Close

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 73
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Jestem raczej praktykiem. O ile małe aparaty Fuji spełniają swoje zadanie o tyle jeśli mają być duże klocki to lepsze efekty są ff.
    Generalnie się zgadzam. Z tą uwagą, że jeśli aparat miałby być dużym klockiem, to wolałbym go w ogóle nie mieć i zmienić hobby Na szczęście małych aparatów nie brakuje.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Generalnie się zgadzam. Z tą uwagą, że jeśli aparat miałby być dużym klockiem, to wolałbym go w ogóle nie mieć i zmienić hobby Na szczęście małych aparatów nie brakuje.
    Generalnie to mógłbyś już zrobić jakiś test tego x100v, masz go już chyba 2 mies ?
    x100f jest dla mnie OK ale te nowe opcyjki do symulacji z Vce kuszą i lepsze szkiełko. A nie wiem na ile wady (m.in brak dpada, grzejąca się bateria) realnie przeszkadzają ...
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 27-01-2021 o 14:59
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #43

    Domyślnie

    Właśnie zacząłem pisać recenzję X-T30, więc X100V pewnie sobie poczeka do kwietnia przy moim tempie
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #44

    Domyślnie

    Ale ja używałem FF, w bezlustrze Z6 przez kilka miesięcy oraz Sony A7II przez tydzień. Dslr też miałem, np. Canon 5D.
    Na moje potrzeby FF ma zbyt duże i drugie obiektywy, a jakości i możliwości wynikających z tej matrycy ani nie docenię ani nie wykorzystam.
    Dla mnie istotny jest element "zabawy/radości" wynikający z używania sprzętu, a ten współczynnik był bardzo wysoki w starym Olympus e-1. Tego nie dostałem ani w Z6 ani A7II. Przyjemność sprawiał mi za to Olympus OM-D.
    Wychowywałem się na Zenicie, Practical, Pentacon Six, Yashica itp. więc wiesz, niedawna przesiadka na bezlustro to był dla mnie sukces
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Przyjemność sprawiał mi za to Olympus OM-D.
    To czemu nie idziesz w OM-D? Ja po latach w Fuji cały sprzęt podróżniczo-specerowy przeniosełem do Olka, Fuji został "tylko" do streeta ("tylko", bo to 75% moich zdjęć).
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #46

    Domyślnie

    A więc Fuji powinieneś polubić. Dla mnie to jeden z najfajnieszych aparatów, jeśli nie najfajniejszy

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Ale ja używałem FF, w bezlustrze Z6 przez kilka miesięcy oraz Sony A7II przez tydzień. Dslr też miałem, np. Canon 5D.
    Na moje potrzeby FF ma zbyt duże i drugie obiektywy, a jakości i możliwości wynikających z tej matrycy ani nie docenię ani nie wykorzystam.
    Dla mnie istotny jest element "zabawy/radości" wynikający z używania sprzętu, a ten współczynnik był bardzo wysoki w starym Olympus e-1. Tego nie dostałem ani w Z6 ani A7II. Przyjemność sprawiał mi za to Olympus OM-D.
    Wychowywałem się na Zenicie, Practical, Pentacon Six, Yashica itp. więc wiesz, niedawna przesiadka na bezlustro to był dla mnie sukces
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    A nie wiem na ile wady (m.in brak dpada, grzejąca się bateria) realnie przeszkadzają ...
    Nie przeszkadzają w ogóle. Do braku D-pada już się przyzwyczaiłem w kilku innych modelach, z którymi miałem do czynienia. A to grzanie się to robienie wideł z igły. Miałem już aparaty, które potrafiły się konkretnie zagrzać, a X100V daje tylko lekkie ciepełko
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #48

    Domyślnie

    Proponuję zapoznanie z Fuji X-T30.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    To czemu nie idziesz w OM-D?
    Robiłem poważne przymiarki do OM-D E-M1 z 12-40/2.8 Pro na start, ale finalnie spłoszyła mnie informacja o sprzedaży działu foto przez Olympusa i przestałem się tym sprzętem interesować. Być może niesłusznie. Nie chciałem jednak zostać z martwym systemem w dłoni, tak jak z 4/3 - ten miał być rozwijany o nowe obiektywy i aparaty, a jednak tak się nie stało, a cokolwiek dobrego było kosmicznie kosztowne. Pamiętam jak na forach typu Cyberfoto itp. użytkownicy 4/3 piali z zachwytu jakie to obiektywy Zuiko są doskonałe, jasne i piękne, ale praktycznie nikt ich nie miał. Wychwalano kosztujące ponad 2000zł Zuiko 50/2 pod niebiosa (jakie to jest uszczelnione, dobre jakościowo, w dodatko makro) ale nie znałem nikogo na forum, kto ten obiektyw miał, podczas gdy użytkownicy Canona czy Nikona w tym czasie kupowali 50/1.8 za 400zł (a za 2000zl mieli 50/1.4 czy tam 80/1. i śmiali się z Olympusowców. Faktycznie od względem obiektywów micro4/3 wygląda o niebo lepiej niż poprzednik ale już tak wiele razy zmieniałem system, że tym razem chce kupić kilka dobrych obiektów i zostać z nimi na dłużej, a zmieniać tylko body, co w przypadku Olympusa może się nie udać za kilka lat.
    Ostatnio edytowane przez NimnuL ; 27-01-2021 o 15:40
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  10. #50

    Domyślnie

    To zamierzchłe czasy, wtedy 4/3 był nowym systemem i po prostu był drogi na tle konkurencji. Dziś wszystkie systemy są nowe, więc wszyscy mają drogo. Jest sprawiedliwie
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •