Close

Strona 30 z 30 PierwszyPierwszy ... 20282930
Pokaż wyniki od 291 do 292 z 292

Domyślnie

Używałem jednego i drugiego szkła i nie zamieniłbym 60-600 na 300/2.8 ani 300/2.8 na 60-600. 60-600 już blisko do plastyczności obrazu znanej ze stałek, ostrość też jest bardzo dobra jak na zoom, ale światła niczym nie zastąpisz, a co za tym idzie szybkości i pewności pracy AF (działają wszystkie punkty) i rozmycia tła. Idąc w drugą stronę nie masz ani 60mm ani 600mm czyli w wielu przypadkach nie masz zdjęcia. Dla mnie przepinanie szkieł albo zmiana na inne body było zawsze chwilą niepewności czy zdążę.

Domyślnie

Wiem, że temat tego jak bardzo slaby jest nikonowski marketing był wałkowany dziesiątki razy. I choć nie zaliczam się do grona fanatyków (jakiś czas temu rozważałem zmianę systemu), to zaczyna już to dziwić nawet mnie. Raczej z nudów któregoś dnia przeczytałem wpis na opacznych nt. R5: https://www.optyczne.pl/801.1-artyku...aficznych.html . Samej wartości szkoda komentować, autor (czy może raczej portal) uprawia ordynarną dziennikarską prostytucję publikując wpis w formie "testu", w którym zachwala elementy, które nie były pochwalane w prawdziwym teście. Ale czy nikon robi sobie taką propagandę? Zauważyłem, że ludzie tak się podjarali możliwościami kinematograficznymi tego aparatu, że zapomnieli o jego możliwościach fotograficznych, ale firma już o sobie przypomniała.

Kolejny przykład flagowe bezlustro: nikon wrzucił jakąś grafikę, canon poza nią "wypuścił" szereg plotkarskich osiągów nowego body...

Jakoś nawet mnie się robi smutno, że nie bardzo jest poczytać o topowym sprzęcie nikona (którego nigdy nie kupię, ale fajnie wiedzieć, że jest) kiedy widzę ile patentów na rumorsach i ile szkieł RF canon ciągle wypuszcza...

Strona 30 z 30 PierwszyPierwszy ... 20282930