Close

Strona 23 z 32 PierwszyPierwszy ... 132122232425 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 317
  1. #221
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zwłaszcza że teraz body FF kupisz często w cenie aps-c, canon rp, nikon z5, sony a7ii, a dalej taniejący canon r, nikon z6, panas s5 i s1, może sony a7III wreszcie cos potanieje.

  2. #222

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nie bierzecie pod uwagę że pytający akurat z pieniędzmi może nie mieć problemu albo np musi wydać co też nie dziwne bo wiele kasy tak się marnuje "trzeba wydać", wiec może tylko chodzi o nie ogarnianie własnych potrzeb albo co gorsza sugeruje się tym co wyczyta w Internetach jak i np na tym forum
    akurat należę do osób, które żyją z fotografii, więc wydatki na sprzęt to najgorsza dla mnie opcja, wolę wydawać na coś innego, a niestety wydatki BĘDĘ MUSIAŁ poczynić i proszę czytać dokładniej wpisy, drugi raz nie będę pisał tego samego
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #223

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    ... zaraz się okaże że za rok/dwa/trzy średni format będzie kosił jakością ...
    Jakością to kosi od dawna, natomiast dzięki Fujifilm średni format powoli trafia pod strzechy. Obecnie nie jest to już wydatek nieosiągalny nawet dla części z nas - niejeden tutaj ma sprzęt za kilkadziesiąt tys.pln a przecież nawet nie jesteśmy docelowym odbiorcą średniego formatu. Ja sobie obiecałem, że w ciągu 5 lat średni format u mnie zagości obok APS-C.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  4. #224
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak zrobią całość ze stabilizacją matrycy w body wielkości A7c ostatecznie A7III/Z6 to kto wie ale co z obiektywami, co z ich gabarytami, wagą i ceną, nawet jak będą się mocno starali to i tak wyjdą im potwory, a to obecnie największy minus w pełnej klatce.
    Nawet zawodowcy ci po siłowniach narzekają że się im cieśnia nadgarstka odnawia przy każdej próbie focenia

  5. #225

    Domyślnie

    Ahhh ci dzisiejsi meńczyźni ... uginaja się pod ciężarem obecnego, lekkiego sprzętu, gdy ja jako szczyl z gilem pod nosem biegałem godzinami z Pentacon Six z 180/2.8, a mój dziadek obwieszony dwoma takimi plus lampa z zasilaniem na ramieniu i statywem z drewna i metalu

    Średni format nie jest na wycieczki, FF według mnie też nie, trzeba korzystać z dobrodziejstw nowoczesnej technologii.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  6. #226
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja tam wolę ff na wycieczki niż droższe aps-c
    ( tak wczoraj porównywałem do zestawu Z6 z 14-30 do podobny fuji i wyszło niestety drożej niż zapłaciłem )

  7. #227

    Domyślnie

    Jedno wyjdzie drożej, drugie wyjdzie taniej. Zależy jak skonfigutujesz. Lżej też nie musi być, ale może
    Jak chcesz jakiś punkt udowodnić to udowodnisz .

    Jaki zestaw Fujifilm dobrales do Z6?
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  8. #228

    Domyślnie

    Odkopię temat bo pojawiły się takie dane dotyczące produkcji aparatów
    https://www.sonyalpharumors.com/sony...non-and-nikon/

    2020 Mirrorless production

    Gross domestic product … 3.26 million units
    Sony … 1.15 million units
    Canon … 1.05 million units
    Nikon … 250,000 units


    2020 Digital SLR production

    Gross domestic product … 2.39 million units
    Canon … 1.71 million units
    Nikon … 650,000 units

  9. #229
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Fajne te wyliczanki ale ostatnio zaczynam wątpić w rzetelność, o ile podawałem tu często dane BCN to okazuje się że mają się nijak do faktycznych wyników, a to dlatego że argumentem potwierdzającym te dane w przypadku Nikona ( ale też i Canona ) są przychody/dochody, a nie bierze się pod uwagę ile obie firmy ( zwłaszcza Nikon ) zainwestował i jakie są obecnie przewidywania ( bardzo optymistyczne ) dla przyszłych dochodów zwłaszcza Nikona.

    When we talk about the overall number of cameras produced, all of the sudden Fujifilm and Olympus completely disappear from the big picture, which confirms that the BCN Rankings doesn’t really mean anything.
    Dobrym podsumowaniem tego co się dzieje od pewnego czasu w necie z trollami atakującymi Nikona ale i Canona, tworzeniem różnych artykułów popieranych wyssanymi z palca argumentami itd jest to:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sony-trolls-clikcbait-fake-news-2.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	17,9 KB
ID:	50080

  10. #230

    Domyślnie

    Chciałem zauważyć że to zdjęcie jest nieprawdziwe i to fotomontaż i oszustwo.
    Miałem psa i on się wyginal w idealny łuk.
    A ten tu, to ma chyba 2 karki. Jakiś mutant nie pies.

    .
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 23 z 32 PierwszyPierwszy ... 132122232425 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-06-2012, 08:51
  2. [ Krajobraz ] Dęby - walka o przetrwanie
    By MarianS in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-01-2011, 09:31
  3. Jak najeść się do syta? Najlepsza strategia...
    By Gosia in forum Plenery i warsztaty rok 2007 (Puszcza Białowieska, Gołuń - Wdzydze, Axalp, Bory Tucholskie)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-02-2007, 01:19
  4. [ Przyroda ] Walka o przetrwanie
    By Nemeth in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-11-2006, 00:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •