Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Nikon D5600 - uniwersalny zoom podróżny do 2500

    Cześć,

    Szukam dobrego obiektywu dającego zakres od możliwie najszerszego kąta do 200-300mm dla Nikona D5600 w zakresie cenowym 2000-2500 zł. Potrzebowałbym jeden uniwersalny obiektyw na wyjazdy, żeby nie musieć dźwigać tony sprzętu, wcześniej próbowałem rozwiązania z optyką 17-50 i 70-300, ale w moim przypadku się nie sprawdza, zoom praktycznie tylko leży w torbie fotograficznej i robi za balast, bo nie chce mi się go specjalnie wyciągać i zakładać, żeby zrobić jedno czy dwa zdjęcia.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Wynalazki typu 16/18-200/300/400 raczej nie są optycznym mistrzostwem świata. W określonym przez Ciebie budżecie rozglądałbym się za trójką obiektywów AF-P, jako że w pełni współpracują z Twoim aparatem: 10-20 VR, 18-55 VR, 70-300 VR DX. Po to masz aparat z wymiennymi obiektywami, żeby te obiektywy wymieniać. A ta trójka jest zaskakująco dobra optycznie, lekka i dość tania. Jedyna wada, to że są dość ciemne.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    https://www.optyczne.pl/index.php?te...wu&test_ob=326
    Oceń sam czy warto i czy spełni twoje oczekiwania, zdjęcia znajdziesz w sieci, mimo że to obiektyw koszmarek to jednak sporo ludzi chwali i rozumiem ich w pełni.

  4. #4

    Domyślnie

    Masz rację, po to kupiłem lustrzankę a nie kompakt, żeby korzystać z wymiennej optyki, jednak potrzebowałbym jednego takiego "uniwersalnego" zooma, głównie na jakieś luźniejsze, wakacyjne wyjazdy, gdzie jadę odpocząć, zwiedzić jak najwięcej, i przy okazji zrobić "pocztówkowe" zdjęcie jakiegoś zabytku czy kogoś na tle zabytku, a nie, by w 40 stopniach upału taszczyć ze sobą ciężką torbę, 3 obiektywy i statyw oraz czekać na idealne warunki przez 4 godziny w jednej lokacji, żonglując obiektywami. Strzelam dużo portretów i zainwestowałem w ładną, jasną stalkę 50mm, w przyszłości prawdopodobnie kupię też jeden obiektyw szerokokątny do zdjęć krajobrazów i na moje potrzeby oraz zainteresowania fotograficzne wydaje mi się optymalnym rozwiązaniem. Wiem, że w przypadku takich zoomów należy iść na kompromisy i nie oczekuję cudów po takim szkle, chciałbym po prostu znaleźć możliwie najlepsze w moim budżecie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    https://www.optyczne.pl/index.php?te...wu&test_ob=326
    Oceń sam czy warto i czy spełni twoje oczekiwania, zdjęcia znajdziesz w sieci, mimo że to obiektyw koszmarek to jednak sporo ludzi chwali i rozumiem ich w pełni.
    Dlaczego "koszmarek"?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jano27 Zobacz posta
    Cześć,

    Szukam dobrego obiektywu dającego zakres od możliwie najszerszego kąta do 200-300mm dla Nikona D5600 w zakresie cenowym 2000-2500 zł. Potrzebowałbym jeden uniwersalny obiektyw na wyjazdy, żeby nie musieć dźwigać tony sprzętu, wcześniej próbowałem rozwiązania z optyką 17-50 i 70-300, ale w moim przypadku się nie sprawdza, zoom praktycznie tylko leży w torbie fotograficznej i robi za balast, bo nie chce mi się go specjalnie wyciągać i zakładać, żeby zrobić jedno czy dwa zdjęcia.

    Pozdrawiam
    Nikkor 70-300 AF-P DX nie jest takim znowu balastem, waży ~400g i to jest jedna z jego większych zalet (oprócz przyzwoitej jakości), jeśli posiadasz ten obiektyw to chyba nie ciąży? Z Sigmą 17-50 da się przeżyć. Jeśli chcesz lżej, zmień Sigmę na Nikkora 18-55 AF-P, używanego kupisz za +/-200 zł, nie zajmuje miejsca. Jakość zdjęć wcale nie ucierpi.

    Z uniwersalnych zoomów moim zdaniem nie warto brać nic dłuższego niż N18-140. To duży zakres, jakość jeszcze w miarę. Ze zdjęć typu tu budynek, tam gołąb na dachu nic nie wynika, zwykle nawet się ich nie ogląda.

    Najlepiej to w ogóle zapomnij o zoomach. Kup sobie Nikkora 24/1.8, zrobisz nim wszystko na wycieczce

Podobne wątki

  1. Szkło makro do 2500 zł dla puszki bez śrubokręta (D5600)
    By Primroses in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-01-2020, 18:40
  2. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 23-10-2018, 20:38
  3. Nikon D5600 + AF-S VR Zoom-Nikkor 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED
    By dave9 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-04-2018, 00:06
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-09-2016, 17:07
  5. Uniwersalny zoom do D50
    By Kwak Nielot in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-02-2006, 14:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •