Close

Strona 28 z 32 PierwszyPierwszy ... 182627282930 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 317
  1. #271

    Domyślnie

    Jest tutaj gdzieś jakiś wątek o tym czym tak naprawdę różnią się wersje Z6 i Z6II oraz Z7 i Z7II? Jakiś taki zbiorczy aby nie mnożyć postów w różnych tematach. W 6 chyba kwestia nagrań wideo a 7 AF, dobrze kojarzę?
    Dzisiaj czytałem, że Canon wycofuje kolejne obiektywy do lustrzanek. Wszystko więc wskazuje na to, że lustrzanki mogą umrzeć śmiercią naturalną szybciej niż się użytkownikom wydawało.
    Czy z tego co mam w stopce (nie licząc S60-600 i N70-300, które się spaliły wraz z body) jest sens cokolwiek zostawić do bezlustra? Tak żeby bez problemu działało to przez FTZ? Czy lepiej teraz sprzedać? Tym bardziej, że na razie raczej nie planuję zakupu body, więc chyba nie ma sensu aby szkła leżały i się "kurzyły" nieużywane.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  2. #272
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dwójki dostały drugi slot na kartę SD, styki do normalnego gripa z przyciskami, mocniejszą elektronikę co zaowocowało już niedawno nowym oprogramowaniem, które poprawiło znacząco EyeAF, zmieniła się fabryka produkująca jeśli to dla kogoś ma znaczenie, możliwość ładowania z kabla podczas pstrykania, nową beteryjkę EN-EL15c.

    Podobno coś zmieniło się z odświeżaniu wizjera i długości zaciemnienia ale wielu co testuje nie dostrzega różnic.

    W Z6II zwiększona seria do 14 fps i zwieszony bufor, video 4K dostało 60fps.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 01-04-2021 o 21:22

  3. #273

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    Jest tutaj gdzieś jakiś wątek o tym czym tak naprawdę różnią się wersje Z6 i Z6II oraz Z7 i Z7II? Jakiś taki zbiorczy aby nie mnożyć postów w różnych tematach. W 6 chyba kwestia nagrań wideo a 7 AF, dobrze kojarzę?
    Dzisiaj czytałem, że Canon wycofuje kolejne obiektywy do lustrzanek. Wszystko więc wskazuje na to, że lustrzanki mogą umrzeć śmiercią naturalną szybciej niż się użytkownikom wydawało.
    Czy z tego co mam w stopce (nie licząc S60-600 i N70-300, które się spaliły wraz z body) jest sens cokolwiek zostawić do bezlustra? Tak żeby bez problemu działało to przez FTZ? Czy lepiej teraz sprzedać? Tym bardziej, że na razie raczej nie planuję zakupu body, więc chyba nie ma sensu aby szkła leżały i się "kurzyły" nieużywane.
    Lustra canona zapewne umierają śmiercią naturalną po przebiegu 300tys albo zyskują drugie życie w nowych rękach. Zależy od punktu widzenia. Bo tam raczej nic się nie odkleja ani nie pada za szybko.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  4. #274

    Domyślnie

    Aktywność trolli Sony jest wysoka od dawna.

    Teksty "lustrzanki już się nie liczą"...

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    https://www.sonyalpharumors.com/sony...non-and-nikon/

    2020 Mirrorless production
    Sony … 1.15 million units
    Canon … 1.05 million units
    Nikon … 250,000 units


    2020 Digital SLR production
    Canon … 1.71 million units
    Nikon … 650,000 units
    -Czyli sumarycznie aparatów z wymienną optyką
    Canon ... 2.76 miliona sztuk -dzięki lustrzankom!
    Sony ... 1.15 miliona sztuk
    Nikon ... 0.9 miliona sztuk -dzięki lustrzankom!


    A redaktor prowadzący [stopka redakcyjna] Watemborski z fotoblogia.pl pisze na tej podstawie tekst pt.
    Sony wyprzedziło konkurencję pod kątem produkcji sprzętu. Canon i Nikon w tyle
    https://fotoblogia.pl/16622,sony-wyp...i-nikon-w-tyle
    Ja p...
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 01-04-2021 o 22:37

  5. #275

    Domyślnie

    Redaktor miesza trochę DSLR i ML, ale jak się wczytać w artykuł, to błędów merytorycznych nie ma, przynajmniej ja nie widzę. Że tytuł chwytliwy... takie czasy. Nie wiem jedynie skąd dane o produkcji.
    Nawet napisałem (chyba że usunięte, nie chce mi się wracać), że najlepiej w tej chwili na całej sytuacji zyskuje Canon, to dość oczywisty wniosek po prostym dodawaniu.

  6. #276

    Domyślnie

    Widzisz różnicę w tytułach?
    Sony produced 1,15 million mirrorless cameras in 2020 beating both Canon and Nikon
    https://www.sonyalpharumors.com/sony...non-and-nikon/

  7. #277
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma sensu tego ciągnąć bo przeciwnicy marki Nikon wiedzą swoje ale w kwestii czytania danych ich rozumiem ponieważ sam tez tym się sugerowałem.
    Ostatnio zostało to mocno skrytykowane i potwierdzone obecnością sprzętu na rynku, wyszukano dane użytkowników, wrzucane zdjęcia, uczestnictwo w konkursach itp. nagle wychodzi że Nikon i Canon dominuje i o dziwo też w bezlustrach ?! Ale jak ale co ale że ten tego... Sony jest na rynku 3x dłużej i sprzedało sprzętu bardzo bardzo dużo.

    Okazuje się że sprzedaż tam gdzie łatwo wyciągnąć dane na rynku Japońskim faworyzuje Sony, a np dane z Amazon dominują w Canonie, a gdzie Nikon ? hmm... zapewne trafia w ręce użytkowników tajnymi kanałami ale idźmy dalej, to co na rumorsach lub na dpreview zauważono to ignorowanie wyników sprzedaży Fuji ( co tworzy plotki że to nisza i nikt nie kupuje, sam tak twierdziłem na bazie tych danych ) albo Olympus znikł z rynku ( co daje pożywkę trollom że Olympus w nowych rękach kończy się ).

    Podchodźmy z dystansem do plotek, wyrywkowych danych sprzedaży albo do sugerowania sie cenami akcji danego producenta, sporo był temat wałkowany jak to cena akcji Nikona leci i to już koniec ale jak od nowego roku cena idzie ładnie w górę to już nikt nie komentuje ( akcjonariusze, fundusze, duzi inwestorzy przyjęli bardzo optymistycznie plan rozwojowy na 2021 ).
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 01-04-2021 o 22:51

  8. #278

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Widzisz różnicę w tytułach?
    Oczywiście, że widzę. Clickbaitowy tytuł to teraz niestety norma w tego typu publikacjach. Bywa gorzej, tytuł potrafi być przeciwstawny do treści artykułu. Tu jest trochę niedopowiedziany, nie chcę bronić ale taki mamy klimat.

  9. #279

    Domyślnie

    @Bartolini82 nie wiem, którą masz wersję Tamrona, ale do modelu F017 dopiero planowane jest wydanie nowego firmware'u, który pozwoli na współpracę tego szkła z bezlusterkowcami Nikona. Jeśli to ta starsza wersja, to zadziała na Zetkach ale po aktualizacji FW wyłącznie w serwisie.
    Nikkor 50 1.8G z oczywistych wzgledów będzie w pełni współpracował przez FTZ.
    Reszta Twoich obiektywów to DX, więc na FX będą średnio użyteczne, chyba że na Z 7 w obu wersjach, bo w tych obiektywach z automatu włączy Ci się tryb DX, i, w przeciwieństwie do luster FX, nie można się przełączyć w tryb DX. A na Z 7 będą jako tako użyteczne, bo w trybie DX zostaje Ci około 20 megapikseli.
    Jeśli nadal Twoin głównym tematem zainteresowań w fotografii będą ptaki, to może pomyśl o D500? Mógłbyś w sumie zaszaleć, i Nikkor 300/2.8 nawet w połączeniu z TC 2.0 daje świetne rezultaty na tym body
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...80#post4170980

  10. #280

    Domyślnie

    @lukasz_kk mam tego, którego nawet ktoś wystawia na giełdzie: https://forum.nikoniarze.pl/threads/...f-2-8-Di-Macro
    Postanowiłem, że jednak wszystko sprzedam. Na pewno zdecyduję się już na bezlustro, a że na razie są inne wydatki, to kasa za sprzedaż szkieł się przyda, a z zakupem body na razie poczekam.
    Powiem Ci, że właśnie nawet już w szpitalu, tak sobie myślałem, że może i bym się finalnie skusił na tego 300 2.8 i do tego TC 2x. Tylko ile tak mniej więcej taki 300 2.8 może kosztować? Tak +-? Pewnie to już ok. 14-15 000 :/
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

Strona 28 z 32 PierwszyPierwszy ... 182627282930 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-06-2012, 08:51
  2. [ Krajobraz ] Dęby - walka o przetrwanie
    By MarianS in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-01-2011, 09:31
  3. Jak najeść się do syta? Najlepsza strategia...
    By Gosia in forum Plenery i warsztaty rok 2007 (Puszcza Białowieska, Gołuń - Wdzydze, Axalp, Bory Tucholskie)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-02-2007, 01:19
  4. [ Przyroda ] Walka o przetrwanie
    By Nemeth in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-11-2006, 00:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •