Close

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 73
  1. #31

    Domyślnie

    Ja tam światła bym nie zamienił zamiast AF. Szczególnie tak dobrego jak w 50 f2.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  2. #32

    Domyślnie

    Gdybym operował takimi pieniążkami to wziąłbym X-T30 + 23F2 + 56 F1.2

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Dziękuję za zwrócenie uwagi na x-t100, nie wiem czemu całkowicie ominąłem ten model. X-t200 nie jest lepszy?

    Gdzie się on plasuje w aparatach Fujifilm? Pomiędzy X-T30 a X-T3?
    Z modelu 1 cyfrowego po okrojeniu jest model 2 cyfrowy (lub seria E), z dwucyfrowego po okrojeniu trzycyfrowy ( z wyłączeniem tych ze stałym obiektywem 100s/100t/100f/100v) to tak w uproszczeniu.
    Jest jeszcze seria Pro oraz H, a od niedawna S
    Ostatnio edytowane przez czomolungma ; 26-01-2021 o 23:46

  3. #33

    Domyślnie

    Tak, zastanawiam się też nad bardzo jasnym manualnym obiektywem do sytuacji w których jest czas na zabawę pierścieniem ostrości. Ale to tylko jako dodatek, a nie zamiennik 50/2 lub 35/2. Staloogniskowy będzie także na miasto do szybszych sytuacji. Dziękuję za sugestie.

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @czomolungma
    Dziękuję za proste wyjaśnienie. Przez moment byłem zgubiony w ilości numerków Fuji.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Z6 z obiektywem i dodatkami (lampa, karty, akumulatory, filtry) ściągnąłem sobie z USA za 4800zl i tylko dlatego go na kilka tygodni kupiłem, żeby się po prostu pobawić.
    To cena z cłem i VATem? W jaki sposób Ci się udało trafić taką cenę, jakaś okazja wypatrzona?

  5. #35

    Domyślnie

    @lukasz_kk
    Zapomniałem nadmienić, że kupiłem ten aparat używany od znajomego, który ciągle kupuje nowości i zmienia sprzęt. Aparat miał niecałe 8 tys. zdjęć przebiegu i wyglądał jak nowy. 4800zł to już cena końcowa, obyło się bez VATu i Cła bo przyleciał w bagażu podręcznym. Innymi słowy - okazja.


    Taka ciekawostka - X-T3 wydaje się być powszechnie niedostępny (przynajmniej w zestawie z 16-80) pomimo statusu dostępności w sklepach www. Obdzwoniłem kilka sklepów w tym dwa autoryzowane punkty - w każdym mi powiedzieli, że nie mają na stanie, informacja o wysyłce w 24h i dostępności w magazynie jest błędna. Najszybciej ten aparat mogą mieć w marcu. W bBeafoto.pl powiedzieli mi, że jest jakiś problem z etykietką z nazwą aparatu modeli T-X3 i T-X4 - jakaś fabryka w Chinach jest zamknięta i nie dostarczają znaczków ...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Uff oddzwonili z fotopoker.pl - ostatnie dwie czarne sztuki trafią do nich jutro z magazynu Fujifilm.
    Zestaw z dodatkowym oryginalnym akumulatorem i 16-80/4.0.
    Dziękuję za pomoc.
    Kolejny zakup: 50/2.0 ...
    ... a dalej już z górki
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  6. #36

    Domyślnie

    @NimnuL dzięki za odpowiedź, tak podejrzewałem, że przywieziony w bagażu

  7. #37

    Domyślnie

    A ja polecam, kup na początek mały zestaw "testowy" i sprawdzisz czy pasuje.
    Tak jak jestem przekonany, że do streetu, na codzień to świetny sprzęt to jednak te "większe" puszki i szkła już niekoniecznie jest sens (a XT3 jest cięższy i lekko większy niż XT2 a to już czuć w ręku).
    Matryca Fuji wbrew obiegowej opinii tutaj prezentowanej nie jest aż tak dobra na dziesiejsze czasy. Po prostu Sony/Nikon/Canon wyprzedził ze swoimi matrycami apsc Fuji w ostanim czasie, mimo że matryca Fuji to też chyba Sony.
    Fuji Xtrans było dobre jeszcze 2 lata temu, dziś nie daje rady nowym matrycom ff. Generalnie jeśli spodzeiwasz się jakości obrazu na poziomie Z6 to się zawiedziesz
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 27-01-2021 o 14:34
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Matryca Fuji wbrew obiegowej opinii tutaj prezentowanej nie jest aż tak dobra na dziesiejsze czasy. Po prostu Sony/Nikon/Canon wyprzedził ze swoimi matrycami apsc Fuji w ostanim czasie, mimo że matryca Fuji to też chyba Sony.
    Przecież to te same technologicznie matryce, oprócz Canona Od czasu sonowskiego 24-megapikselowego BSI to wszystko to jest jeden pies w wariantach różniących się kosmetycznie. Cała reszta to oprogramowanie. Od wielu lat nie było ŻADNEJ znaczącej poprawy u żadnego z producentów (może jedynie Canon doczłapał do przeciętnej). X-Trans nigdy nie dawał rady FF, podobnie jak żadna inna matryca APS-C nie dawała rady FF, chyba że jakimś starociom typu 5DII albo D700.
    Ostatnio edytowane przez epicure ; 27-01-2021 o 14:41
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #39

    Domyślnie

    @cybulski
    Ujmę to tak: dla moich hobbystycznych zastosowań, wystarczała mi jakość z 20 letniej, 5Mpix matrycy 4/3 (Olympus e-1).
    W moich zdjęciach to ja jestem słabym ogniwem, nie sprzęt
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Przecież to te same technologicznie matryce, oprócz Canona Od czasu sonowskiego 24-megapikselowego BSI to wszystko to jest jeden pies w wariantach różniących się kosmetycznie. Cała reszta to oprogramowanie. Od wielu lat nie było ŻADNEJ znaczącej poprawy u żadnego z producentów (może jedynie Canon doczłapał do przeciętnej).
    Jestem raczej praktykiem. O ile małe aparaty Fuji spełniają swoje zadanie o tyle jeśli mają być duże klocki to lepsze efekty są z ff (które dziś są już dość małe).

    Rozgadałem sie za dużo.
    Kupujący podejmie decyzję jaką zechce, warto aby poznał różne opinie przed zakupem w sumie dość drogiego sprzętu
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 27-01-2021 o 14:49
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •