z6 ( ciut gorsze Z7 ) i przy świetnej stabilizacji to nie ma powodu żeby kombinować z f/2.8.
    Zobacz tu ekstremalne wyciąganie z ciemności

    Odpuść sobie f/2.8 w 24-70 jeśli to nie zawodowe zastosowania.

  4. #14

    Domyślnie

    Witam,

    Czy ktoś miał do czynienia z adapterem Viltrox adapter bagnetowy EF-Z - Canon EF do Nikon Z. Miałbym takie rozwiązanie "tymczasowe".

    Pozdrawiam
    Piotr

  5. #15

    Domyślnie

    Jeśli nie chcesz Canona to ok. Z tego co widzę to 24-105/4 mógłby być uzupełnieniem czy takim zoomem spacerowym przez adapter. Ale moim zdaniem adaptery to z jednej strony niewygodne rozwiązanie, z drugiej obiektywy do ML są zwyczajnie lepsze i warto zrobić taki upgrade.

    Moim zdaniem na początek zdecyduj się na 100% czy chcesz matrycę 24 Mpix, czy powyżej 42. To jest jednak spora różnica, po pierwsze w cenie ~x2 (Panas S1R był tu chlubnym wyjątkiem, ale chyba już po promocji), po drugie byle czego nie podepniesz do gęstej matrycy bo czaru nie będzie. Nowe kity do ML moim zdaniem są w większości bardzo dobre, czy to f4 czy f4-6.3, itp. Jasne uwa doskonale rozumiem od czasu Tokiny 11-16/2.8, widzę że masz podobne doświadczenia . Natomiast zamiast ciężkiego zooma wolę małą stałkę uwa, szczerze mówiąc na zoomy nawet nie patrzę od kiedy w ww Tokinie w 90% i tak używałem 11 mm.

    Niestety wybór szkieł do Nikona Z jest jaki jest, sam szybko ogarniesz Gdybyś mimo wszystko dał szansę Sony to chętnie coś podpowiem. Sam skusiłem się na R-kę z 42Mpix i trochę orientowałem się w ofercie szkieł, coś tam nawet kupiłem Skusiłem się zwłaszcza dla dużego wyboru obiektywów, choć jeśli chcesz 2-3 zoomy to faktycznie dużej filozofii tu nie ma, do dostania w (prawie) każdym systemie, kwestia ceny.

  6. #16

    Domyślnie

    Już naganiacze innych marek się pokazali
    Kolega się już jakoś określił i zadaje konkretne pytania. Więc mu odpowiadajcie na nie.
    Z7 czy Z7 ll różnica pomiędzy nimi jest w Af wg mnie najwazniejsza. Z7 potrafi się zgubić w ciemnym budynku Z7 ll już tego problemu nie ma i po prostu śmiga. W jakości obrazka nie ma różnicy pomiędzy tymi korpusami.
    Adaptera na obiektywy Canona używał kolega i był zadowolony do czasu aż podpiął pierwszy obiektyw z bagnetem Z. Po nim wszystkie szkła i przejściówkę sprzedał i kupił systemowe szkła.

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  7. #17

    Domyślnie

    @misiak76 Zaktualizuj swoją stopkę o te Z7 i Z7II

    Dziękuję za upomnienie panie administratorze, poprawię się

  8. #18

    Domyślnie

    A po co. D90 mi wystarcza zwłaszcza, że teraz córka się nim bawi i cieszy się każdym zdjęciem nim wykonanym
    A tak na serio to nie potrafię tej stopki zmienić, dwa razy już próbowałem

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  9. #19

    Domyślnie

    @Misiak Dasz radę! Na forum technicznym bądź co bądź będziesz miał od razu duży plus

    Jeszcze Cię ostatni raz podrażnię tym naganiactwem, napiszę że cena Sony A7RIII to aktualnie około 9k zł brutto po cashback
    Z Tamronami 17-28/2.8 oraz 28-75/2.8 wyjdzie około 16k zł.
    @piotr_layner Ceny kart XQD/CFekspress stają się bardziej ludzkie, o ile oczywiście nie potrzebujesz dużo pojemności i np. 1 karta wystarczy. W każdym razie weź to pod uwagę żebyś nie był zdziwiony.

  10. #20

    Domyślnie

    Od dziś Nikon daje natychmiastowy rabat 700 zł na Zetki

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D7100 na D7200 czy zmiana systemu na bezlusterkowy (micro 4/3 , aps-c)
    By mamil_km in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-08-2018, 14:11
  2. zmiana systemu
    By dodek200 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-05-2018, 12:05
  3. Zmiana systemu
    By Kopytkov in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 01-02-2014, 23:50
  4. Zmiana systemu- co wybrac.
    By navigator_s9 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 26-11-2010, 20:13
  5. Zmiana systemu
    By d_zbik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-06-2010, 13:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •