Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2019
    Miasto
    Grudziądz / Kielce
    Posty
    66

    Domyślnie Warsztaty fotograficzne dla dzieci (szkoła/przedszkole!)

    Mam dziwne pytanie - dostałem ofertę prowadzenia warsztatów fotograficznych w przedszkolu + szkole podstawowej (prawdopodobnie 4 klasy i tym samym 4 grupy - czyli 4 zajęcia tygodniowo).

    Będę pewnie wykorzystywał swój sprzęt (parę statywów, lampy światła stałego, lampy błyskowe, ale też aparaty, obiektywy itp.), jak będzie trzeba to projektor i ekran (z tej branży warsztatów nie prowadziłem, ale prowadziłem sporo zajęć z młodzieżą i dziećmi na różne tematy - choć zazwyczaj społecznie).

    Ktoś może mnie uświadomić ile taka praca może być warta? (...a dokładnie ile realnie można "oczekiwać"?)
    Ostatnio nie robię nic komercyjnie związanego z fotografią (wcześniej parę sesji robiłem, parę charytatywnych, jakiś ślub i wesele itp., zdarzyło się jakąś fotografie produktów do sklepu - artystycznie bardziej, konferencje, obozy itp. - trochę tego było, ale czasami na dość specyficznych zasadach więc jako profesjonalista raczej mam małe doświadczenie). Za to z młodzieżą i dziećmi dużo pracowałem

    Ktoś ma pomysł?
    D750 + S70-200 2.8 / T24-70 2.8 / S20 1.4 / N50 1.8 / T85 1.8 / S105 2.8 + Godox V1 + parę starszych szkieł, lamp i światełek, statywów i innego złomu...

  2. #2

    Domyślnie

    @kelvar, ja też nic za kasę związanego z fotografią nie robiłem, ale podam Ci jakiś wyznacznik. Mam dzieciaki w wieku przedszkolnym i szkolnym. "Spotkanie z muzyką" gdzie przychodzi 1 osoba z instrumentem i coś tam o nim nawija + go demonstruje, to koszt 2zł za 1 zajęcia. Natomiast już zajęcia "z tabletami" gdzie facet daje każdemu dziecku (przedszkolakom) tablet do rąk to koszt 10zł za 1 zajęcia. Więc moim zdaniem, zajęcia gdy Ty przynosisz swój sprzęt, pokazujesz go itp. ale jednak nie każde dziecko ma go na czas zajęć, wyceniłbym jakoś po środku tych kwot jakie podałem. Z jednej strony masz ryzyko uszkodzenia (chyba, że jakoś spiszesz ze szkołą umowę), ale z drugiej, dzieciaki jakoś nadmiernie Ci tego nie zużyją (czy Ty sam). Pomijając fakt, że może coś zostać przez nieuwagę zniszczone, ale tu jak pisałem, ewentualna jakaś umowa. Więc chyba ok. 5zł za osobę, to by była uczciwa stawka.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  3. #3

    Domyślnie

    Popierać należy inicjatywy pokazujące dzieciom różne sprawy ale pomysł warsztatów fotograficznych w przedszkolu cokolwiek kosmiczny jak dla mnie.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RMC Zobacz posta
    Popierać należy inicjatywy pokazujące dzieciom różne sprawy ale pomysł warsztatów fotograficznych w przedszkolu cokolwiek kosmiczny jak dla mnie.
    Na początku to samo pomyślałem, ale z drugiej strony, skoro są zajęcia na tabletach... Wiesz, dzisiaj dzieciaki to nie to co kiedyś. Moja córka jest w przedszkolu, teraz coś tam już czyta, ale nawet gdy liter nie znała to obsługę telefonu miała w 1 palcu. Nie wiem jak te dzieciaki to robią. Chyba system ikonek i zapamiętują co się działo jak klikała. Teraz na kompie czy telefonie po prostu wymiata.
    Więc "liźnięcie" wiedzy fotograficznej może nie jest najgorszym pomysłem. Bardziej tutaj chodzi o zainteresowanie dzieciaków pewnymi sprawami niż robienie z nich już fotografów Mają czas na rozwój a bakcyla może już złapią.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    Na początku to samo pomyślałem, ale z drugiej strony, skoro są zajęcia na tabletach... Wiesz, dzisiaj dzieciaki to nie to co kiedyś. Moja córka jest w przedszkolu, teraz coś tam już czyta, ale nawet gdy liter nie znała to obsługę telefonu miała w 1 palcu. Nie wiem jak te dzieciaki to robią. Chyba system ikonek i zapamiętują co się działo jak klikała. Teraz na kompie czy telefonie po prostu wymiata.
    Więc "liźnięcie" wiedzy fotograficznej może nie jest najgorszym pomysłem. Bardziej tutaj chodzi o zainteresowanie dzieciaków pewnymi sprawami niż robienie z nich już fotografów Mają czas na rozwój a bakcyla może już złapią.
    Tak, to prawda. Pisac nie umia a na komorce wymiataja Gry, bajki nie problem. Pewnie i zdjecia na smartfonie ogarniaja To wiem i po swoim synu.
    Ale i tak nie umiem sobie zwizualizowac co mozna pokazac/co moze zaciekawic takie dzieci w odniesieniu do fotografii. No chyba, ze kolega che im pokazac ze jest takie cos jak aparat, lampa, obiektyw. Bo przeciez nie bedzie im tlumaczyl jak to ustawic, co to przeslona itp. No nie wiem...

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2019
    Miasto
    Grudziądz / Kielce
    Posty
    66

    Domyślnie

    Przeprowadziłem rozmowę - szkoła płaci za zajęcia dodatkowe 35-50 zł / godz. - oczywiście brutto i mowa o 45 min., chodzi o 4 grupy tygodniowo (stałe godziny itd. - ja rozbijam na dwa dni w pasujący mi godzinach.
    Szału nie ma, ale myślę, że fajne doświadczenie. Mam jakąś swoją wizję (choć zgodzę się, że to trochę kosmos - takie zajęcia w zerówce :P Bo chodzi jak się okazało o klasy 0-3).
    Wszedłem za "średnia stawkę" z widełek.

    Jak to będzie wyglądało?
    Cóż... Jak pisałem - jakąś wizję mam, ale skonfrontuje ja z dyrekcją i subiektywna ocena po pierwszym kontekście z grupami.

  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo dziwie mnie to że dzieci w przedszkolu będą uczyć się fotografii, myślię że nie będą zainteresowani.

Podobne wątki

  1. Domowe przedszkole fotograficzne ;) - pomoc przy doborze sprzętu
    By SimpleMan in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-01-2019, 23:23
  2. Warsztaty fotograficzne
    By magda/// in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-11-2014, 13:01
  3. [ Portret ] Warsztaty dla dzieci w Dramatycznym....
    By conik in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-07-2009, 00:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •