Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez creep Zobacz posta
    kadr dla wielbicieli ekstremalnego prostowania
    Posiadam taką fają książkę wydaną przez Sinara, gdzie w rozdziale o fotografowaniu architektury polecają, aby po "wyprostowaniu" odrobinkę z powrotem skrzywić, nadając delikatną naturalność perspektywy. Fotografowałem wieżowce w latach '90 aparatem na ławie optycznej (akurat Cambo, nie Sinar) i bardzo dobrze się ta metoda sprawdzała. Wyglądało jednocześnie prosto i naturalnie.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AOfoto Zobacz posta
    @creep a ten 14-30 dobrze Ci się spisuje? Zadowolony z niego jesteś?
    Uwielbiam. Ten obiektyw był jednym z poważnych argumentów za przesiadką na Z, i jednocześnie pozostaniem z Nikonem. Lekki, ostry, 14mm, bardzo ładna gwiazdka po domknięciu już do f9-11. Z minusów - wysuwany, wygląda zdecydowanie mniej solidnie niż mój poprzedni N16-35. Ale optycznie wyższy poziom. Zresztą, z Z24-70f4 też jestem bardzo zadowolony.

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Posiadam taką fają książkę wydaną przez Sinara, gdzie w rozdziale o fotografowaniu architektury polecają, aby po "wyprostowaniu" odrobinkę z powrotem skrzywić, nadając delikatną naturalność perspektywy. Fotografowałem wieżowce w latach '90 aparatem na ławie optycznej (akurat Cambo, nie Sinar) i bardzo dobrze się ta metoda sprawdzała. Wyglądało jednocześnie prosto i naturalnie.
    Być może to by było zgodne z tym, czego oczekują oczy oglądających. Ale ja wolę gdy piony są pionowe, lubię ten "wizualizacyjny" styl. Chociaż w tym przypadku prostowanie rzeczywiście jest przesadne i sam to widzę. Mimo tego świadomie zdecydowałem się aby zostawić, a nawet pokazać publice to zdjęcie

  3. #43

    Domyślnie

    Dynamicznie ułożone linie świateł i torów robią kapitalną robotę, świetna fota.

  4. #44

    Domyślnie

    Kontynuując spacery wokół Ronda Daszyńskiego... Tym razem złapał mnie deszcz. Ale deszcz ma ten plus, że czasem pojawia się po nim tęcza

    9

    Skyliner (i Warsaw Hub)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2022-05-30-Skyliner1.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	914,0 KB
ID:	63334


    Pół godziny później po burzy nie było ani śladu, i mogłem wrócić do pierwotnie upatrzonego kadru, który co jakiś czas lubię sobie powtórzyć

    10 znowu Skyliner

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2022-06-01-Skyliner2.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	1,06 MB
ID:	63335


  5. #45

    Domyślnie

    Tym razem odsłona w pastelowych barwach - podoba mi się bardzo. Pokazujesz, jak to samo miejsce można przedstawić interesująco na wiele różnych sposobów.

  6. #46

    Domyślnie

    bajeczna ta 10. choć gdybym umiał takie cudo pstryknąć, to bym te przewody wyczyścił, mocno się w oczy rzucają na tle nieba

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dune Zobacz posta
    Tym razem odsłona w pastelowych barwach - podoba mi się bardzo. Pokazujesz, jak to samo miejsce można przedstawić interesująco na wiele różnych sposobów.
    No, mi też się podoba, i to chyba nawet bardziej niż ten kadr z tęczą. Ale czuję, że kończą mi się możliwości różnych "czystych" kadrów w tym miejscu...

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    bajeczna ta 10. choć gdybym umiał takie cudo pstryknąć, to bym te przewody wyczyścił, mocno się w oczy rzucają na tle nieba
    Hehe, kilka przewodów usunąłem. Te o których wspominasz też usunąłem, powoli... I potem się kapnąłem że one są podwieszone z przewodami tramwajów. Gdybym je usunął to by nienaturalnie się kable tramwajowe układały, więc z bólem serca zostawiłem. Ale nie martw się, na tych dwóch zdjęciach było sporo stemplowania. To, że tego nie widzisz, znaczy że dobrze wyszło

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Rondo ONZ
    By creep in forum Architektura
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-06-2020, 23:55
  2. [ Architektura ] Rondo 1
    By creep in forum Architektura
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-04-2015, 15:21
  3. [ Architektura ] Rondo 1
    By Georgio in forum Architektura
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-05-2013, 23:18
  4. [ Architektura ] Rondo
    By krzychun in forum Architektura
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 16:10
  5. [ Reportaż ] Rondo tajemnicy
    By Damianus in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-09-2006, 13:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •