Close

Strona 1 z 32 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 317
  1. #1

    Domyślnie Strategia Nikona i walka o przetrwanie ...

    Witajcie.

    Tamten rok dla wielu firm nie był łaskawy, dla Nikona szczególnie.
    Może brak stretegii, brak optymalizacji kosztów, zapóźnienia na rynku....giganci go prześcigneli notując zysk a nie straty.
    Warto poczytać, kto wie czy za x lat będziemy nadal użytkownikami tej firmy
    https://fotoblogia.pl/16389,720-mili...ych-tarapatach
    Nikon i podróże ...


  2. #2

    Domyślnie

    Zawsze Nikon może skończyć jak Olympus przejęty przez jakiś fundusz. Poza tym bym nie wieszał już krzyży na nich. Przynajmniej widać, że zdecydowanie podchodzą do optymalizacji kosztów. Choć wg mnie powinni wypuścić coś bardzo taniego APSC w bezlustrach i do tego jakiś obiektyw tele z dobrym światłem aby nowych użytkowników pchnąć w nowy system. A nie skupiać się na pro i bogatych amatorach. W końcu my wszyscy zaczynaliśmy od czegoś za przysłowiowe złotówki i dopiero z czasem wchodziliśmy na poważnie już z większym budżetem.
    Kibicuję Nikonowi bo jak narazie ma wg mnie najlepiej dopracowane body w bezlustrach, którego nie potrafią sprzedać...

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  3. #3

    Domyślnie

    Nikon przespał temat wejścia w bezlustra. Trochę przypomina mi się Nokia i ich symbian, jak cały świat poszedł w Androida. Jak się to skończyło pewnie każdy wie. Dziś praktycznie nie ma ich na rynku, a kiedyś mieli pozycję TURBO lidera Potem wpadł na ********y pomysł, żeby do nowego systemu, który miał rozkręcić sprzedaż włożyć jeden slot i to najdroższych kart XQD..... Dopiero Z6 i Z7 II wyglądają tak, jak powinny na starcie. Zgadzam się z @misiak76, że puszki są naprawdę fajne i w dużej mierze dlatego zdecydowałem się na Z5. Zobaczymy jak się sprawy ułożą, ale jest duża szansa, że zakupię też Z6/Z7 II. Kolejna rzecz - wsparcie/dostępność szkieł innych firm. Z jednej strony oczywiste jest, że trochę ogranicza przychody ze sprzedaży swoich szkieł. Ale z drugiej strony z pozycji użytkownika fajniej mieć wybór, więcej możliwości. Ja mocno myślałem nad Sony ze względu na Tamrony, głównie 17-28. Gdyby nie puszka, która ogólnie mi nie leży, to już bym tam siedział. Sony (system) ma obecnie największy wybór jeśli chodzi o szkła - zarówno "firmowe" jak też innych producentów. Czy wyszło im to na złe?
    Też kibicuję Nikonowi, ale faktycznie patrząc przez pryzmat lat, to niestety strategia długofalowa nie wygląda dobrze
    Z5; Voigt15; N35/1.8S; Vil85/1.8; SB700; Statywy; torby; plecaki itd.itp

  4. #4

    Domyślnie

    Canon twierdzi, że za jakiś czas ilość sprzedawanych nowych aparatów wyniesie 10 milionów rocznie, czyli około 8,2% ilości jaką sprzedano w roku 2010. Dlatego firma „odchudza” swoje linie produkcyjne, sprzedażowe i produktowe. 10 lat temu sprzedawano rocznie 121,5 miliona aparatów cyfrowych, ale większość z nich to były cyfrowe kompakty z niewymienną optyką, a te przegrały walkę ze smartfonami i stąd wynika spadek liczby sprzedawanych aparatów. W roku 2019 sprzedano 15,2 miliona aparatów cyfrowych.
    https://blog.interfoto.eu/2021/01/21...sprzed-dekady/

  5. #5

    Domyślnie

    Weźcie nie straszcie bo miesiąc temu nabyłem Z6... a zastanawiałem się nad R6 xD
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    @spiritus zegar odliczający samozniszczenie twojego Z6 już ruszył

    Jak przeglądniesz forum to w okolicach 2015 było sporo fermentu o upadku Nikona, nawet już go tu sprzedali Samsungowi, całe szczęście że szefowie Nikona tego forum nie czytają bo by pewnie skorzystali z tych rad

  7. #7

    Domyślnie

    Trochę więcej na petapixel: https://petapixel.com/2021/01/19/nik...ric-720m-loss/

    Wg szefa działu obrazowania przez te wszystkie zabiegi restukturyzacyjne w przyszłym roku straty da się uciąć w połowie a reszta zależy już od tego jak będą się sprzedawać bezlustra. I w sumie to jest też ciekawy temat, bo w zeszłym roku Canon a teraz i Nikon zapowiada skupienie się na bezlustrach. Lustrzanki i obiektywy do nich, które pierwotnie miały się pokazać w tym roku, całkiem możliwe, że nie powstaną. Przy okazji z artykułu wynika, że jeśli chodzi o rozwój to środki na ten cel są niezagrożone i tu cięcia kosztów nie będzie także jest szansa na ciągły rozwój linii Z. Przynajmniej w przyszłym roku. Co brzmi logicznie biorąc pod uwagę, że firma musi mocno popracować nad wzrostem sprzedaży, bo nie da się latami funkcjonować ze stratą. A ta z tego roku fiskalnego jest ogromna. Szczególnie, że nawet o tej zeszłorocznej się tak pisało a tu mamy o jeden rząd większą i to zaledwie rok później.

  8. #8

    Domyślnie

    Nigdy nie wierzyłem w wieszczony od lat upadek Nikona. Z drugiej strony mają teraz najgorszy wynik w historii, więc nigdy jeszcze nie było tak blisko zmian właścicielskich w tej firmie.

    Natomiast zmiany, które teraz uległy przyśpieszeniu przez cięcie kosztów na pewno wpłyną na użytkowników tego systemu. O lustrzankach i obiektywach do nich można zapomnieć, dla mnie zresztą to było oczywiste od dawna. Może jeszcze jakiś model dslr odświeżą i pokażą jako nowy aparat, ale w świetle ostatnich doniesień teraz bardziej w to wątpię. Druga rzecz to wątpliwa moim zdaniem jest szybka rozbudowa systemu ML, np. wypuszczanie nowego obiektywu co 3 miesiące.

    Wątpię też w rozbudowę ML aps-c w kierunku bardziej zaawansowanych rozwiązań dla bardziej ambitnych użytkowników. W skrócie, na razie nie wierzę w następcę d500 oraz zoom reporterski f2.8. Z drugiej strony Nikon może iść w związku z cięciem kosztów w zamawianie szkieł u Tamrona czy Samyanga (Sigmy) i sprzedawanie pod swoją marką. Stosują to inne firmy i sądzę, że byłoby korzystnie dla użytkowników, nie tylko aps-c.

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja tylko trzymam kciuki żeby nie sprzedali działu foto ponieważ mocno weszli w to co przyszłościowe czyli nawigacja, lidar ( Velodyne Lidar ), pojazdy autonomiczne itd, do tego weszli mocniej w produkcję półprzewodników w wielu potentatach na rynku.

  10. #10

    Domyślnie

    Myślę, że oddanie części produkcji obiektywów firmom trzecim to byłby gwóźdź do trumny. W sumie tego nie weryfikowałem, ale już kilka osób decyzyjnych w firmach takich jak Canon czy Nikon w wywiadach mówiło, że zyski czerpią w głównej mierze z tanich aparatów i optyki. Jeśli to drugie mieliby właściwie oddać za małą prowizję a pierwsze sobie odpuścić to tegoroczna strata za rok zmieniłaby się w jeszcze większą. Poza tym Sigma nie nadąża z produkcją już w tej chwili. Gdyby odpuścili sobie lustrzanki to może starczyłoby sił na rebrandowane Nikony, ale Sigma chyba jest dumna z tego co robi i wydaje mi się, że raczej by na to nie poszli. Nikon musiałby wtedy udostępnić im dane dotyczące swojego mocowania a tego przecież nie robi. Samyang to mały gracz. Tamron robi rebrandowane obiektywy, ale odkąd jednym z większych udziałowców firmy jest Sony to taki dil chyba też nie miałby większych szans na realizację.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ...nawigacja, lidar ( Velodyne Lidar ), pojazdy autonomiczne...
    To właściwie jedno i to samo. I Nikon będzie wykonawcą dla Velodyne więc jakby przejął funkcję jedynie składacza. Poza tym z tego co czytam to firma jest nieduża a cała umowa zamyka się w 25 milionach zielonych. W skali Nikona to są jakieś grosze.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 22-01-2021 o 12:56

Strona 1 z 32 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-06-2012, 08:51
  2. [ Krajobraz ] Dęby - walka o przetrwanie
    By MarianS in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-01-2011, 09:31
  3. Jak najeść się do syta? Najlepsza strategia...
    By Gosia in forum Plenery i warsztaty rok 2007 (Puszcza Białowieska, Gołuń - Wdzydze, Axalp, Bory Tucholskie)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-02-2007, 01:19
  4. [ Przyroda ] Walka o przetrwanie
    By Nemeth in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-11-2006, 00:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •