Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Marki k. Warszawy
    Posty
    16

    Domyślnie Nikon Z5 nie działa poprawnie z HDMI

    Drodzy Forumowicze,

    Kupiłem Nikona Z5 z myślą o użytkowaniu go m.in. do streamingu. Tydzień temu podłączyłem go kablem HDMI do naszego miksera (BlackMagic) i wszystko działało ładnie (rozdzielczość Full HD, 30kl/s). Dzisiaj jednak odkryłem, że aparat zaczął wysyłać sygnał o niewłaściwej rozdzielczości (720x480, 60 kl/s). Nie pomagają zmiany ustawień dotyczących HDMI. Próbowałem już różnych kabli HDMI, urządzeń, zrobiłem aktualizację oprogramowania - nie pomogło.

    Z serwisu Nikona na razie nie otrzymałem odpowiedzi. Może ktoś z Was się spotkał z tym problemem? Wydaje mi się, że zdarzało się to też z Z6 i Z7 (znalazłem taki wątek na angielskich forach).

  2. #2

    Domyślnie

    A w ogóle Ci zadziałał z blackmagiciem? Jaki masz mikser?
    Pozdrawiam
    Marcin

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Marki k. Warszawy
    Posty
    16

    Domyślnie

    Tak, przed tygodniem działał, na tych samych kablach, z mikserem Blackmagic ATEM Mini.

  4. #4

    Domyślnie

    Zwykle z mikserami blackamgic jest problem z sygnałami bez przeplotu. Ja podłączając do mikserów aparaty czy kamery, które nie mają wyjścia z przeplotem "i" stosuję skaler. Ale skoro działał to znaczy że to wyłącznie kwestia ustawień.
    Edit: skoro działał to przeprowadź solidny research co zostało zmienione, wbrew pozorom mają tu znaczenie najdrobniejsze szczegóły.
    Pozdrawiam
    Marcin

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Marki k. Warszawy
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    skoro działał to przeprowadź solidny research co zostało zmienione, wbrew pozorom mają tu znaczenie najdrobniejsze szczegóły.
    Wydaje mi się, że sprawdziłem wszystko, resetowałem też aparat do ustawień fabrycznych, na których sygnał z HDMI był prawidłowy. Kontaktowałem się z serwisem, zalecili wysłanie do Warszawy, żeby aparat sprawdził technik. Dam znać, co dalej

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-08-2017, 15:53
  2. Czy przez HDMI działa tethering?
    By spiritus in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-01-2016, 13:27
  3. Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 21:35
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-07-2011, 23:41
  5. Gniazdo HDMI-Nikon D90
    By jarekf34 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-10-2010, 19:53

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •