Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    potwierdzam 28-105, ewentualnie 28-70, choć przypuszczam, że cena będzie zbliżona, ale przy 105 zyskuje się ogniskową "portretową" i podstawowe makro w "gratisie"
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  2. #12

    Domyślnie

    A jak wygląda sprawa AF w konfrontacji 28-70 vs 28-105??.
    Czy to te czasy gdzie praktycznie był jeden rodzaj AF. Robiłem kiedyś kliszakiem pożyczonym F65 pewnie z kitem 28-80 ale pracy Af nie pamiętam, czy te szkiełka inaczej ostrzą tzn. lepiej na cyfrze??

  3. #13

    Domyślnie

    Zarówno jeden i drugi to obiektywy bez silnika czyli tzw. szkła z af na śrubokręt. N 28-70 nie używałem natomiast N 28-105 jest całkiem żwawy pod względem szybkości af (to jest obiektyw z IF) - chociaż to też będzie zależeć od korpusu. W pozycji macro ustawianie ostrości trwa dłużej ale obiektyw ma wtedy większy zakres do przelotu. Co do celności af to nie miałem zastrzeżeń.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Darek72 Zobacz posta
    Zarówno jeden i drugi to obiektywy bez silnika czyli tzw. szkła z af na śrubokręt. N 28-70 nie używałem natomiast N 28-105 jest całkiem żwawy pod względem szybkości af (to jest obiektyw z IF) - chociaż to też będzie zależeć od korpusu. W pozycji macro ustawianie ostrości trwa dłużej ale obiektyw ma wtedy większy zakres do przelotu. Co do celności af to nie miałem zastrzeżeń.
    wiesz/cie nigdy nie patrzyłem na obiektywy pod tym kątem, przesiadłem się z C i to mój pierwszy żółty bolid i teraz dopiero czytam jaki szkło i do czego, więc każda rada, opinia od Was jest na wagę złota. Z uwagi na to że na razie nie finansów na "lepsze szkło" to szukam na razie to czego szukam jak w opisie napisałem ,chciałbym się pobawić systemem, ustawieniami poznać...jak ogarnę wszystko powoli to czuję że wtedy da mi zabawa z systemem pełną satysfakcję i jeszcze raz dziękuję za wszystkie sugestie to tak to ogółu

    p.s nie wiem jak działa af na śrubokręt a ten wbudowany ale może yt pomożę

  5. #15

    Domyślnie

    Na bagnecie Nikonow jest sprzęgło mechaniczne, które wystaje i wygląda jak zaokrąglona końcówka śrubokrętu plaskiego. Obiektywy z mechanicznym af na śrubokręt mają odpowiednio główkę śruby
    Obiektywy z af wbudowanym mają swój silnik, coś jak canon usm.
    Śrubokręt rzezi i terkocze, silnik ultradźwiękowy af jest prawie niesłyszalny.
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 30-01-2021 o 12:04

  6. #16

    Domyślnie

    Kupiłem kiedyś f401 bo stan był fabryczny.
    W komplecie ten byle jaki 35-70. Okazało się, że to fajne szkło. Bardzo często szedł z d700 na miasto czy spacer. Bo bardzo małe, ostre na d700...

    Kiedyś wraz z inną puszką wpadł do wody. Górski potok. Leżał na półce że dwa tygodnie. Działał.
    Puściłem go na beton, upadł, i teges tyle z tego. Ale był lat parę.
    Ja bym nie skreślał tego szkła. Bo tanie, małe, ostre, pancerne. Do d700 spokojnie wystarczy MZ.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    Kupiłem kiedyś f401 bo stan był fabryczny.
    W komplecie ten byle jaki 35-70. Okazało się, że to fajne szkło. Bardzo często szedł z d700 na miasto czy spacer. Bo bardzo małe, ostre na d700...

    Kiedyś wraz z inną puszką wpadł do wody. Górski potok. Leżał na półce że dwa tygodnie. Działał.
    Puściłem go na beton, upadł, i teges tyle z tego. Ale był lat parę.
    Ja bym nie skreślał tego szkła. Bo tanie, małe, ostre, pancerne. Do d700 spokojnie wystarczy MZ.
    Może masz rację reszta tj. 28-70,105 są mało dostępne gdzie 35-70 jest od trochę i ciut ciut , plakatów nie będę drukował a do nauki systemu i menu 700-tki starczy
    Będzie to jakieś doświadczenie zawsze a mały spacerniak się przyda pod ręką
    Przemyślę to na poważnie..

  8. #18

    Domyślnie

    sprawdzaj przy kupnie akurat 35-70 bardzo lubił mieć "pajęczynkę" w środku, a jest ich stosunkowo dużo bo często był to obiektyw "kitowy"
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #19

    Domyślnie

    Za psie pieniądze można wyrwać obecnie 35-70 f.28D - o ile pompka nie odstrasza, to jest to fenomenalne szkło (miałem dawno do d750).
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  10. #20

    Domyślnie

    [QUOTE=Teu;4161405]Za psie pieniądze można wyrwać obecnie 35-70 f.28D - o ile pompka nie odstrasza, to jest to fenomenalne szkło (miałem dawno do d750).[/QUOT

    Dzięki za poradę, muszę poczytać recenzję tego szkła z tego co zauważyłem to dosyć już solidniejsza mechanicznie konstrukcja no i światło 2.8 nie wiem jak ostrzy na pełnej dziurze, pompka nie wiem nie miałem do czynienia z takim mrozwiązaniem.
    Do tego 2x droższa niż "odpowiednik" plastik fantastik

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy do nikona
    By yllonka in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-07-2014, 10:54
  2. D7000, a stare obiektywy.
    By Wald in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 15-03-2011, 14:07
  3. stare obiektywy
    By vahanara65 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-11-2009, 21:55
  4. D3 a stare obiektywy
    By dvkoc in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 19-06-2008, 11:07
  5. Nikon D50 a stare obiektywy...
    By BlingBling in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-07-2006, 09:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •