Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 73
  1. #11

    Domyślnie

    Może napisz jaki masz budżet? Czy rozważasz kupno używanego sprzętu? Moim zdaniem, jeżeli masz taką możliwość idź do sklepu i zoabacz jak wyglądają korpusy, szkła które Cię interesują. Może okazać się, że niektóre zoomy będą za ciężkie w stosunku do body. Zerknij na stronę fuji, mają wymieniony cały sprzęt wytypuj coś i pytaj.
    Z innej beczki. Skąd wiecie, że E4 nie będzie miał wizjera?

  2. #12

    Domyślnie

    X-E4 ma wizjer, już wyciekły zdjęcia.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #13

    Domyślnie

    @Cornelson
    W grę wchodzi tylko sprzęt nowy. Budżet do 10k PLN do delikatnej negocjacji.

    Po przeglądzie rynku biorę pod uwagę trzy scenariusze:

    Zestaw 1 (~7 000zl)
    X-E3
    18-55/2.8-4.0
    35/1.4
    50-230/4.5-6.7 (do sporadycznego foto ptaków)

    Zestaw 2 (~7 500zl)
    X-T30
    18-55/2.8-4.0
    35/1.4

    Zestaw 3 (~10 000pln)
    X-T4
    16-80/4.0
    35/2.0 WR

    Alternatywnie podmiana 35/1.4 wersją 2.0 w zestawie 1 i 2.
    Z czasem każdy zestaw dostanie jakąś lampę zewnętrzną (wyjątkowo używaną).

    Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem pokrywającym 95% moich potrzeb spacerowych jest 16-80, ale lubię czasem biegać z krótką stałką.

    Przy zestawie 1 biorę pod uwagę szybszą (3 lata?) zmianę korpusu na X-T4 gdy cena spadnie. W przypadku zestawu 2 i 3 korpus byłby na dekadę lub więcej...

    Jakieś uwagi co do w/w?

    Zestaw 1 jako jedyny pokrywa wszystkie moje potrzeby w 100%: spacer, wycieczki, portret, ptaki.
    Ostatnio edytowane przez NimnuL ; 26-01-2021 o 09:34
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  4. #14

    Domyślnie

    Jeżeli nie rozważasz T3 (podobno takie same możliwości co nowszy T4, ale bez stabilizacji matrycy) to ja bym się skupił na T30. E3 masz już kilka lat. Środek ma z poprzednika T30 czyli T20. Nie wiem jak ceny nowych zoom-ów, ale 50-230 na dłuiej ogniskowej jest powolny. Dużo lepszym wyborem wydaje się 55-200 - droższy ale jaśniejszy. W ogóle jeżeli patki mają być sporadycznie fotografowane i chcesz mimo wszystko 50-230 to rozważ używany. Można kupić za kilkaset złotych w bdb stanie. 16-80 to nowy zoom. Nie wiem czy tu ktoś z niego korzystał, jeżeli tak to może napisze kilka słów. Można tylko domyślać się, że jest ostry i szybki z nowymi korpusami ja T30, T3 czy T4. Jak jesteś na fb dołącz do grupy Fuji x Polska. Jest na grupie kilku handlowców. Poproś o ofertę. Zawsze zrobią Ci lepszą cenę niż w sklepie.

    Masz też rabaty na szkła:
    https://www.fujifilm.eu/pl/produkty/...ktywow_FUJINON

  5. #15

    Domyślnie

    X-T3 też może być, ale to tylko ~ 1 tys. zł różnicy w stosunku do X-T4, przy tym poziomie ceny to już nie jest bolesna różnica - łudzę się, że coś z nowości w T4 mi się przyda, a korpus wystarczy na dłużej.

    Masz rację, używany drugi zoom w moim przypadku ma sens.

    Dzięki za cynk o rabatach i grupie FB - z tego portalu właściwie nie korzystam, ale konto mam. Zbadam temat. Dzięki.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Zestaw 4
    X-T3, 16-80/4.0, 35/2.0WR lub 50/2.0WR = ~9tys.pln po cenach sklepowych...
    Ostatnio edytowane przez NimnuL ; 26-01-2021 o 11:32
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  6. #16

    Domyślnie

    Jutro albo na dniach ma się pojawić XF 55-300 f/4-5,6. Jeśli potrzebujesz teleobiektywu, to może się jeszcze wstrzymaj.

    Dziś też ruszyły rabaty na obiektywy:

    XF 55-200 mm f/3.5-4.8 R LM OIS - 600.00 zł
    XF 16 mm f/2.8 R WR Black / Silver - 300.00 zł
    XF 16 mm f/1.4 R WR - 600.00 zł
    XF 23 mm f/2 R WR Black / Silver - 400.00 zł
    XF 23 mm f/1.4 R - 700.00 zł
    XF 35 mm f/2 R WR Black / Silver - 300.00 zł
    XF 56 mm f/1.2 R - 700.00 zł
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    X-E4 ma wizjer, już wyciekły zdjęcia.
    Widziałem właśnie i chyba brak na nich fizycznego przełącznika autofokusa. Czekałem na x-e4 ale przęłacznik jest dla mnie bardzo ważny, wiele razy na szybko wyłączam af jeśli raz ustawię ostrość, (kilka klatek na statywie, celowanie w to samo miejsce itp) cóż będzie trzeba xt30 wziąć bo to ostatni z klasyków który miał wszystkie dziubaski i kółeczka...
    na kilku innych stronach widziałem że ma, więc łudzę się że jednak będzie ten przestawnik.
    Ciekawe jak go wycenią, w dolacach wychodzi 3700 ale wiadomo vaty sraty, ale nie moze byc droższy od x-s10 przeciez więc koło 4199 pewnie na start.
    Ostatnio edytowane przez czomolungma ; 26-01-2021 o 14:16

  8. #18

    Domyślnie

    Oczywiście nie pali się z zakupem.
    Zdaje się, że jutro Fujifilm ma dać nowości w tym x-e4?

    Dzięki za info dot. obiektywów. Jeśli cena tego 55-300 nie przekroczy 3k to się nad nim być może zastanowię, choć first wystarczał mi 300mm w ekw.FF i tylko rzadko brakowało 100mm.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Może po jutrzejszych piemierach dotychczasowe modele pójdą w dół...
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Cześć, początek roku zamieszał mi w sprzęcie. Sprzedałem z ciężkim sercem zestaw Olympusa E-1, w między czasie bawiłem się tydzień Sony A7III, a wczoraj w lepsze ręce poszedł Nikon Z6 z 28-70. Więc jestem bez sprzętu po raz pierwszy od 20 lat.

    Szukam czegoś kompaktowego na spacery, wycieczki, fotografię dla siebie - sprawiającą przyjemność także z obsługi sprzętu. W ostatnim momencie opanowałem się przed wzięciem Canona M50 z 18-150 zaślepiony jednoobiektywowym rozwiązaniem na spacer.

    Ostatecznie kręcę się jednak wokoło Fujifilm. Ani jednego ani drugiego nie miałam w dłoni, na zdjęciach pokrętła i stylistyka bardzo mi pasuje.
    Jeden obiektyw z w/w też pokryje 95% moich potrzeb. Bardziej wersja 16-80. Jest on porównywalny optycznie (poza otwarciem przysłony) z 18-55?

    Interesuje mnie wyłącznie fotografowanie (ludzie, widoki, architektura, zdjęcia pamiątkowe. Nie fotografuję sportu ani dzikiej przyrody (z wyjątkami). Filmy są na szarym końcu, równie dobrze do filmików użyję telefonu.

    W takiej sytuacji jakie połączenie i korpus jest lepszy? X-t30 jest nowszy z kilkoma dodatkami ponad X-E3. Ten drugi jest mniejszy, forma dalmierza też mi pasuje.

    X-E3 z 16-80 to dobre połączenie czy ze względu na wiek korpusu lepiej czekać na x-e4? Wiadomo kiedy wyjdzie następca?

    Budżet otwarty ale na moje potrzeby x-t4 wydaje się przesadą, więc też bez niepotrzebnych szaleństw...

    Z góry dziękuję.
    Kompaktowe będzie x100f (mam i cenię sobie) lub lepiej może X100V i do opisanej fotografii nada się bardzo dobrze. Jednak nie każdemu pasuje taka filozofija aparatu bez wymiennego obiektywu.
    Z zoomów 18-55 jest ok, i w miarę kompaktowy. Za niewiele można kupić w dobrym stanie używany. Zamast xe3 to lepiej xt2 chyba, używany w bdb stanie można znaleźć za 2-2.3tys.
    XT3 xt4 to już duże kloce. W tych cenach i wielkościach to chyba lepiej już Z6.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 26-01-2021 o 19:13
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    W tych cenach i wielkościach to chyba lepiej już Z6.
    No tak ale o ile body jest jeszcze zblizone wielkościowo to juz szkła wydawały mi się dużo większe. No i cena szkła natywne pod zetkę to już trochę kosztują i jest ich mało (natywnych). Z adapterem to juz kolubryna.
    Tak naprawde to z bezlustrami FF jest pewien kłopot bo...
    - nikon praktycznie natywnych szkieł jeszcze sie nie dorobił (kilka sztuk)
    - canon ma ich więcej ale drogie w ch....
    - panasonic - przemilcze
    - sony : kupa szkieł ale...ten bagnet apsc trochę straszy...

    Sam nie wiem co bym miał wybrać gdybym miał teraz wybrać FF bezlustro....

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •