Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: RAW w sony a7

  1. #1

    Domyślnie RAW w sony a7

    Cześć
    Chiciałem się zapytać, bo nigdzie nie mogę znaleźć jak to jest z tymi rawami. Wiem, że a7 ii może zapisywać RAW w 14bit bez kompresji. Czy taka możliwość jest w sony a7 Mark 1.
    Zastanawia mnie, czy jest warty dopłaty.:
    sony a7 2000zł sony a7 ii 2800zł - używki
    Z góry dziękuję za odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez Dawid2008 ; 20-01-2021 o 11:40

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Aktualizacja dodała 14bit raw w pierwszym A7, a czy warto dokładać to trudne pytanie ponieważ A7 to fajne gabaryty, słabszy AF doprowadzający momentami w gorszych warunkach do irytacji, potrafi pompować jak lustrzanka nikona w Lv, brak stabilizacji matrycy ale przez te braki wydajny prądowo akumulator, za to A7II z AF radzi sobie lepiej, ma stabilizacje, usunięto jakieś problemy z materiałami kiepskimi z jedynki, ale gabaryty urosły i jest to katastrofa pod względem zjadania prądu, oba mają wkurzającą ergonomię i personalizacje, wiele poprawiano dopiero w A7III ale to cena inna.
    Moim zdaniem warto brać A7 jeśli cena w okolicach 2000zł za nowy i 3000zł za nowy A7II, jeśli drożej to może ten kastrat Canon Rp albo czekać na promocje Nikon Z5.

  3. #3

    Domyślnie

    To co napisał koesh ogólnie się zgadza. Dla samej matrycy nie warto dopłacać, pierwsza A7 ma nawet lepszy DR. Jeśli II to ze względu na stabilizację czy "lepszą" ergonomię, ale ta lepszość to kwestia dyskusyjna, bo np. jeśli rozważasz maleńkie szkła to pierwsza A7 jest prawie idealna. Lepsza jest może A7C, ale to już kosmiczna różnica w cenie.

  4. #4

    Domyślnie

    Stabilizacja jest dla mnie całkowicie zbędna.
    Planuję do tego aparatu kupić samyanga 85 1.4, który waży koło 500g.
    Mam ostatnie dwa pytania:
    Czy w pierwszej wersji a "siódemki" jest możliwość zapisania nieskompresowanych RAW?
    Czy w drugiej wersji jest zauważalnie szybszy autofokus w różnych warunkach, także w lesie i przy zachodzie słońca?
    Ostatnio edytowane przez Dawid2008 ; 20-01-2021 o 12:14

  5. #5

    Domyślnie

    Za dnia, nawet w lesie, różnicy nie zauważysz, ale w gorszych warunkach AF II będzie lepszy. Z Samyangiem może być już nieco mniej komfortowo, bo I ma słabiej zaakcentowany grip. No i sprawdź w miarę możliwości na innych forach jak się to combo sprawuje, bo w tym Samyangu jest już silnik nowego typu i niektórzy narzekali, że nowsze samyangi mają pewne problemy ze starszymi Sony. Nie wiem czy akurat 85 też się pod to łapie oraz czy wersja II jest pod tym względem lepsza, bo to w sumie też jest starszy aparat.

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze zapomniałem to co cz4rnuch napisał odnośnie współpracy obiektywami firm trzecich, trzeba sprawdzać bo były przypadki że coś pracuje gorzej, do tego kwestia adapterów chińskich do innych systemów z AF, tu jedynka odpada praktycznie całkowicie.
    O ile dwójka ma irytujące AF, o tyle jedynka tą irytacje doprowadza do szału, najlepiej jakbyś mógł sprawdzić sam bo ja od początkowego entuzjazmu do A7II z czasem go traciłem i zwyczajnie aparat mnie denerwował, najdłużej używałem samyanga 2.8/24 i sony 4/24-70.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 20-01-2021 o 12:30

  7. #7

    Domyślnie

    Ni na ten temat współpracy samyanga 85 1.4 z sony a7 nie znalazłem.
    Chyba się na taki zestaw zdecyduję.
    Dzięki bardzo za wszystkie odpowiedzi?

  8. #8

    Domyślnie

    Zerknij na to zestawienie, tak wygląda kwestia RAW w Sony
    https://www.sony.com/electronics/sup...icles/00229990

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki fajna stronka
    Kurczę i teraz bardziej nie wiem, który - przeraża mnie ta kompresja w a7

  10. #10

    Domyślnie

    Co sądzicie o takim podejściu:
    Wezmę sony a7 ii nad a7 tylko i wyłącznie dla nieskompresowanych rawów.?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Co sądzicie o takim podejściu:
    Wezmę sony a7 ii nad a7 tylko i wyłącznie dla nieskompresowanych rawów?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sony 35/1.8, 85/2.8, 24/2
    By emgieb in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 01-08-2010, 19:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •