Close

Strona 2 z 32 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 317
  1. #11

    Domyślnie

    Dlatego Sigmę wziąłem w nawias Najbardziej chodzi mi po głowie Tamron, po pierwsze ich ostatnie produkty są bardzo, bardzo ciekawe i dobre, po drugie jak słyszałem robili już takie coś np. dla Zeissa. Jeśli są powiązani z Sony to faktycznie różnie może być, ale moim zdaniem to wcale nie zamyka tej możliwości.

    Nie zgodzę się, że rebranding obiektywów byłby gwoździem do trumny Nikona. Dla mnie to wykorzystywanie potencjału marki, wszystko zależy od zrealizowanej marży oraz skali sprzedaży, nie od tego kto i gdzie produkuje. Choć dla purystów technicznych pewnie byłoby trudne do przełknięcia. Dlatego wspomniałem o tym w kontekście DX.

  2. #12

    Domyślnie

    Przy tak kurczacym sie rynku foto,problemach covidowych i błedach Nikona obawiam się,że Nikon dołaczy do Olympusa,tym bardziej,że zanosi się na kolejne nowe modele Canona i Sony,które przy takim osłabieniu Nikona i w tym momencie, marketingowo jeszcze bardziej go zepchną. Jeśli Sony aIV spowoduje spadek cen AIII w rejon Z6 to bedzie gwóżdz dla sprzedaży tego modelu.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Dlatego Sigmę wziąłem w nawias Najbardziej chodzi mi po głowie Tamron, po pierwsze ich ostatnie produkty są bardzo, bardzo ciekawe i dobre, po drugie jak słyszałem robili już takie coś np. dla Zeissa...
    O Zeissie słyszałem, że korzystali z patentów Tamrona. A co do rebrandingu to też zależy jak to będzie wyglądać. Jeśli to będzie faktycznie tylko przebicie metki na tubusie to ludzie mogą się na to nie nabrać, tak jak to było w przypadku Pentaxa, a jeśli mają to być konstrukcje od początku projektowane i wykonane przez firmę trzecią to takie coś jednak kosztuje i do tego trzeba jeszcze dołożyć swoją marżę. A obiektywy Nikona do Zetek i tak nie są zbyt tanie i myślę, że ten fakt trochę hamuje niektórych w wejście w Zetki. Można używać adaptera jeśli się ma starsze obiektywy F, ale z kolei wtedy firma nie zarabia na obiektywach projektowanych do Z, traci pieniądze i kółko się zamyka generując kolejne straty. Nie wiem jak Nikon to zrobi, ale np. Canonowi jak widać udaje się przekonać swoich wyznawców do inwestowania w nowy sprzęt. Nie wiem czy Nikoniarze są mądrzejsi czy mniej skorzy do wydawania pieniędzy, ale jak widać trudniej ich przekonać do nowego. Mi się wydaje, że Nikon ma swoich speców od optyki i linie produkcyjne i raczej nie będzie chciał dzielić się zyskiem z innymi firmami. No chyba, że to wszystko w diabły sprzeda, ale nie kojarzę firmy produkującej aparaty, która polegałaby na optyce innych producentów. Sony otworzyło swój bagnet, ale to była inna sytuacja i ogólnie bezlustra były niewiadomą.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 22-01-2021 o 13:19

  4. #14

    Domyślnie

    Nie myślałem o całkowitym outsourcingu produkcji obiektywów, to oczywiście biznesowe samobójstwo. Raczej o uzupełnieniu oferty, kiedy zależy na czasie, a z drugiej strony tnie się koszty. Podobno Zeiss kupił całą linię Batis od Tamrona. Jeśli tak było, to ciekawy ruch biznesowy, poszerzyli jedną umową swoją ofertę o segment tańszych, amatorskich i nowoczesnych szkieł (tańszych jak na Zeissa oczywiście )

    Co do opłacalności. Taki Viltrox 85/1.8 do Nikona kosztuje coś koło 1,7k zł. Nowość, marże dystrybutora, detaliczna, vat, koszty marketingowe, itd. Ile kosztuje goły obiektyw netto w fabryce? A ile kosztuje Nikon 85/1.8 Z?

    Przyszło mi do głowy, że kolejnym ruchem Nikona (ale też Canona, może nawet szybciej) będzie rezygnacja z dodawania FTZ do zestawów . Nie mówię, że od jutra, ale... to logiczne rozwiązanie.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Najbardziej chodzi mi po głowie Tamron, po pierwsze ich ostatnie produkty są bardzo, bardzo ciekawe i dobre, po drugie jak słyszałem robili już takie coś np. dla Zeissa.
    Dla nikona też.
    Przejrzyj sobie:
    https://cameragossip.github.io/nikon-lens-patents.html
    Przy paru szkłach jest notka o wspólnym patencie z T.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Co do opłacalności. Taki Viltrox 85/1.8 do Nikona kosztuje coś koło 1,7k zł. Nowość, marże dystrybutora, detaliczna, vat, koszty marketingowe, itd. Ile kosztuje goły obiektyw netto w fabryce?
    Weź pod uwagę, że to nie jest całkiem nowy obiektyw. Był wcześniej na Sony i Fujika. Więc część nakładów na R&D odpadła, co daje mniejszy koszt. No i to Chińczyki, więc część rozwiązań mogli "skopiować".
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #16

    Domyślnie

    O widzisz, czyli Nikon też współpracuje czy współpracował z innymi firmami przy projektowaniu obiektywów. Natomiast patent to jedno, produkcja to trochę inna rzecz. Nie wydaje mi się, żeby np. Nikon 10-24 i Tamron 10-24 wychodziły z tej samej fabryki Tamrona, ale może? W każdym razie tego rodzaju współpraca mogłaby dać Nikonowi kopa w pewnych obszarach (np. aps-c, bardziej niszowe obiektywy) przy cięciu kosztów.

    Ale właśnie o to mi chodzi. Zamówić sprawdzone szkło z jakąś modyfikacją pod własny gust (np.design) i cieszyć się z marży we własnej sieci dystrybucji. Jako uzupełnienie oferty. Bo Nikon (i Canon) jest jak pies ogrodnika, sami nie zrobią, innym nie dadzą. Zauważ, że Chiny nie uchodzą teraz wcale za najtańsze miejsce produkcji. Viltroxa wrzuciłem dla przykładu, bo szkieł z bagnetem Z póki co jest niewiele. Poza tym to obiektyw optycznie nie odbiegający jakoś mocno jakością od markowych produktów.

  7. #17

    Domyślnie

    Przypuszczam, że jak T coś dla N robił, to samą optykę (soczewki, znaczy). Elektroniką i obudową pewnie już sam N się zajmował.

    A co do Chin. Nie chodziło mi o tanią robociznę, tylko, hm, kreatywne podejście do patentów, powiedzmy.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    To właściwie jedno i to samo. I Nikon będzie wykonawcą dla Velodyne więc jakby przejął funkcję jedynie składacza. Poza tym z tego co czytam to firma jest nieduża a cała umowa zamyka się w 25 milionach zielonych. W skali Nikona to są jakieś grosze.
    Nie bierzesz pod uwagę R&D i że to nie tylko Velodyne, a nawigacja i aparatury wykorzystywana od nikona też wyceniłeś, wiesz ile lata satelitów i jako to ma wkład w rynek wyceniany na biliony ?
    Pewnie tak samo jak to że Sony robi sensory BSI dzięki R&D Nikona ?
    To jak mocno sa ze sobą połączone firmy nie wiemy, wiele rzeczy jest tworzonych tak żeby nie trzeba raportować publicznie akcjonariuszom.

    Ja długo można być na minusie i zarabiać pokazało AMD.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 22-01-2021 o 17:55

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nie bierzesz pod uwagę R&D i że to nie tylko Velodyne, a nawigacja i aparatury wykorzystywana od nikona też wyceniłeś, wiesz ile lata satelitów i jako to ma wkład w rynek wyceniany na biliony ?
    To nie ja wyceniałem czy przeczytałem na ile opiewa kontrakt. Może to i nie jest prawda. Jeśli masz jakieś konkretne info to chętnie poczytam. Bo to, że rynek jakiś rynek jest na ileś tam wyceniany nie oznacza to, że wszyscy na tym rynku są rekinami. Płotki też są. Zarzuć linka jeśli możesz.
    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Pewnie tak samo jak to że Sony robi sensory BSI dzięki R&D Nikona ?
    O tym też chętnie poczytam. Zarzuć linka jeśli możesz.

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Image Sensors World znajdziesz tam sporo źródeł, linków i artykułów, sporo w formie technicznej ale jest to dość dobre miejsce i nie szukaj tam po słowach kluczowych tylko zagłębiaj się w dany temat.

Strona 2 z 32 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-06-2012, 08:51
  2. [ Krajobraz ] Dęby - walka o przetrwanie
    By MarianS in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-01-2011, 09:31
  3. Jak najeść się do syta? Najlepsza strategia...
    By Gosia in forum Plenery i warsztaty rok 2007 (Puszcza Białowieska, Gołuń - Wdzydze, Axalp, Bory Tucholskie)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-02-2007, 01:19
  4. [ Przyroda ] Walka o przetrwanie
    By Nemeth in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-11-2006, 00:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •