Close

Strona 30 z 32 PierwszyPierwszy ... 202829303132 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 317
  1. #291

    Domyślnie

    Używałem jednego i drugiego szkła i nie zamieniłbym 60-600 na 300/2.8 ani 300/2.8 na 60-600. 60-600 już blisko do plastyczności obrazu znanej ze stałek, ostrość też jest bardzo dobra jak na zoom, ale światła niczym nie zastąpisz, a co za tym idzie szybkości i pewności pracy AF (działają wszystkie punkty) i rozmycia tła. Idąc w drugą stronę nie masz ani 60mm ani 600mm czyli w wielu przypadkach nie masz zdjęcia. Dla mnie przepinanie szkieł albo zmiana na inne body było zawsze chwilą niepewności czy zdążę.

  2. #292

    Domyślnie

    Wiem, że temat tego jak bardzo slaby jest nikonowski marketing był wałkowany dziesiątki razy. I choć nie zaliczam się do grona fanatyków (jakiś czas temu rozważałem zmianę systemu), to zaczyna już to dziwić nawet mnie. Raczej z nudów któregoś dnia przeczytałem wpis na opacznych nt. R5: https://www.optyczne.pl/801.1-artyku...aficznych.html . Samej wartości szkoda komentować, autor (czy może raczej portal) uprawia ordynarną dziennikarską prostytucję publikując wpis w formie "testu", w którym zachwala elementy, które nie były pochwalane w prawdziwym teście. Ale czy nikon robi sobie taką propagandę? Zauważyłem, że ludzie tak się podjarali możliwościami kinematograficznymi tego aparatu, że zapomnieli o jego możliwościach fotograficznych, ale firma już o sobie przypomniała.

    Kolejny przykład flagowe bezlustro: nikon wrzucił jakąś grafikę, canon poza nią "wypuścił" szereg plotkarskich osiągów nowego body...

    Jakoś nawet mnie się robi smutno, że nie bardzo jest poczytać o topowym sprzęcie nikona (którego nigdy nie kupię, ale fajnie wiedzieć, że jest) kiedy widzę ile patentów na rumorsach i ile szkieł RF canon ciągle wypuszcza...

  3. #293
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Może dlatego że Z9 nie został zaprezentowany tylko poszła informacja developerska ?

  4. #294

    Domyślnie

    mówimy o strategii nikona, dziś otrzymałem info od NIKONA o 10% obniżce na sprzęt "odnowiony", oczywiście brak jakiejkolwiek informacji co to znaczy "odnowiony", no to "poszedłem" po szczegóły, pierwsza wersja -
    https://www.nikon.pl/pl_PL/product/r...ished#overview
    Zestaw „wypróbuj i kup” Z 50, TYLKO co to za zestaw ?, na zdjęciach, czyli małych ikonkach są dodatki (walizka, obiektywy), a opis - NIC, nic a nic, żadnego opisu dotyczącego tego zestawu, nie mówiąc już nic o "odnowieniu" i czego dotyczyło

    następny zestaw
    https://www.nikon.pl/pl_PL/product/r...hed#tech_specs
    i znów co "odnowiono" i jaki obiektyw jest dopięty, przypuszczam, że podstawowy 24-85-f 3,5-4,5, ale czy tak ciężko dopisać jedną linijkę, dalej nie wiadomo czy do zestawu jest karton, zaślepki do obiektywu, pokrowiec

    szanujmy się, a z tych opisów niby zachęcających do kupna nie zachęcili mnie za brak podstawowych informacji, a może to dezinformacja, nawet nie chce mi się pisać o dodatkowe sprecyzowanie. dla mnie to po prostu brak szacunku dla ewentualnego klienta
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  5. #295

    Domyślnie

    Kiedyś kupiłem na tej stronie odnowiony aparat i w definicji odnowione z certyfikatem Nikona (czy jakoś tak) stało, że ten aparat spełnia wymogi fabryczne czyli że jest kompletny oraz objęty jest pełną gwarancją.

  6. #296

    Domyślnie

    Bo to zestawy które były wykorzystywane na pokazach i różnych prelekcjach. Co niektórzy mogli z nich korzystać np podczas prezentacji na youtube. Robią sprzątanie magazynu i tyle.
    Jak chcesz to kupuj, jak nie to marudź dalej.

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  7. #297

    Domyślnie

    Jesteś tego pewny? Taki zestaw, który przechodził z rąk do rąk chyba sprzedaje się raczej jako używany a nie odnowiony. Odnowione z tego co mi wiadomo są wcześniej naprawiane, może profilaktycznie się wymienia w nich pewne komponenty.

  8. #298

    Domyślnie

    Jak chcesz to kupuj, jak nie to marudź dalej. - ale co kupuję ?, jaki zestaw ?, gdzie jest opis ?
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #299

    Domyślnie

    W nazwie zestawu. Dostajesz kompletny zestaw i do tego z walizką. Wszystko pięknie przygotowane.
    Mają też D850 też nie nie wiesz co jest w zestawie pewnie.

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  10. #300

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misiak76 Zobacz posta
    W nazwie zestawu. Dostajesz kompletny zestaw i do tego z walizką. Wszystko pięknie przygotowane.
    Mają też D850 też nie nie wiesz co jest w zestawie pewnie.

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    czy naprawdę tak ciężko opisać zestaw w jednej linijce, konkretnie - znajdź mi punkt w którym jest opisane, czy dostaję do w kartonach, z instrukcjami, obiektywy JAKIE, żyjemy w 21 wieku, chcę wiedzieć ZA CO DOKŁADNIE PŁACĘ - nawet lakonicznej informacji typu allegro - otrzymujesz TO co na zdjęciu
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 30 z 32 PierwszyPierwszy ... 202829303132 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-06-2012, 08:51
  2. [ Krajobraz ] Dęby - walka o przetrwanie
    By MarianS in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-01-2011, 09:31
  3. Jak najeść się do syta? Najlepsza strategia...
    By Gosia in forum Plenery i warsztaty rok 2007 (Puszcza Białowieska, Gołuń - Wdzydze, Axalp, Bory Tucholskie)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-02-2007, 01:19
  4. [ Przyroda ] Walka o przetrwanie
    By Nemeth in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-11-2006, 00:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •